826

(14 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Wszystko zależy jaki rodzaj zabezpieczeń jest użyty - jeżeli podobny do stosowanego przez L.K Avalon/ Sikor Soft  to opis na stronie Mr. Bacardiego + szperacz dyskowy ewentualnie Watson w zupełności Ci wystarczy aby zrobić wersję ATR pozbawioną zabezpieczeń! Nie będziesz do tego celu potrzebował żadnej stacji z Tomsem!

827

(14 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nosty - BAT85 załatwi ci ten problem - każdy interfejs który wylazi z pod mojej łapy ma to standardowo dorzucane!!! Jeżeli masz kontroler usb i użyłeś kwarc'a 24MHz to pamiętaj aby dorzucić rezystor 1M równolegle
inaczej tryb sio2usb działać nie będzie!

828

(709 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

plytke mam juz prawie zmontowana - czekam tylko na przesylke z drobiazgami smd

829

(23 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

bo to kanał eLITY ;)

830

(18 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Zabierz ją na party do Częstochowy! Mam programator epromów, jakieś czyste kości się znajdą... zobaczymy czy uda się ją wskrzesić!

831

(6 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

tak muza wymiata!

832

(5 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Jak juz wpadliscie na tak wspanialy pomysl jak intro świąteczne - to trzeba było chociaż więcej greetzzzów wrzucić!

833

(41 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Polecam zajrzeć jeszcze  tutaj:
http://www.e-service.net.pl/sumpirowicz ... efault.asp

znalazłem tam np. prawie 9MB muzaków z ST/E w formacie ST (możliwość odpalenia na PC pod deliplayerem)
- modek z demosa Flip-O normalnie wymiata!

834

(24 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Probe - teraz działa OK!

835

(13 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

A mnie tam okładka do Pac-Mana np. sie podoba...

836

(24 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Epi - przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem mój post powyżej!

837

(24 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

pr0be napisał/a:

Epi -> moglbys sprawdzic ta wersje czy dziala w stereo prawidlowo: http://manta.univ.gda.pl/~pwisnie/theshrine.xex. Nie mam jak u siebie sprawdzic (tzn mam stereo ale nie ...

A u mnie niestety cały czas pierdzi! STEREO mam na 100% sprawne - odpaliłem dla pewności muzaka Rastera z Forevera - gdzie wszystko brzmi jak należy!!!!!

838

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Trub - wiem, że wiecie bo gadałem o tym z Draco na ircu

839

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

dely napisał/a:

Niech żyje nowa Sparta (4.39RC np.) która zawiera wszystkie programowe systemy turbo.

Dely - ta sparta ma jednego bug'a - pojawia się błąd not binary file - przy wczytywaniu plików z innej partycji niż sparta (zaraz po uruchomieniu sparty - chyba, że zrobisz chociaż DIR na jakieś partycji/dyskietce w formacie sparty)...

840

(30 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

tebe napisał/a:

mamy rok 2007, i jak udało sie :) ?

TEBE stos płytek leży u mnie na półce - nie mam czasu ich sprawdzić......
aktualnie ważniejszy jest Videoboard.

841

(40 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

podobno...

842

(40 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Zenon  - moje się nie wiesza! Tylko że ja pracuję pod Qmegiem ;)

843

(63 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

1. Miner 2049er
2. Rampage
3. Pac-Man
4. Getris
5. Centipede
6. Moon Patrol

844

(40 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Epi - założenia pierwszej wersji IDEA były następujące - interfejs miał być zgodny z kmk (miał być unowocześniony w stosunku do swojego pierwowzoru), i lekko zminiaturyzowany (część elektroniki wskoczyła w gale) - nie wymaga on także żadnego dostrajania.
Kilka interfejsów ujrzało światło dzienne. W moim odczuciu fajnym rozwiązaniem (które zaproponował Electron) byłoby wrzucenie teraz na jedną pcb ext ramu, sparty oraz idea (wszystko w formie SMD)...

