1,251

(9 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

dzięki wszystkim za odpowiedzi, rzeczywiście nie sprecyzowałem czy mogą być inne kombinacje bitów, ale tak mogą być, chodzi tutaj o operacje na pixlach bitmapy

bezkonkurencyjnie najszybszy i najsprawniejszy okazuje się kod

asl @
rol @
rol @

pierwsze "ASL @" nie jest bez znaczenia bo uniezależnia nas od bitu C, dla n/w kodu wynik zależny będzie już od tego czy wystąpił rozkaz CLC, SEC czy inny rozkaz zmieniający bit C

rol @
rol @
rol @

1,252

(9 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

mam takie małe pytanie, czy jest krótszy sposób przesunięcia dwóch bitów z pozycji bit 6,7 na pozycję bit 0,1, bez stosowania tablic?

najprościej przesunąć je o 6 bitów w prawo (12 cykli), ale czy istnieje sposób krótszy przesunięcia ich w lewo, wydaje się że tylko 4 bity wystarczy wtedy przesunąć

%11000000 -> %00000011

:6 lsr @

1,253

(15 odpowiedzi, napisanych Zloty)

w fabryce tektury

1,254

(11 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

tutaj http://www.atariage.com/forums/index.ph ... amp;st=120 jest właściwe miejsce gdzie możesz zgłaszać takie problemy i dotrzeć z nimi bezpośrednio do autora programu

1,255

(9 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

szczegół :P

1,256

(6 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

zajrzyj do posta #2

1,257

(73 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

mam tylko pliki PDF i JED dla Warp4

tutaj

http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopi ... 566#p90566

1,258

(73 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Candle szykuje niespodziankę z gatunku dopalaczy

1,259

(73 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Pasiu odpisał

Warp7 od Warp4 różni się jeśli dobrze pamięta częstotliwością taktowania i szybkością GAL-a, możliwe też, że zamiast lokalnego generatora 14MHz, łączył się z tym w Atari

dodatkowo Pasiu ma jeszcze jeden pomysł na usprawnienie Warp7

tak więc można spojrzeć na dokumentację Warp4 aby mieć obraz Warp7, można uaktualnić schematy o aktualnie dostępne nowocześniejsze układy elektroniczne, aby dokonać miniaturyzacji, integracji całości

kto podejmie wyzwanie uaktualnienia Warp-a do podstaci którą można przełożyć na masową produkcję ?

http://madteam.atari8.info/warp/warp4.zip

1,260

(54 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Generalnie Prądożerne GPU

1,261

(6 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

po zapisie takiego ATR-a powinno wyskoczyć okienko "A teraz popraw DOS-a 6.4 tak aby to odczytał :)"

Pajero to ma poczucie humoru

1,262

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

co za desperat, ciekawe za ile Pajero zamorduje swoją matkę :P

1,263

(6 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

DOS 6.4 II obsługuje max 180KB (gęstości E,S,D), wyższe to tylko MyDos albo Sparta

Pajero wymyślił sposób zwiększenia gęstości dla Dos 6.4II jednak nie jestem pewien czy zdołał poprawić DOS 6.4 aby to jeszcze obsługiwał

1,264

(9 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

tutaj http://www.atariage.com/forums/index.ph ... pic=137406 o własnym SIO z przykładami aby podczas transmisji grało i buczało

1,265

(15 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

XXL ludzie piszą soft od zawsze na prawdziwych Atarkach a nie emulach i nie mają problemów jakie zgłaszasz, nikomu nie będzie się chciało dodawać dźwięków GTIA skoro nikt nie uzywa emuli

jesteś XXL jakiś taki dziwny :D

1,266

(10 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

po opisie Mikera sugerowałbym nazwę River Raid -1

1,267

(4 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

a co chcesz ją opylić na Allegro ;)

1,268

(73 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Voy, nie jesteś przypadkiem bratem Pasia ?

1,269

(73 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Lotharek albo Candle albo ..... podejmą się wznowienia produkcji Warp-a ?

1,270

(160 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

lotharek, udowodnij

1,271

(73 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

:)

1,272

(73 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

tak, bierzesz Atarke Laoo, rozkładasz jego Warpa na części pierwsze, składasz w odwrotnej kolejności i tak powstaje opis ;)

mam w posiadaniu i nie tylko ja, pliki JED i PDF "WARP4", "WARP4_MEGAMEM", to są schematy połączeń Pasia/SSG, więc jeśli ktoś zna sposób montażu to na pewno Pasiu, jednak na podstawie tych schematów aktualnie aktywni/zdolni elektronicy też powinni zmontować Warp-a

tylko jakie są zmiany względem WARP4 a WARP7 ?

1,273

(73 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

to teraz jakiś uaktualniony schemat montażu Warp-a, ewentualnie uaktualniony o obecne osiągnięcia techniki w kwestii miniaturyzacji i ruszamy z produkcją

1,274

(73 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Warp przynajmniej jest sprawdzony i działa, jak dotąd nikomu i pewnie nigdy nie uda się zbudować dopałki która  zadowoli wszystkich, która nie będzie narzucać kompromisów

może czas zmienić kierunek i zamiast "żenić" 65816 z ANTIC-iem i całą resztą, wsadzić 65816 w karta z własną pamięcią dual port i puścić go z maksymalną prędkością, wykorzystując go jako dopałkę, to z kolei nie będzie zgodne z Warp czy F7, bo zmieni sposób pisania programu

wypadałoby w końcu pogodzić się z tym że nie będziemy mieli 14Mhz, ustalić jakiś nominalny standard i pójść tym kierunkiem, produkcja n-dopałek nikomu dzisiaj się nie opłaci, pozatym nikogo nie przekona do tego żeby tworzyć n-wersji softu, jeśli zgodzimy się na jakieś konkretne rozwiązanie będzie można rozpocząć jego produkcję

oczywiście ambitni elektronicy co jakiś czas zafundują nam nowe rozwiązanie z gatunku dopalaczy, bo będą chcieli udowodnić sobie i innym że potrafią, że można itd. tylko trzeba pamiętać że znowu zaserwują zestaw "ALE...", tak że sugerowałbym pójść jednym konrektnym kierunkiem niż dziesiątkami różnych i pogodzić się z tym że nie dostaniemy aż tyle ile sobie wyobrażaliśmy, jednak zawsze będzie to kilka razy więcej niż standardowe Atari

1,275

(39 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

wow, dla Truba nic trudnego :), Corina nowym kanałem dystrybucji Sparty