9,926

(66 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

nie - bo rozmowa dotyczy problemu, którego można uniknąć w MULTIBASICU :P hehe

9,927

(15 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

ok. Ja też niebawem nabawie sie LYNX'a 2 - więc temat coś czuje zaczyna mnie interesować coraz bardziej. Tym bardziej, że 2 gierki już mam :)


UPDATE:

Piguła - powiedziałem, że podeślesz za ok. 2 tygodnie :)

Schemat - pojawi się w FABRYCE - zostanie spreparowany na przyszły tydzień. Są 3 pojemności kartów do LYNX'a - w tym najbardziej popularna - 256kB. Jest niecałe 100 sztuk romów.

9,928

(12 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Przepraszam - port USB 1.x w karcie jest - nie widziałeś jak zapierdalali w ROADRACE na kierownicy poprzez USB? - oczywiście specjalnie spaczowane wersje gierek.. :):)

9,929

(66 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

a fakt - bo jest w linii 1 - 7 i znak i eol... :ups: :) - zioło w tym roku mocne.

Lizard - mrgreen - nie musiałeś haczyć forum :) - (to żart)

9,930

(15 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

zadzwonie wieczorem; dowiem sie co i jak i wrzuce nfo.

9,931

(15 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Piguła? - a może schemat przelotki od Pasia - i romy do wypalenia ??

9,932

(66 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

no ale po kiego coś takiego, jeśli i tak w interesującej nas sytuacji ( :) ), choć i nie tylko - w celu ustawienia znacznika w pliku używa się instrukcji POINT, a do ew. zapisania tejże - NOTE.

Co do OPEN - zastanawiałbym się, czy ma to sens. Bo - w zasadzie można by powiedzieć, że potrzeba otwarcia pliku do R/W istnieje w opisanej powyżej sytuacji, a poza tym zastosowanie takiej składni można poddać wątpliwości sensu istnienia :) - nawet nie moge sobie teraz wyobrazić zastosowania takiej konstrukcji... tzn. jeśli chodzi o zmiane AUX1 bez zamykania IOCB. Bo teoretycznie - możliwość opcjonalnego skrócenia open o AUX2 nie jest głupim pomysłem.

9,933

(66 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

ale w tym miejscu zmianie uległa by składnia instrukcji PUT - że tak powiem w standartowym układzie taka składnia opisuje zapis poprzez otwarty kanał na wskazane urządzenie jednego bajtu danych (od znacznika), czyli w tym wypadku jednobajtowa wartość /5/. Cięzko w MB by było traktować w specjalny sposób put występujący po open wywołanego wraz ze wspomnianym nowym auxem /XX/. Buforowanie końcówki pliku? - też bym się zastanawiał - bo co w przypadku, gdy końcówka pliku będzie równa 1MB? - heh;- nie na darmo powstała nowa koncepcja funkcji dla Sparta DOS X. nazywa się:  SET TEMP=path :) - serio. Będzie dodatkowy aux w tym celu dodany.

i tak sobie jeszcze myśle, że w pierwszym moim przykładzie - czyli tam, gdzie dopisujemy "$0000" itd. i tak - jeśli przyjmujemy, że dane nie są przesuwane - to coś się nie zgadza - bo wynik jest częściowo przesunięty, a częściowo "niewłaściwie" zamazany - czyli znikają nam potrzebne dane. Heh- myśleć, myśleć,. ..... . ..

9,934

(66 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

kurde - niby prosta sprawa, a tyle z tym problemu. Ok - czyli pusta linia załatwiona, ale jak w takim razie zakończyć nadpisywaną linie? - tak, by różnica w ilości nadpisywanych danych w linii nie miała znaczenia...

heh;- ale dupa; teraz sobie tak myśle. Przecież i tak dane traktowane są jako całość/plik, więc można nadpisać, lecz jeśli danych będzie więcej, to pozostającej reszty "pliku" nie przesunie dalej, tylko zamarze tyle bajtów danych, o ile więcej danych nadpisujemy w danej linii. Czyli - chcąc coś nadpisać w takim przypadku, oraz chcąc mieć dowolność w kwestii dopisywania różnej ilości danych w linii trzeba rozwiązać sprawe starym sposobem. open source, open dest - i kopiowanie, a tam gdzie nadpisujemy zamiast ze source - dożucamy dane z programu, później kontunuacja kopiowania aż do EOF;-

Draco - masz jakiś pomysł na obejście problemu w MltBasic ??

