grać na IRQ, pozwala dokładnie synchronizować
grać z wyłączonym ANTIC-iem, synchronizować docyklowując pętle
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
atari.area forum » Posty przez tebe
grać na IRQ, pozwala dokładnie synchronizować
grać z wyłączonym ANTIC-iem, synchronizować docyklowując pętle
ANTIC zawsze będzie przeszkadzał
w przypadku pierwszych playerów MOD-ów - MD8 sumowało się wartości z wszystkich kanałów i na podstawie predefiniowanej tablicy wyliczało się nową wartość którą wpisywało się do wszystkich rejestrów głośności POKEY-a, chodzi o ominięcie właściwości POKEY-a polegającej na zagłuszaniu się kanałów
aktualnie Sio2IDE ma już możliwość pracy jako dysk twardy, na plikach etc., trwają prace wykończeniowe, więcej wie pewnie Pajero
róbta co chceta
niedługo pewnie ktoś "wymyśli" emulator który udostępni bibliotekę DirectX z poziomu emulowanego 6502, to dopiero będzie się działo ;)
w NUFLI zostały wykorzystane duchy jako jeden z "bitplanów", 160x200 to "bitplan" z multipleksowanych duchów C64, dla których kod rozpętlony jest w stylu GED+, GED-- z G2F, czyli tam gdzie grafa CPU zajęty jest w 100%
pomysł podobny do G2F tyle że z dużo większymi możliwościami, duchy C64 mają na dzień dobry 4 kolory, do tego mapa kolorów w HiRes
p.s.
Pajero napisał programik który modyfikuje pliki MOD tak aby sample powyżej 16KB po zresamplowaniu do 16KB odgrywać innymi nutami
Emkay narzeka na wszystko
też mam konwerter, działa z VHS itp. ale z Atari już nie
zmień stałą PathDelim i skompiluj
PathDelim: char = '/';z linii komend nie znam, używam tylko wtyczki do Total Commandera, którą stworzył Pajero http://madteam.atari8.info/uzytki/atrwcx.7z
kiedyś prosiłem go o taki util z linii komend, Pajero twierdzi że biblioteka jest, trzeba tylko z niej skorzystać
tak z ciekawości, bo nigdy Pokey-a zbytnio nie tykałem, jak Wy chcecie znaleźć te nowe brzmienia, czy nowe możliwości dźwiękowe, przecież wszystko jest z góry ograniczone kilkunastu rejestrami sterującymi
instrument to tablica kilkunastu bajtów o wartościach z zakresu 0..15, potem pewnie tablica częstotliwości i jakieś wartości które zwiększają/opóźniają przepisywanie z tych tablic wartości lub podwyższają/obniżają wartości zapisane w tych tablicach
i gdzie tu miejsce na zwiększenie instrumentarium ?
i żeby player zajmował tyle czasu CPU co MPT :)
kto wrzuci ten wątek do FABRYKI ?
dla jakiej rodzielczości ekranu jest okno Wave Editor? dla 1024x768 na pewno nie
:cool:
brawa dla tego Pana
VBXE1 i 2 nie ma tyle pamięci aby spełniać wszystkie zachcianki, nie po to był projektowany, trzeba wyrzucić wszystkie VBXE1 i VBXE2 do kosza i wypuścić VXBE3 z 1GB na pokładzie za 1000 zł, żeby XXL miał swoje z80, Probe GForca, Draco CPM-a i GEM-a, dodatkowo sprzętowy dekoder MP3, DIVX i H264, player MOD-ów itd.
VBXE miało być rozszerzeniem możliwości GTIA i tak się stało, teraz Candle i Electron muszą zginąć w tragicznym wypadku aby VBXE stało się standardem same w sobie, w obecnej postaci, albo sami bez ingerencji boskiej zakończyć ten projekt
komu będzie chciało się pisać soft na n-tą liczbę rdzeni i wersji, napiszesz coś i za chwilę okaże się że musisz coś zmienić bo już nie działa jak wcześniej
"coś tam zmącić w rdzeniu" ;) czyli poprawić dotychczasowy rdzeń, pozbywając sie części jego dotychczasowych możliwości z powodu braku wystarczającej pamięci, np. zamiast 4-ech palet kolorów będą tylko 2-ie, czyli taki Mr.Proper nie będzie działał na VGA
a może bardziej ekstremalne kompo, kto dłużej wytrzyma na party będąc trzeźwym
disassembly, rewrite code, write binary
nie pociągnie, prawie każdy tytuł z C64 będzie trzeba przepisać pod VBXE + Weronika
tyle to każdy g.... potrafi, ale nie każdy potrafi z malucha zrobić mercedesa :)
Pecus, z tym handlerem chodzi o to aby była możliwość skopiowania obszaru pamięci z jego kodem i przywrócenia działania handlera, czyli taki zunifikowamy loader z możliwością przechowywania jego kodu w buforze
Sparta SDX wydaje mi się zbyt skomplikowana aby można skopiować obszar $700..$2000 i liczyć na to że ruszy
p.s.
nie chodzi o w pełni funkcjonalny Sparta Dos, chodzi o możliwość współpracy z urządzeniami z którymi teraz współpracuje MSDOS
Pecus, Pirx, jest możliwość udostępnienia źródeł, coby Pajero dopisał co nieco, tak aby był odczyt przez handler D: i parę innych spraw ?
atari.area forum » Posty przez tebe
Wygenerowano w 0.087 sekund, wykonano 14 zapytań