Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Silly Venture 2k25 SE - już wkrótce! Tylko do 21 lipca możesz zamówić koszulkę z okazji SV 2k25 SE
Nowy firmware 1.5 dla SDrive-MAX Ulepszony tryb szybki i poprawki kaset w nowej wersji firmware
Ice-T 2.8.2 Nowa wersja Ice-T dla 8-bitowego Atari już dostępna - poprawki i nowe funkcje
Galactic Panic - nowa przygodówka na ST Darmowa gra point and click na Atari ST - ponad 100 ekranów przygody.
Nowa wersja ARIFE Tool od PVBest73 Uaktualniono uniwersalne narzędzie do analizy obrazów ROM i dysków Atari
Opcje wyszukiwania (Strona 39 z 91)
Nie da się tego puścić na DC. Pola muszą odpowiednio wirować
-> Pin - jest to new device umożliwiające pracę obok siebie do ośmiu modułów z mapowaniem adresów i kilkoma innymi dodatkami. Na razie leży. Może kiedyś to skończymy.
-> Sikor - projekt ekspandera leży i porasta kurzem :) Razem z mono ogarnęliśmy względnie logikę takiego urządzenia. Jest ono dosyć skomplikowane i wymaga jeszcze sporej ilości czasu do zakończenia.
Cześć,
Rzuć okiem na to:
https://ise.pl/forum/urzadzenia-maszyny … wego-10810
Poza tym jak eksperymentujesz z 230V~ to podłączaj urządzenia szeregowo przez żarówkę 100W - w razie zwarcia najwyżej jasno zaświeci lecz nie będzie BUM!
-> pancio.net - ładne rzeczy Pan wyhaczasz :D
-> Sikor - info poszło na maila
edit - dodatek:
odnośnie Spectre GCR - jeśli by się trafił gdzieś MARTWY taki sprzęt - dało by się w pokrętny sposób odzyskać przynajmniej zawartość układu PAL (nawet jeśli by był zepsuty) jeśli chodzi o konfigurację. Reszta przy tym to byłaby pesteczka :)
-> Sikor - jeśli mógłbyś zrobić dobre fotki środka od strony elementów to byłoby super. Przyjrzalbym się temu sprzętu :) na razie są dwa uda, albo się uda albo nie uda :D
-> piter - poproszę jedną fotkę od strony elementów taką żeby było widać oznaczenia wszystkich układów. Ewentualnie kilka jeśli na jednej się nie da inaczej.
-> artik-wroc - nie ufam tym schematom, ponieważ tam schemat pc-speed jest błędny, to dlaczego niby inne mają być poprawne? Na schemacie jest układ PAL16R8 a na zdjęciach chyba PAL16R4 - to jest duża różnica. Trochę szkoda ale wolę moją pracę i wysiłek. Przynajmniej wiem co zrobiłem i jak. Mam już opracowany sposób postępowania i tego się trzymam :)
Cześć,
Z tego co wiem Spectre ma układ PAL rejestrowy, więc do jego reversingu trzeba by zaprząc mikroskop skaningowy po dostaniu się do kryształu ponieważ tam są po prostu poprzepalane bezpieczniki :) Nie wiem też czy jest osiągalny scalony separator danych FDD - WD coś tam ...
Jak by się "zrobiło" zdjęcie zbliżeniowe scalaków w supercharchgerze to by była możliwa ocena. Ale tam chyba jest jakiś custom chip.
A tak zapytam. Ktoś ma w ogóle Spectre? Rozumiem z pytania, że micr0Bee ;-) procesory V30 jeszcze są osiągalne z odzysku...
Chińczycy zaakceptowali PCB AT-once do produkcji. Za jakiś miesiąc okaże się czy wyszło z tym sprzętem.
-> sqward - może kiedyś coś z tego będzie. Na razie AT-once 286
Puściłem do Chińczyków gerbery do weryfikacji czy zrobią takie 4 warstwy na PCB.
Procesory 286 do testów także jadą, kilka FPGA do testów już mam.
Pozostaje czekać...
Może się jeden Niemiec odezwie w kwestii Superchargera ;-) ale to tak na marginesie, ponieważ prawdopodobnie ma na pokładzie dedykowany chip, którego raczej nie da się "odkręcić" średnim nakładem sił i środków...

O masz. Widocznie okrojona architektura nie jest tak wydajna jak by się mogło wydawać. Testy porównawcze są zawsze OK
Z tego wynika, że HALT odłączając szyny działa również jak RDY powodując powstrzymanie CPU od dalszego wykonywania rozkazów - ponieważ i tak za bardzo by nie miał jak tego zrobić. Brak dokumentacji niestety powoduje takie "dziury" w rozumieniu.
Coś takiego jak 8088 odnośnie 8086.
