1,001

(192 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

grać na IRQ, pozwala dokładnie synchronizować

grać z wyłączonym ANTIC-iem, synchronizować docyklowując pętle

1,002

(192 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

ANTIC zawsze będzie przeszkadzał

w przypadku pierwszych playerów MOD-ów - MD8 sumowało się wartości z wszystkich kanałów i na podstawie predefiniowanej tablicy wyliczało się nową wartość którą wpisywało się do wszystkich rejestrów głośności POKEY-a, chodzi o ominięcie właściwości POKEY-a polegającej na zagłuszaniu się kanałów

aktualnie Sio2IDE ma już możliwość pracy jako dysk twardy, na plikach etc., trwają prace wykończeniowe, więcej wie pewnie Pajero

1,004

(51 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

róbta co chceta

1,005

(32 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

niedługo pewnie ktoś "wymyśli" emulator który udostępni bibliotekę DirectX z poziomu emulowanego 6502, to dopiero będzie się działo ;)

1,006

(32 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

w NUFLI zostały wykorzystane duchy jako jeden z "bitplanów", 160x200 to "bitplan" z multipleksowanych duchów C64, dla których kod rozpętlony jest w stylu GED+, GED-- z G2F, czyli tam gdzie grafa CPU zajęty jest w 100%

pomysł podobny do G2F tyle że z dużo większymi możliwościami, duchy C64 mają na dzień dobry 4 kolory, do tego mapa kolorów w HiRes

1,007

(192 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

p.s.

Pajero napisał programik który modyfikuje pliki MOD tak aby sample powyżej 16KB po zresamplowaniu do 16KB odgrywać innymi nutami

1,008

(41 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Emkay narzeka na wszystko

1,009

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

też mam konwerter, działa z VHS itp. ale z Atari już nie

1,010

(1 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

zmień stałą PathDelim i skompiluj

 PathDelim: char = '/';

z linii komend nie znam, używam tylko wtyczki do Total Commandera, którą stworzył Pajero http://madteam.atari8.info/uzytki/atrwcx.7z

kiedyś prosiłem go o taki util z linii komend, Pajero twierdzi że biblioteka jest, trzeba tylko z niej skorzystać

1,012

(41 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

tak z ciekawości, bo nigdy Pokey-a zbytnio nie tykałem, jak Wy chcecie znaleźć te nowe brzmienia, czy nowe możliwości dźwiękowe, przecież wszystko jest z góry ograniczone kilkunastu rejestrami sterującymi

instrument to tablica kilkunastu bajtów o wartościach z zakresu 0..15, potem pewnie tablica częstotliwości i jakieś wartości które zwiększają/opóźniają przepisywanie z tych tablic wartości lub podwyższają/obniżają wartości zapisane w tych tablicach

i gdzie tu miejsce na zwiększenie instrumentarium ?

1,013

(41 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

i żeby player zajmował tyle czasu CPU co MPT :)

1,014

(192 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

kto wrzuci ten wątek do FABRYKI ?

1,015

(192 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

dla jakiej rodzielczości ekranu jest okno Wave Editor? dla 1024x768 na pewno nie

1,016

(192 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

:cool:

brawa dla tego Pana

1,017

(544 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

VBXE1 i 2 nie ma tyle pamięci aby spełniać wszystkie zachcianki, nie po to był projektowany, trzeba wyrzucić wszystkie VBXE1 i VBXE2 do kosza i wypuścić VXBE3 z 1GB na pokładzie za 1000 zł, żeby XXL miał swoje z80, Probe GForca, Draco CPM-a i GEM-a, dodatkowo sprzętowy dekoder MP3, DIVX i H264, player MOD-ów itd.

VBXE miało być rozszerzeniem możliwości GTIA i tak się stało, teraz Candle i Electron muszą zginąć w tragicznym wypadku aby VBXE stało się standardem same w sobie, w obecnej postaci, albo sami bez ingerencji boskiej zakończyć ten projekt

1,018

(544 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

komu będzie chciało się pisać soft na n-tą liczbę rdzeni i wersji, napiszesz coś i za chwilę okaże się że musisz coś zmienić bo już nie działa jak wcześniej

1,019

(349 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

"coś tam zmącić w rdzeniu" ;) czyli poprawić dotychczasowy rdzeń, pozbywając sie części jego dotychczasowych możliwości z powodu braku wystarczającej pamięci, np. zamiast 4-ech palet kolorów będą tylko 2-ie, czyli taki Mr.Proper nie będzie działał na VGA

1,020

(28 odpowiedzi, napisanych Zloty)

a może bardziej ekstremalne kompo, kto dłużej wytrzyma na party będąc trzeźwym

1,021

(4 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

disassembly, rewrite code, write binary

1,022

(220 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

nie pociągnie, prawie każdy tytuł z C64 będzie trzeba przepisać pod VBXE + Weronika

1,023

(220 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

tyle to każdy g.... potrafi, ale nie każdy potrafi z malucha zrobić mercedesa :)

1,024

(192 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Pecus, z tym handlerem chodzi o to aby była możliwość skopiowania obszaru pamięci z jego kodem i przywrócenia działania handlera, czyli taki zunifikowamy loader z możliwością przechowywania jego kodu w buforze

Sparta SDX wydaje mi się zbyt skomplikowana aby można skopiować obszar $700..$2000 i liczyć na to że ruszy

p.s.
nie chodzi o w pełni funkcjonalny Sparta Dos, chodzi o możliwość współpracy z urządzeniami z którymi teraz współpracuje MSDOS

1,025

(192 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Pecus, Pirx, jest możliwość udostępnienia źródeł, coby Pajero dopisał co nieco, tak aby był odczyt przez handler D: i parę innych spraw ?