nie było juz takiej gry na XE/XL? pewnie pod innym tytułem
jest GALAXIAN, wersja 7800 rzeczywiście jest ładniejsza
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
atari.area forum » Posty przez tebe
nie było juz takiej gry na XE/XL? pewnie pod innym tytułem
jest GALAXIAN, wersja 7800 rzeczywiście jest ładniejsza
ciekawostka GALAGA
plik GDAC4.S
;THIS IS A HSC GAMEPOLL ROUTINE
GAMEPOLL
LDX SWCHA
INX
BNE FUCKYES YES, THERE IS AN INPUT
LDA SWCHB
AND #$03
CMP #$03
BNE FUCKYES YES, THERE IS AN INPUT
LDA INPT4
AND INPT5
BPL FUCKYES
CLC SIGNAL NO INPUT
RTS
FUCKYES SEC SIGNAL INPUT FOUND
RTSplik GMAIN.S
ATIT3 LDA SWCHA ;LOOK AT JOYSTICK INPUT
ORA #$0F ;BOOT PLAYER 2 INPUT
CMP #$FF ;SEE IF ANY INPUT
BEQ FUCKYOU
JMP GOTOSEL ;GO TO SELECT MODE
FUCKYOU BIT INPT4 ;LOOK AT FIRE BUTTON INPUT
BMI ATIT4
JMP GOTORESp.s.
kiedyś na zaliczenie napisałem program z niecenzuralnymi etykietami, potem gdy był oceniany byłem pytany o znaczenie poszczególnych etykiet typu D... , F... itd., pani która to oceniała była zniesmaczona
to jest skomplikowany jonizator powietrza
a co Ty tam lotharek będziesz produkował, obudowy do stacji dysków Mikeya ;)
ciekawe czy autor tego wątku otrzyma w końcu odpowiedź na pytanie które zadał, ktoś przeczytał pierwszy post w tym wątku ?
miga, jak to interlace
jest dobrze, a tak na marginesie to jakie są zadania w tej grze ?
w trybie 15OS, zmiana pozycji poziomej o 1 pixel odpowiada zmianie pozycji pionowej o 2 linie, tak że pewne niezgodności istnieją
propozycja Mikeya dotycząca modelu combo, 5.25 i 3.5 jest najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem
to może stacje dysków wyglądającą jak stacja dysków a w środku HDD :)
3.5" HDD 1.44 pewnie nie przejdzie bo nie będzie toto czytać dyskietek 5.25" (tych standardowych, których każdy uzbierał jakąś ilość), czyli musiałaby to być rzeczywiście nowa stacja w stylu XF czy SN, żadne 3.5" nie przejdą ze względu na nikłą kompatybilność wsteczną
a produkują jeszcze dyskietki do jakiejkolwiek stacji dysków, chyba tylko 3"5 HD 1.4MB
choćby FSEEK, FTELL, FILELENG, FPRINTF, FCLOSEALL (na podstawie sdx-programming.pdf)
Vidol nie mąć, nie ma żadnych sterowników, jest jeden słuszny rdzeń który jest poprawiany jeśli wyjdzie na jaw jakieś niedociągnięcie programistyczne, sama idea działania w sferze emulacji GTIA nie jest w żaden sposób modyfikowana, modyfikacji podlega najczęściej lista blittera, a blitter dotyczy trybu Overlay
stare demko z plazmą i fragmentem obrazka Blinky Scary School działa niezależnie od rdzenia, bo korzysta tylko z mapy kolorów
więc działa i nie ma czym się denerwować
ogólnie z każdym nowym rdzeniem dokonywałem aktualizacji kodu gry, zmiany polegały na dodaniu pary dodatkowych bajtów do listy blittera, przez co na starszym rdzeniu gra pewnie się powiesi
aktualnie najnowszym rdzeniem jest 1.10
autorzy przykładów powinni umieścić informację, dla którego rdzenia pisali przykład, liczba rdzeni nie jest kaprysem Electrona, po prostu pisząc te przykłady ujawniały się pewne błędy, czy niedociągnięcia, tak więc każdy nowszy rdzeń to lepszy rdzeń
Candle miał napisać jakiś większy demo-przykład wykorzystujący blitter, nie wiem na jakim etapie jest ta demonstracja tego PC-towego kodera :)
Pajero nie żartuj bo Fox-a wprowadzisz w zakłopotanie :)
ale cieniasy z Was, tylko po 1 egzemplarzu, bierzcie więcej
nawet DOS II potrafi w wykonaniu Pajero
chcesz program rastra stworzyc zmieniający jeden rejestr koloru? można
VBL działa poza ramką obrazu, albo i na niej, ale do granicy ok. 20000 cykli CPU
zmiany jakie dokonasz nie będą stałej wartości, z lewej strony ekranu będą szerokie, by kurczyć się w kierunku prawej strony ekranu
można te zmiany obejrzeć pod G2F, wybierając tryb GED+ lub GED-
jeśli użyć programu rastra to 10 zmian, każda w innym miejscu ekranu, jeśli bez programu rastra, tylko DLI to 6 zmian (obraz wąski), 4 zmiany (obraz normalny), 3 zmiany (obraz szeroki)
wszystko to jest w G2F, opcja CHECK, wartość dla LIMIT
stoły z pinbal dreams są dostępne, rozdzielczość C64, XE/XL (1 stół - tryb znakowy) albo Amigi
może raz jakiś pixel się pojawił, ale ogólnie nie widać jakiś dodatkowych śmieci, tylko mruganie duchów
A spróbuj spakować tak aby nie był zamazywany obszar z loaderem, to powinno pomóc na 100%
atari.area forum » Posty przez tebe
Wygenerowano w 0.097 sekund, wykonano 13 zapytań