876

(13 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Adam Klobukowski napisał/a:

W przypadku powoływania się na niezgodność z umową, musisz wykazać że wada istniała w momencie sprzedaży [...].

Nic nie musisz udawadniać. Jeżeli nie minęło 6 miesięcy od daty wydania (niekoniecznie zakupu) towaru, to istnieje domniemanie, że niezgodność istniała w chwili wydania towaru! Mówi o tym art. 4 ust. 1 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. Nr 141, poz. 1176 ze zm.).
Sprawa wygląda tak: zgłaszasz się do sklepu w którym zakupiłeś towar w piątek wieczorem. Zgłaszasz niezgodność towaru z umową polegającą na .....(opis usterki). Określasz swoje żądanie - możesz żądać wymiany na nowy lub bezpłatnej naprawy (w pewnych okolicznościach możesz od razu żądać zwrotu gotówki). Ty wybierasz żądanie i sprzedawca nie może go bezpodstawnie zmienić! Podajesz adres korespodencyjny bez numeru telefonu. Prosisz o przesłanie decyzji listownie. Czekasz, aż minie 14 dni (1-szy dzień liczy się od dnia następnego). Jeżeli minie 14 dni (jest 15-ty) i nie otrzymałeś żadnej informacji od sprzedawcy, to MUSI postąpić zgodnie z Twoim żądaniem, które wcześniej podałeś. Liczy się data, kiedy mogłeś zapoznać się z decyzją, a nie data nadania listu. Ale również nie data odbioru przez Ciebie listu na poczcie, która wcześniej go awizowała (bo mógłbyś przecież specjalnie nie odbierać listu przez kilka dni). Te 14 dni jest to czas w którym sprzedawca musi się ustosunkować do Twojego żądania i nie może przekroczyć tego okresu - art. 8 ust. 3. Nie oznacza, że dostaniesz aparat w tym terminie, ale bedziesz już wiedział, co będzie -nowy lub naprawa. Jak wspomniałem - jeśli nie minęło 6 misięcy od wydania towaru, to sprzedawca musi Ci udowodnić, że tego włosa tam nie było! Jeżeli minęło 6 miesięcy, to już udowodnienie, że on tam był w chwili zakupu należy do Ciebie.
Jeżeli nie uznają Ci naprawy gwarancyjnej, zawsze możesz reklamować u sprzedawcy z niezgodności. Co oczywiście nie oznacza, że sprzedawca Ci od ręki uzna reklamacje, ale z pewnością się trochę pomęczy. I jeśli jest ofiara, to nie wyrobi się w terminie powiadomienia, a wtedy nowy aparat jest Twój! Żeby się nie wyrobił, to należy mu w tym pomóc, czyli stąd ten piątek wieczór i brak telefonu kontaktowego.

Pracuję już 8 lat w reklamacjach... ciężki kawałek chleba :)
Pozdrawiam

877

(83 odpowiedzi, napisanych Quast Rules)

alex napisał/a:

Fox: "Dla tych co nie potrafią / nie umieją / nie chcą. Widziałeś kiedyś zawody sportowe sportowców, którzy nie potrafią trenować / nie umieją / nie chcą?" - genialnie to ująłeś :) Masz u mnie kolejkę ;)

Hmm... Ale ci, którzy potrafią / umieją / chcą skakać w dal - to startują w takich zawodach. Natomiast ci, którzy potrafią / umieją / chcą pływać - to startują w zawodach pływackich. A ja chętnie oglądam takie i takie zawody. Więc chętnie zobaczę demo w asemblerze - tylko jakoś nikomu, kto potrafi je zrobić nie chce się go napisać - jak również chętnie zobaczę demo w Basicu :). Szary - do dzieła! Pokaż co potrafisz. Zrób fajne demko w Basicu i już :D

878

(9 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

To mi odwrócone i przycięte Daewoo przypomina :)
Oczywiście to "samochodowe" Daewoo, bo to "elektroniczne" to chyba niedawno jakieś takie dziwne sobie wymyślili...

879

(125 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Na 99,99% przyjadę!

880

(41 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Wygląda to całkiem, całkiem!