9,935

(66 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

by ten nie znalazł się w następnej :) - poza tym co - po każdym princie mam zamykać kanał, by uzyskać "koniec linii" ?? :D:D

najbardziej rozsądnie - przynajmniej tak mi się wydaje - brzmią punkty 1 i 3. Pytanie; czy w przypadku nr. 3 istnieje możliwość uzyskania 4 kanałów stereo ?? na zasadzie "ręcznego" wskazania, gdzie dokładnie dany kanał w panoramie ma się znaleść ? bo nie wiem, jakie dokładnie są założenia i na ile będzie to obciążać CPU. A podejżewam, że dość ostro. :)

9,937

(66 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

zawsze z Trapem można dojechać do eof'a, co przy HDD problemem nie jest - no chyba, że plik ma pół giga-mega :). Czyli ponekąd jeden problem z głowy. To teraz się zastanawiam jak dokładnie w tym przypadku zakańczana jest linia - próbowałem dołączać w printach ;chr$(155) - ale i to nie daje zawsze pożądanego skutku, a efekty są nieokiełznane :) - przynajmniej do czasu rozłożenia sprawy na czynniki pierwsze - a chodzi dokładnie o różnice w pliku wynikowym spowodowane modyfikacją linii 160.

9,938

(66 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Draco - a oto i przykładzik nieprawidłowego działania nadpisywania danych w pliku:

85 exec s_file:exec dta_ch
99 end
100 proc s_file:o.#%1,8,0,"datatst.dat":f.b=1 to 15:? #%1;b:n.b:cl.#%1:endproc
150 proc dta_ch:o.#%1,12,0,"D:datatst.dat":i.#%1,b,b,b,b,b,b,b
160 ?#%1;"$0000":?#%1;"$0001":?#%1;"$0002":cl.#%1:endproc

.... a wynikiem działania pierwszej procki jest plik zawierający 15 liczb w 15 liniach po kolei, że tak powiem. Próba nadpisania tegoż kończy się tak:

1
2
3
4
5
6
7
$0000
$0001
$0002

15

czyli zjedliśmy liczby z zakresu 8 - 14, przy czym wspomniane zajmowały kolejnych 7 linii, a wklejenie hexów spowodowało w tym wypadku to, że liczba 15 jest o 3 pozycje wyżej.... i jako bonus program wpi* linie po nadpisaniu "$0002"

jest jedno ale - program paczyjemy linijką, która wygląda tak:

160 ?#%1;"a":?#%1;"b":?#%1;"c":cl.#%1:endproc

i okazuje się, że wynik działania całości wygląda tak:

1
2
3
4
5
6
7
a
b
c

11
12
13
14
15

czyli - być może w przypadku nadpisywaina pliku znaczenie mają stare "eole" :) - ale ku**** (ten tego) dlaczego :D

czy ktoś ma na to jakiś sensowny pomysł ?? - że tak powiem; dla mnie to dość ważna sprawa.

