Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
HDDRIVER 12.79 Nowa wersja flagowego sterownika pamięci masowych dla Atari przynosi ulepszenia w obsłudze GPT.
Obsługa Google Drive w FujiNet FujiNet zyskuje wsparcie dla Google Drive. Zobacz, jak działa nowy protokół w 8-bitowym Atari.
Gearlynx 1.2.12 Najnowsza wersja emulatora Gearlynx wprowadza usprawnienia w serwerze MCP oraz nowe shadery obrazu.
Drwal - finalna wersja 1.2 Drwal, gra rozwijana przez 35 odcinków kursu programowania u Larka.
Nowa wersja projektu zeST Projekt zeST otrzymał dużą aktualizację wprowadzającą m.in. obsługę blittera oraz sieci bezprzewodowej.
Opcje wyszukiwania (Strona 45 z 76)
UP, może ktoś montował nową Spohie i już nie potrzebuje? :)
@Simius: to ja się wstrzymam z montażem do czasu poprawy oprogramowania i jak można odeślę na przeprogramowanie za jakiś czas.
Nieaktualne, zamówiłem na ebayu.
1. perinoid - 3 szt.
2. lopez - 2szt.
3. uicr0Bee - 4 szt.
1. perinoid - 3 szt.
2. lopez - 2szt.
3. uicr0Bee - 4 szt.
Dzięki!
a tym czasem na stronie Petera pojawiło się info o urządzeniu:
https://atari.8bitchip.info/acsicfafs.html
ciekawy patent z zasilaniem z portu joystika.
No nie, to osobno już pójdzie, bo musiał byś jakiś pokój na graty dla mnie załatwić ;) mail poszedł.
Ja tutaj pozwolę się z godzić z Mq, przy wadliwym zasilaczu nie było by powtarzalności na ekranie i w losowych momentach były by zwiechy.
@x_angel: To ja też poproszę :)
Rosa napisał/a:wylutuje najpierw te 3 oporniki
Nie musisz wylutowywać całkiem, wystarczy unieść po jednej nodze każdego.
Jeśli toś nie ma i się zastanawia, to ja mogę tylko polecić! :) u mnie UltraSatan poszedł w odstawkę.
Simius napisał/a:Mq napisał/a:Simius, czy takie poprawki będą możliwe do zaaplikowania w jakiś sposób samodzielnie?
Jeśli ktoś potrafi.
A skąd poprać aktualny firmware? i może warto było by zrobić małe HOW-TO?
A myślałem, że dla ST'ka, ale niestety :(
Odłącz drugą połowę ramu te trzy rezystory po prawej (wystarczy odlutować po jednej stronie u unieść nogę ). Będziesz wówczas miał Atari 520STF ;) i przetestuj jeszcze raz.
Naprawa to najtaniej/lepiej odezwać się do Artura / artik-wroc i kupić u niego rozszerzenie do 4MB (przy montażu i tak odłączasz oryginalny ram) i cieszyć się fajnym sprzętem :)
Ponieważ to 1040tka to zawsze możesz odłączyć połowę pamięci odlutowując po jednej nodze w 3ech rezystorach i sprawdzić czy będzie lepiej, jak nie to sprawdzić 2gą połowę. Wówczas będziesz wiedział czy to pamięci czy nie. Obstawiam, że masz taką płytę, zaznaczyłem gdzie odlutować rezystory.

chociaż, na początek odpal Yatari i przetestuj programowo.
No i odpal te programy diagnostyczne i potestuj.
Dyskietki możesz przerobić sobie w emulatorze Atari, tam są pliki *.prg *.tos, zrób sobie nową czystą dyskietkę o mniejszej pojemności i wrzuć z poziomu emulatora na pustą dyskietkę, która później nagraj.
w załączniku masz parę programów diagnostycznych, sprawdź może coś ci wyjdzie.
I tak jak pisze _tzok_, jak używasz fdd na USB to w większości wychodzi lipa, przynajmniej mi nie bardzo to śmigało, więc podłączyłem goteka razem z fdd na jednej taśmie i wówczas nagrywałem. Z tym, że teraz to chyba łatwiej sobie wydrukować wtyczkę http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=16768 i podłączyć goteka jako drugą stację.
Oczywiście, że ma, tylko, nie działa jak przełączę na HDMI :) chyba, że nie wiem jak to włączyć :?
Czytałem, czytałem, Simus też podał te urządzenia, lecz tak jak piszesz najlepiej było by podłączyć obraz do TV bez dodatkowych urządzeń i tutaj się zgadzam :)
I zacząłem szukać jak by tu podłączyć audio do TV osobno, ale nie ma takiej opcji w nowym TV :( nie mam amplitunera ani soundbara aby tam podłączyć dźwięk, więć musi być puszczony przez TV.
A jeszcze mnie naszło, czy ktoś próbował najprostszej rzeczy, a mianowicie zwykłego konwertera audio jack/toslink i podłączyć dźwięk przez złącze optyczne?
takie coś
a video zostawić w spokoju, aby nie było opóźnień.
ps. minus będzie zapewne taki, że nie da się sterować głośnością za pomocą pilota :/
głupi pomysł, bo złączem optycznym dźwięk wychodzi z TV ;)
Próbuję ogarnąć opcję dźwięku w TV i u naszych znajomych z za Uralu znalazłem takie przejściówki:
1 - najtańsza opcja ale wymaga dodatkowo przejściówki DVI na VGA
2 - droższa chyba to to samo co na forum AA - to jest hdmi na dvi :)
Czy któreś z powyższych ma prawo zadziałać?
Znalezione posty [ 1,101 do 1,125 z 1,882 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.069 sekund, wykonano 21 zapytań