1,151

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

w kwietniu zeszleo roku jak jeszcze nasz rzad nie posr...l sie w gacie jakis koles modelowal jak powinna wygladac walka z taka epidemia. oparl sie o dane z poprzednich epidemii oraz fakt ze mlodzi nie choruja. mialo to poleac na tym, ze starzy pod ochrone, reszta zyje normalnie i nie czekamy na zadna szczepionke bo nie ma czasu na zrobbienie szczepionki podczas epidemii tylko opracowanie skutecznego leczenia i wedlug niego na jesieni tego roku juz mialo byc po epidemii. zostal wysmiany (mamy jeszcze pare miesiecy czasu ;).

swoja droga... nie umiem ocenic czy to co mowia teraz prawda o jakiejs fali bo od 2 tyg. nie spotkalem nikoggo zarazonego...

1,152

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Adam Klobukowski napisał/a:

Na razie nikt nie ma, tylko dyskutowana jest taka opcja. Więc tego kto będzie miał a kto nie nie wiesz.

:-) tak, paszporty kovidowe to narazie dyskutowana opcja ale to nieprawda ze nie wiem kto bedzie mial :-) to jest jasno powiedziane: osoby zaszczepione - co przy okazji kloci sie z argumentacja przytaczana za wprowadzeniem takich paszportow (w poprzednim dwoch - trzech odpowiedziach miales przyklady)

nie da sie wprowadzic takich paszportow w oparciu o medyczne zalecenia chociazby tylko dlatego ze trzebaby je wydawac takze tym ktorzy przeszli chorobe - a to jest sprzeczne z idea przyswiecajaca wprowadzenia paszportow a poza tym uruchomiloby lawinowe (sezonowe) zgloszenia tylko i wylacznie po to aby zaktualizowac pieczatke w paszporcie ;-) bo nie wiem czy wiesz ale bardzo wazna manipulacja jest obecnie nazywanie "szczepieniem" :-) to jest szczepienie sezonowe a nie to nie to samo.

--- SPISEK:
po prostu nie kazdy chce byc subskrybentem rozwiazan ktorych nie potrzebuje... i jeszcze te klopotliwe "aktualizacje". swoja droga ciekawe czy "aktualizacja" firmy A jest kompatybilna z "instalacja" pierwotna firmy "B" ;-) czy mozna zmienic dostawce ;-)

1,153

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

tak czy siak latwiej teraz oddzielic ziarno od trzody ;-)

1,154

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

@As: i co? kazdy moze sobie chodzic w czym chce i wbijac co chce nawet jak to nie ma zadnego uzasadnienia ale prawne zmuszanie do tego doroslych...

odnosilem sie do argumentacji :D bo nie zgadzam sie z Simiusem ktory atakuje idee (z dupy) paszportow - ja uwazam ze nie przekona tym Adama. moim zdaniem trzeba atakowac nie idee bo nie ma szans przekonac koggos zaslepioneg, trzeba atakowac jego argumenty ktore sa z dupy :-)

1,155

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

@Adam Klobukowski: Wlasnie pokazujesz w jaki sposob wyglada ocena nie na podstawie faktow - np. osoba ktora przeszla covid ma przeciwciala w takim samym stopniu jak po szczepionce :D ale nie ma paszportu ;-)


popraw maseczke i foliowa czapeczke badz odpowiedzialny

1,156

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

@Krótki: dokladnie :-) i nie zalezy to od szczepienia :D

1,157

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

fajnie by bylo jakby podstawa dzialan byly fakty a nie zabobony jak te z maseczkami :-)
- od zaszczepionego mozna sie zarazic
- zaszczepiony moze sie zarazic - takze od zaszeczepionego - i moze przechodzic ciezko :-)
i najlepsze:
- zaszczepienie administracyjnie dziala jeden sezon (lub krocej :)

gospodarczo wiadomo juz od dawana ale swiatopogladowo tez jestesmy 80 lat za niemcami ;-)

---
wiem jak to zabrzmi :D moja sasiadka pani doktor :D pukala sie po glowie z maseczkami (caly czas chodzi bez) i puka sie po glowie jak slyszy SEZONOWA szczepionka :D ja jej wierze bo zna sie na rzeczy, jak zrobi posiadowe to jap...ole, przekonuje mnie.

1,158

(48 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

w oczekiwaniu na SuperPackera z ZX0

What A Horrible Terrify by Varubaru

atr:

https://megawrzuta.pl/download/d1119280 ... 2d1e9.html

mp3:
https://megawrzuta.pl/download/e864801a ... 9c68a.html

1,159

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

kilku forumowych pajacow bedzie zawiedzionch ze dali sie zrobic w maseczkowego konia ;-)

( 3 ) - impossibility of damaging the FS structure

1,161

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

stare, tak samo stare jak aplikacje rozpoznawania twarzy nie identyfikowalo murzynow jako ludzkie twarze...

1,162

(55 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

sprawny

1,163

(58 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

fajnie, pojawiaja sie nowe rzeczy jak np:

https://github.com/tebe6502/Mad-Pascal

nowy unit ZX0

albo

HCM2 (Hard Color Map) by Sandor Teli (Reharden) https://github.com/tebe6502/Mad-Pascal/ ... /graph/hcm



ale kiedy pojawi sie cos dla FujiNetowcow np. mozliwosc zapisywania wynikow HiScore na banerach i na stronie, np:


https://xxl.atari.pl/hsc-pac-mad/

https://atari.pl/hsc/hsc.php?i=1.104

nie wiem czy dobry watek ...

a widziales to:

https://retrogames.cl/injektor.html

co to za modyfikacja sprzetowa?

1,165

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

skonczymy w skansenie.

juz od tego roku nie pojezdzisz w ue nowym "sportowym" autem :-)

1,166

(17 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

jak sie czyta zrodla co on generuje... nie da sie uratowac tego kompilatora

1,167

(25 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Krótki napisał/a:

Profesjonalna wersja Atari ma także w pełni funkcjonalne wyjście PAL, więc jest nawet lepsza od innych, bo w sumie ma paletę 264 kolorów.

w PAL to chyba nie, dwa kolory sie dubluja

1,168

(17 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

boje sie zapytac... ktos zauwazyl roznice miedzy trybem indeksowanym i posrednim indeksowanym? bo jesli tak czekam na odkrycie operacji dodawania.

1,169

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

:-)

https://www.youtube.com/watch?v=vY6AhFBLTLc

1,170

(25 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

ostatni bastion atarowosci padl. profesjonalna wersja atari ma palete 8 kolorowa, juz nawet w tym jest gorsza od c64

1,171

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

poziom urzednikow:

https://twitter.com/lewicki_mateusz/sta ... 3552090118

a pozniej sie dziwimy zamykaniom parkow, lasow, dentystow albo nakaz noszenia maseczki :D

1,172

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

no to wyglada na to ze przegram zaklad... zamiast QRkodow mysalem ze bedzie wymog zainstalowania aplikacji...

np. wchodzisz do kina z biletem ale nieaktualna szczepionka tu dzwoneczek "sory Winnetou ale limity... przed toba weszlo juz 5 bez certyfikatu bezpieczenstwa"

1,173

(15 odpowiedzi, napisanych Różne)

21 baniek?

--
zmieniam zdanie, 24 ?

1,174

(19 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

robi wrazenie... nie sprawdzilem calosci ale obrazek zaczytal...

1,175

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

ale zydom wolno, jakby to byli biali mezczyzni to by bylo palowanko