386sx wewnątrz 32-bit a na zewnątrz 16-bit i okrojona szyna adresowa w porównaniu z wersja pełną
Będzie trochę wydajniejszy niż 286
skłaniam się do wniosku pancio.net
edit:
Trzeba by wziąć analizator, stanąć na liniach adresowych i popatrzeć co wyrabia Antic względem /HALT. Jeżeli zatrzymuje CPU a pojawiają się adresy na szynie - to jednoznacznie pokazuje, że Antic wystawia adresy ponieważ nic innego w systemie Atari nie może tego zrobić.
-> Fox - nie analizowałem tego (jakoś nie miałem dotychczas potrzeby), ale wydaje mi się z naciskiem na to słowo, że RDY powoduje zapętlenie CPU na rozkazie (i w ten sposób jego zatrzymanie), a HALT z pewnością ODŁĄCZA magistrale Sally od szyn aby procesor nie miał kompletnie wpływu na system (przeszkadzałby Anticowi oczywiście w dostępie do pamięci)
Nie wiem dokładnie jak działa HALT w takim sensie jak RDY odnośnie zatrzymania CPU. Niestety - nie ma dokumentacji. Można ewentualnie posiłkować się informacjami dot. MC6800 gdzie HALT kompletnie zatrzymuje CPU włącznie z wyłączeniem przerwań. MC6800 nie ma linii RDY...
-> TomekRTV - w chwili obecnej mogę Ci złożyć klona PC-Speed na procesor DIP64. Na razie z rozszerzoną wersją sobie nie radzę (taką na MegaBUS także), bo nie działa mi coś prawidłowo z układem XilinX :( AT-once jest w opracowaniu. Będę teraz tworzył do tego projektu PCB, która niestety będzie 4 warstwowa i przez to droższa, ale taki jest wymóg. Na dwóch warstwach się nie da tego po ludzku poprowadzić.
Pozdrawiam
edit:
Jeśli ktoś by użyczył do odtworzenia AT-once 386sx to może też by się udało? Potrzebne źródło emulatora w przyszłości. Na pewno ktoś ma, ale cicho siedzi :D
Może i tak być, że ostaną się ino Atari w roli PC :)
Tak na marginesie - jeżeli ruszy AT-once - wtedy projekt PC-Speed będzie trochę jakby "na uboczu", bo to przecież tylko PC-XT. Zobaczę jak to ogarnę - mam tyle zajęć i pomysłów, że zaczynam wpadać w klimat "słomianego ognia" czego nie cierpię a i tak to robię... Co zrobić jak trafia się coś coraz ciekawszego :D Na razie FPGA są jeszcze dostępne za względnie nieduże pieniądze jak na starocie. Potem będzie już tylko gorzej, ponieważ raczej nie da rady odtworzyć konstrukcji logicznej (schematu) FPGA z dostępnego w oprogramowaniu AT-once bitstreamu.
Dzięki Atari-User i dely tak ogólnie :)
-> Azbest - oki - poczekam na info :)
Cześć,
Ciąg dalszy wątku przeniosłem do fabryki 16/32-bit
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18199
Cześć,
Przedstawiam schemat emulatora PC-AT (80C286) f-my Vortex AT-once PLUS Rev.2.
Dzięki uprzejmości kolegi z forum Atari-User było możliwe odtworzenie schematu z oryginalnego urządzenia, które udostępnił na czas jego wykonania oraz zaprojektowania poprawionej PCB.
Pierwszy etap został ukończony. Następnym jest płytka obwodów drukowanych i skierowanie jej do prototypowania.
Wydałem już trochę $$ na zakup układów do testów.
Na 99% określiłem poprawnie typ FPGA zastosowany w emulatorze i mam nadzieję, że schemat został odtworzony w 100% poprawnie co starałem się wykonać z dużą dbałością o bezbłędną identyfikację połączeń.
Fotka przedstawia część mojego "warsztatu", a pdf to schemat.

Najprawdopodobniej uda się sklonować AT-once :)
pozdrawiam
edit: poprawiony schemat w załączniku
^ up ^
Prace w toku :)
Schemat na ukończeniu - jeszcze dzień...
Poziom następny - projekt PCB
Mam przy tym niezły ubaw.
->perinoid - imdisk tak właśnie ma - można ustawić stały (bardzo szybki) albo dynamiczny (wolniejszy)
na ramdysku mam temp jak laoo/ng do wywalania śmieci oraz do szybkiego rozpakowywania plików - niezły gadget :)
Cześć,
Jakie i za ile masz SFP-SM? Masz może też MM?
pozdrawiam
-> seban - oj tam, oj tam, ale Ciebie rozumiem :)
OK.
Wysyłam info na email.
Dzięki :)
Znalezione posty [ 951 do 975 z 2,271 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.077 sekund, wykonano 15 zapytań