845

(52 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Mikey - rozumiem, że masz 3 romy i każdy jest taki sam?!

846

(40 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dely - wiem, ale pamiętaj o tym że Videoboard jest już ukończony! A miejsca za dużo wewnątrz nie ma!!! Dlatego uważam, że lepiej abyś miał już swoją Atarkę ze wszystkimi dopałkami poza IDEA (a sam interfejs dowalę nawet na jakimkolwiek party do środka)- jak będzie już w formie SMD.

847

(40 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Sikor napisał/a:

Piguła, co do słupka - nie zgodzę się z tobą. Ja mam w 130 zrobione to tak, że po odcięciu słupka (SIO2IDE + HD) mam zrobiony mały otworek z boku i skręcona na wkręt z boku obudowy, a nie od dołu.

Sikor - wiem - ale jedna rzecz -> Pokey w Atarkach znajduje się w różnych miejscach tzn. na niektórych płytach niżej (praktycznie pod klawiaturą a na niektórych wyżej - tutaj zainstalowane jest już STEREO (pokey jest wysoko) a to także blokuję pewne posunięcia. Poza tym Atarka Delyego jest egzemplarzem (jeżeli chodzi oczywiście o obudowę) wręcz kolekcjonerskim (folia na napisie) - i nie chciałbym wywalać słupka i skręcać ją jakoś z boku. Początkowo miałem ochotę wyciąć z boku w górnej obudowie otwór na gniazdo IDE (wsunąć je ładnie a po bokach przykleić np. poxyliną (od wewnątrz), przelotka byłaby wkładana z zewnątrz - niestety to rozwiązanie jest mało bezpieczne można np. wyrwać lub połamać gniazdo IDE, doszedłby także majtający się przewód z zasilaniem do przelotki... dlatego z tego rozwiązania zrezygnowałem.

848

(40 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

dely napisał/a:

Spoko, to czekam i nie popędzam, półtora roku czekam to mnie nic już nie zbawi ;)

Dely nie da rady zmieścić tego wszystkiego we wnętrzu compa - aktualnie jest zrobione:

a) stereo
b) 4 osy
c) najnowsza wewnętrzna sparta 128KB
d) 1MB by Pasiu

brakuje oczywiście nieszczęsnego IDEA w środku - ze względu na jego wymiary jest tylko jedno miejsca w którym można zamontować płytkę z interfejsem (w każdej innej lokalizacji zawadza bowiem ona o klawiaturę)
- a to  jedno miejsce uniemożliwia wrzucenie do środka przelotki IDE-CF (tylna ścianka jest w przełącznikach ale zgodnie z zaleceniami nie dźwigienkowymi a ze wzlędu na budowę górnej części obudowy Atarki nie można jej zamocować z prawej strony (gdyż znajduję się tam słupek z otworem na wkręt)
Modyfikacja słupka lewego lub prawego spowoduje, że obudowa nie będzie dobrze skręcona!!!!


Moja propozycja to abyś wstrzymał się z tym idea (komputer w takim stanie mogę wysłać już w poniedziałek paczką priorytetową - aktualnie szukam osoby która przerobi mi płytkę IDEA do wersji SMD (co powinno ją zmniejszyć przynajmniej o połowe).

849

(52 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

mikey napisał/a:

Grzeniu: dzieki za szczerosc.
Zenon: plomba w w mojej sn-360 miala postać naklejki na śrubie.

Nie wiem jak jest w mojej sn'ce - jeżeli rom jest w podstawce to postaram się najpóźniej do soboty zrzucić jego zawartość Willemem, dodatkowo wykonam zdjęcia pcb stacji! Foty i rom wrzuce na swój site i podam Ci na forum linka!

850

(17 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

A ja polecam najlepsze rozwiązanie -> magnetowid + stacjonarna nagrywarka DVD.