9,939

(86 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

... i przybywa problem zasilacza :). Może pier*** głupoty, lecz czy dostosowanie przetwornicy impulsowej (gotowej) i zrobienie z 12V bonusowo 5 - nie jest dobrym rozwiązaniem?? - tak tylko pytam, bo elektronik ze mnie jak z Pana Kleksa. :):)

9,940

(5 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

poszukam, bo logo miałem zwektorowane w formacie *.cdr. (8 chyba)

9,941

(21 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Fox jechał na tym rowerze ?? - LOL :D - tylko skąd ta siwa broda. Wyłysieć zawsze można :):)

9,942

(86 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

.... lecz i tak zależy to od faktu, czy ktoś przygotuje prototyp, bo bez tego trudno decydować się na zakup czegokolwiek. Pogadam z kim trzeba :)

9,943

(27 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

Różnica wingrozy ?? - jak najbardziej TAK !! - głupi przykład: grzyb - AMD K6-2 350 (380), 512MB ram, n-vidia 32MB i dwie windy:

* win98se + SP (nieoficjal :) ) = 100%; przy małym oknie, lub full scr

* win2k i dalej = 45/80%; przy małym, przy full nie pamiętam; bo zainstalowałem z powrotem 98 :D

9,944

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

fakt - każda. Po testach moszna powiedzieć, że KMK w przypadku każdej karty "zbiera" się znacznie szybciej - tzn. chodzi o rnd sect, czyli w praktyce np. pod SDX CF wychodzi znacznie lepiej, niż standartowy HDD. Nie wiem też dlaczego, lecz zauważyłem odczuwalny dopał na DracOS pod '816, oraz Sparta DOS 4.31;- odczyt +7kB/sec :):)

Jellonek - ale w jednym przypadku chodziło o sio2ide, a w drugim o kmk/idea

9,945

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

... i jak się okazało - sprawa jednak poległa początkowo na etapie ZASILANIA :) - podłączyłem zasilanie przelotki pod Atari, a nie pod zasilacz od pieca - tak jak miało to miejsce wcześniej; i okazało się, że wszystkie karty poszły mi na KMK bez problemu. Testy na: kingstonach; 256 (std), 512 (std), 1GB (elitepro), Canon 32MB (hitachi-cf2), Canon 32MB (sandisk), Canon 32MB (std). LOL

9,946

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

hmmm - bazuje generalnie na własnych doświadczeniach, oraz wypowiedzi Krapa i Pasia. Sprawdze jeszcze w kablach, co się dzieje, lecz dziwne jest to, że jedna karta działa każdorazowo; przy czym i tak każda karta podłączona w tym układzie zasilana jest zewnętrznie... o może o to chodzi. Sprawdze z innym zasilatorem.

9,947

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

pkt.8:
"Poniższy rysunek przedstawia wyprowadzenia standardowej wtyczki z zasilaniem stosowaną powszechnie w szerokiej gamie zasilaczy ATX"

- czyli w pkt.8 wcale nie jest powiedziane, iż przelotka, czy karta wymagałaby zasilania 12V :) , tak samo, jak jest przelotka z taśmy 3,5" na dyski 2,5" - zasilane defakto napięciem 5V, pomimo, że takowa może posiadać std gniazdo - lecz z niepodłączonymi do niczego .... że tak powiem - pinami od 12V. :D

9,948

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

:) - z czego pamiętam kończy się to oknem o zawartości "checking..." - i albo tak sobie wisi; po ESC wychodząc do dosa, albo (w jednym przypadku) FDISK się uruchomił, lecz nie napisał niczego w dziale "Controller model" a liczba cyl, heads, sect, total = 0.

.. i jak pisałem - w przypadku karty kingstona 512mb (zwykła CF/512 - pom.-biała) żadnych problemów nie było. Karta wstała i bardzo ładnie działała.

:):) - do przelotki podłączyłem +5V. :D:D

9,949

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

+12V - oszalałeś ?? :D:D:D -

z czego mi wiadomo na chwile obecną - jest to sprawką IDE biosu -

9,950

(66 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

właśnie namierzyłem buga w tbxl - próba grzebania w pliku poprzez:

open #chn,12,0,"D:plik.ext"

powoduje przeróżne skutki uboczne - np. po nadpisaniu linii txt niewiedzieć dlaczego "zamazuje" linie następną.. itd. Pisze o tym, bo może w MB będzie to rozwiązane sensowniej. Pod TB niestety używać wspomnianej opcji się nie da.