Pin-ek pewnie prądu Ci nie starcza w Atarce, tyle tego tam masz
zdajesz sobie też sprawę że jeśli coś komuś nie działa, to pewnie chodzi o Pinokia, to już swoisty folklor scenowy, nikt tak nie zgłasza tylu problemów jak 'Drewniany Czueń' :)
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
atari.area forum » Posty przez tebe
Pin-ek pewnie prądu Ci nie starcza w Atarce, tyle tego tam masz
zdajesz sobie też sprawę że jeśli coś komuś nie działa, to pewnie chodzi o Pinokia, to już swoisty folklor scenowy, nikt tak nie zgłasza tylu problemów jak 'Drewniany Czueń' :)
teraz dodany przykład w Delphi dla Wormhola, kod generujący Wormhola, kilka parametrów można ustawić z poziomu programu, domyślnie liczy tablicę dla ekranu 320x200 px
niech każdy używa co chce, niech to będą nawet rozkazy Z80, niech tylko umieści odpowiednią informację wyświetlaną na legalach przed uruchomieniem właściwej części
z pytaniem, czy zgadzasz się uruchomić program wykorzystujący nielegalne instrukcje procesora ?
i wszystko będzie zgodnie z prawem :)
tzn. co w nim dziwnego, jak Ty robisz tunel ?
dodany opis TEXTURE-MAPPED TUNNELS, razem z przykładem w Delphi
tunele są tak łatwe do realizacji że aż trudno odmówić sobie zrealizowania jakiegoś :)
bierzemy sprzęt który nie jest w pełni sprawny, tylko w pewnych sytuacjach przez nas odkrytych sprawia wrażenie że jest OK, potem piszemy doktorat o standardach wykorzystując to urządzenie jako reprezentatywne
niedługo dojdzie do sytuacji że ktoś będzie miał pretensje że program używa koloru zielonego albo innego który jego monitor czy TV akurat nie wyświetla poprawnie, stąd wniosek aby nie używać takich kolorów w przyszłych produkcjach
Niezle.
Tebe: popraw linka do pliku http://madteam.atari8.info/fx\5Ctwister.7z -> http://madteam.atari8.info/fx/5Ctwister.7z
poprawione
tej strony nie znałem, sporo tam tego
Sam jestem ciekaw jak mógłby wyglądać illegal sinus scroller ;)
Wracając do tematu przewodniego:
http://demo-effects.sourceforge.net/
właśnie ta strona zainspirowała mnie aby stworzyć coś podobnego, z tym że źródła efektów tam podanych są w C, jeśli taki Sikor miłośnik Basica / Turbo Basica albo inny osobnik miłujący Action! itp. będzie chciał z tego skorzystać będzie musiał rozbroić całość i sprowadzić do pierwotnego wzoru od którego wszystko się zaczęło
moim celem jest podanie tego pierwotnego wzoru, który potem każdy wg swoich potrzeb, możliwości przekształci, zoptymalizuje i zagmatwa tak że trudno będzie pojąć skąd się to wzięło
w intrze do Inertia Playera popełniłem sinus scroller na nielegalach, jakież było moje zdziwienie gdy na 800XL Rocky-ego zamiast liter zaczęły pojawiać się śmieci, od tamtej pory nie używałem nielegali, może był to jakiś niestabilny, wtedy nie wiedziałem że mogą być stabilne i niestabilne
http://madteam.atari8.info/index.php?prod=fx
informacje na temat sposobu realizacji efektów 2D spotykanych w demach 8-bit, na razie kilka, pewnie z czasem będzie więcej
staram się to przekazać w sposób uniwersalny, poprzez pseudo kod wzorowany na pascalu, tak aby każdy zainteresowany mógł to przełożyć na swój język
optymalizacja długości czy szybkości przykładowego pseudo kodu jest drugorzędna
może pomoże to komuś zacząć pisać jakieś demko, interko :)
jakieś pomysły na opis innych efektów niż aktualnie występujących na stronie ?
p.s.
jeśli ktoś chciałby dorzucić kamyczek do ogródka, dodać opis jakiegoś efektu który da się przedstawić pseudo kodem to jestem otwarty na współpracę
temat nielegali jest słabo eksplorowany, być może stoimy na progu odkrycia nowych możliwości, w końcu brak danych na temat oddziaływań na rejestry sprzętowe szybkich zmian jakie powodują nielegale
jeśli wykorzystać nielegale do zmian rejestrów kolorów w rastrze, wówczas zastąpienie ich wersją legalną-dłuższą w cyklach CPU zmieni efekt końcowy
wow, zróbmy obrazek który będzie wyświetlany z udziałem nielegali :)
Larek, a od kiedy niby xBios wspiera turbo ?
program Antica umieść od początku strony pamięci, najlepiej na początku programu czyli $4000
Pajero, wysłałem Ci maila, cytuje:
w załączniku plik ATR
format dyskietki tylko S-ingle lub E-nhanced
wczytanie XBIOS.XEX skutkuje pojawieniem się menu ze spisem odczytanych plików, wybierasz je klawiszami 1..9, następuje odczytByła tam tablica wartości wpisywanych do rejestrów w każdym kolejnym NMI, czyli było dłuuugie :), ale za to cała obsługa pod NMI, to 4 razy LDA + STA i zwiększenie liczników - no i działało, a że muzykiem nie jestem, to były to przypadkowe dźwięki.
zapuścić jakiś player po poprawce polegającej na zapisywaniu wartości rejestrów POKEY-a do tablic, potem to zgrać i mamy ultra szybki player, z tym że krótki kawałek zaka będzie już liczony w kilobajty
xBios ma tą przewagę że działa z jakimkolwiek playerem grającym na 2 kanałach, jeśli player zajmuje więcej czasu transmisja co najwyżej zwolni, każdy player da się poprawić na 2 kanały (pomijam sample), muzyk musi podejść do takiego tematu też odpowiednio
Pin-ek i znowu emocje biorą górę, Ty wiesz że nielegale są problemowe ale czy inni to wiedzą
biorą asembler który daje im nielegale i korzystają, jak dzieci w sklepie z cukierkami, mamusia i tatuś nie powiedzieli im że ząbki psują się od dużej ilości cukru
oj stary Ty stary, miej wyrozumiałość dla pełnych niewinności programistów hobbystów
podejrzewam, że chodzi o puszczenie playera tak przerobionego aby zapisy do rejestrów realizował jako zapis do pamięci (tablic), potem te KB danych można przerabiać na patterny, spakować jakieś wyraźne powtórzenia
no i ślicznie gra, ile lat trzeba było aby wynalazki zastosowane w Overmind, Joyride trafiły do mas ;)
napisz XXL co konkretnie poprawił Dorndorf, tak dla potomności, aby kolejne pokolenia nie popełniały tych samych błędów
a kto Wam kazał pozbywać się stacji dyskietek, starsze produkcje możecie sobie odpalać z HDD, najnowsze będą tylko z dyskietki :P
przepraszam Pin, ale jak Ty pod SDX ładujesz pliki ATR ? jak wyciągasz pliki z takiej gry jak np. Eidolon ? jak taką gre uruchamiasz ?
atari.area forum » Posty przez tebe
Wygenerowano w 0.094 sekund, wykonano 18 zapytań