881

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

MrNice napisał/a:

mam kabel euro-6 czinczy .... podlanczam pod video-in ale nie chce złapać obrazu

Jak się mi wydaje, to podłączasz wyjście sygnału telewizyjnego w atari do wejścia wideo w telewizorze - błąd. Tak nie będzie obrazu. Musisz podłączyć wyjście sygnału telewizyjnego w atari do wejście antenowego w telewizorze (+dostroić tv na odpowiedni kanał) lub wyjście sygnału wideo w atari do wejścia wideo w telewizorze (wtedy nic nie dostrajasz, tylko przełączasz tv w tryb wideo). Jak masz kabelek euro - cinch, to należy wtyczki cinch (odpowiednie oczywiście) odciąć i przylutować wtyczkę DIN. Tak jak napisał Piguła.
Inne rozwiązanie to zakup gotowego kabelka. Na Allegro ostatnio dość często się pojawia.

882

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Może spróbuj na innej częstotliwości złapać sygnał - jeżeli oczywiście podłączasz atari do telewizora za pomoca kabla antenowego. Możesz też podłączyć za pomocą kabla AV do złącza SCART lub RCA w tv, ale musisz mieć kabelek z odpowiednią wtyczką od strony atari.
Atarynka bez problemów chodzi z nowymi telewizorami.
Jak uporasz się z obrazem to dopiero możesz wziąć się za sprawdzanie magnetofonu.

883

(45 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Trzech powie, że brak czasu i natłok innych zajęć zmuszają ich do sprzedania żarówek. Robią to z bólem serca, bo to przecież lata ich młodości, no i sporo pracy włożyli w ich rozbudowę - przetaktowanie napięcia z 50Hz na 300Hz, podwójny wolfram, lepszy gaz w bańce, przełącznik napięć 110/230V. Napisali nawet demo na żarówkę - LUMEN czy jakoś tak...

884

(45 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Hmm... ten OS-RAM to jakiś nowy system operacyjny? Bo jak ma zajmować RAM to ja takiego nie chcę, wolałbym OSROM....

885

(45 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

1 powie, że w atarce jest dioda power, a nie żarówka.

886

(21 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

No ANTIC przecież jest.
A C64... sama prawda :)

887

(45 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

1 (co kupił) powie, że drugi (co sprzedał) to oszust bo żarówka prawdopodobnie miała mieć 100W, a nie ma nawet 40.

888

(19 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Wiedziałem, że nie jestem pierwszy :)
Dzięki Stryker!

Czy ma to ktoś? Te scalaki, to jakieś "normalne" układy, czy programowalne i należy mieć programator?

O ile się nie mylę, to jest to interfejs myszki PC do Atari ST. A jest coś takiego, żeby - tak jak pisałem - dawało na wyjściu informację, którą Atari XL/XE będzie interpretował jakby to był zwykły joy?
Skoro jest taki interfejs do ST, to może da się zrobić żeby XL/XE widział myszkę od PC jako zwykłego joya?
A może jednak za dużo wymagam :P...

889

(19 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Tak sobie wymyśliłem - zapewne nie ja pierwszy :P - interfejs, który umożliwia podłączenie do portu joya w atarce, myszki standardu PS/2. Układ ten przetwarza dane zgodne z protokołem PS/2 generowane przez myszkę na odpowiednie stany na wejściu joya. Komputer odbiera to jak normalne ruchy joysticka.
To tyle pomysł :D.
Teraz pytanie: Czy zrobienie takiego układu jest możliwe? Jaki byłby poziom trudności zbudowania takiego interfejsu i ewentualna, przybliżona cena.

Nie wiem jak bardzo skomplikowany jest taki interfejs do Amigi. Ale skoro może on przetwarzać sygnał PS/2 na kod generowny przez myszkę Amigi, to może nie jest to takie trudne i można zrobić coś podobnego do Atari.
Znalazłem też stronkę o PS/2. Dla mnie to wszystko czarna magia... :(

Może jacyś geniusze w elektronice się wypowiedzą, co o tym myśleć.
Poza tym - skoro jest coś takiego jak AKI, to może da się zrobić... AMI?

Z góry przepraszam, jeśli moje pytanie może dla niektórych wydawać się trochę głupie, ale zawsze mnie to ciekawiło.

890

(31 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

10 PLN - 55 PLN.  Różnica ponad 500%. To się nazywa planowanie! :D

Jeszcze raz powtarzam: A niech sobie sprzedaje - mi to lotto...

891

(31 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

A dlaczego nie? Już od dawna wiadomo, że wydawanie gier na a8 nie jest dochodowym interesem, ale jeśli ktoś decyduje się jednak coś wydać, to nie po to, żeby zarabiali na tym inni.
Piszesz: "Zysków ? Atari ?" - a niby czego oczekiwał ten gościu z Allegro? Nie zysku? Nie dzięki Atari? Szkoda tylko, że nawet nie zapytał o zgodę autorów...

892

(35 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

mirko_dalton napisał/a:

I to 600mb na jednej plycie CD. A jaka gre mozna by bylo napisac... Kurcze ile grafiki, filmikow i muzy mozna by tam upchac. Wyobrazcie sobie Gierke z doczytywanymi sekwencjami Video....  No cos superowego...

Niech mnie znawcy poprawią, ale wydaje mi się, że nawet najlepszy DOS na atarce nie będzie widział takiej pojemności - max to 16MB. Takich 16-to megowych partycji można złożyć więcej, ale widziana będzie jedna. No, druga na slave'ie.

893

(31 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

O! Na zrzutach widać moją gierkę - Hektora :)

Wprawdzie zawsze piszę, że "kopiowanie i rozpowszechnianie BEZ POBIERANIA OPŁAT dozwolone", to w rzeczywistości mi to lotto, że ktoś moją grę sprzedaje i zarabia na tym. Może, dlatego że nigdy nie wydałem żadnej gry. Natomiast świetnie rozumiem Sikora, który włożył w to swoją (lub nie) kasę i oczekuje zysków.

A tak przy okazji - nagranie płytki za 4 dychy + 9 zeta (!) wysyłka to już przegięcie. Jakoś wątpię, żeby znalazł chętnych.

894

(14 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Czekam z niecierpliwością.
Dołączam się też do podziwu wyrażonego przez Pigułę. Zastanawiam się jak można to było wszystko zlutować? Nieprawdopodobne.

895

(14 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

To ja był bym chętny na zakup tego cudeńka! Ile? :)

896

(41 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Różnica z wersją USB i bez to ok. 30zł. Piguła czasami wystawia takie wersje.

Sam dokonałem na Allegro zakupu u Piguły tego cuda i szczerze polecam. Zarówno Pigułę jako sprzedającego jak i sam interfejs. Bardzo fajna sprawa. Niestety sam interfejs to początek wydatków. Żeby korzystać z karty CF, to po pierwsze trzeba ją mieć i po drugie należy dokupić przelotkę (+ ew. taśmę). Do pełni szczęścia potrzebny jest jeszcze czytnik kart w PC. Choć przy wersji z USB jest zbędny. Jednak jak już się zdecydujesz wydać 100zł na SIO2IDE + ok.50 zł na kartę 512MB + 30-40zł na przejściówkę, to wydatek 20-30 zł na czytnik nie jest tragedią, a bardzo podnosi komfort pracy.

Urządzenie można podłączyć do złącza SIO w Atari i nie trzeba go nawet otwierać! Na karcie 512MB mam chyba wszystko, co mi do szczęścia potrzeba i jeszcze zostaje sporo miejsca. Jedną, jedyną wada tego urządzenia jest brak możliwości zmiany ?dyskietek w stacji? w trakcie wykonywania jakiegoś programu (np. gry). Dyskwalifikuje to wszystkie gry wielodyskowe, gdzie nie można włożyć np. drugiej dyskietki do kolejnej stacji ? dysk1 do stacji D1, dysk2 do stacji D2, itd. i muszą być wkładane do D1 w trakcie gry. Szkoda.

Ja sobie cały interfejs wraz z przejściówką zamontowałem pod maską mojego XEGS. Z boku jest mała szczelina przez która wkłada się kartę. Super sprawa. Kartę w każdej chwili mogę wyjąć i podpiąć do PC, gdzie zrzucam nowy soft. Przekładam do Atari i jazda na maxa!

Stworzyłem też kilka obrazów ATR wielkości 16MB, które traktowane są jak partycje dysku twardego widziane przez MyDos lub SDX i na nich mam cały soft ?narzędziowy?.

Ogólnie bardzo polecam.

897

(9 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

No i prawie za darmo ;)

898

(3 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

No proszę. Jak projekt ładnie się rozwinie, to czeka nas kolejna fajna gierka.

899

(21 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Bardzo fajny. Ja bym widział w nim śliczną obudowę do SIO2IDE+HDD/CF, co niestety oznacza śmierć tego urządzenia jako magnetofonu. Ale w nowym wcieleniu służyłby jeszcze długo, długo...
Cena: 60 zł - jak nic!

900

(34 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Ja sobie myślę, że 60zł za dobrą gierkę byłbym w stanie zapłacić.
Nie ma ich zbyt wiele i zakup 2-3 gier rocznie za taką kwotę jest do przeżycia ;)