Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
HDDRIVER 13.01 Aktualizacja HDDRIVER przynosi poprawki dla HDDRUTIL oraz lepszą obsługę szybkiego sprzętu.
192p Test Suite dla 8-bitowego Atari Nowy program do testowania i kalibracji obrazu dla Atari XL/XE od HanJammera.
Atari800 7.0.0 Pierwsza wersja emulatora z funkcją pobierania z sieci i mnóstwem nowości.
Obrazy w 1024 kolorach na VBXE Nowy konwerter i przeglądarka obrazów dla rozszerzenia VBXE pozwalają wyświetlić aż 1024 kolory.
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
Opcje wyszukiwania (Strona 55 z 117)
Draco, Atarek nie jest Ci potrzebny, taki kompilator miałby działać na PC, generować kod wynikowy dla 6502
Draco napisz lepiej jakiś cross kompilator języka wyższego poziomu w stylu TurboBasic-a, Action, tak aby kod wynikowy nie zajmował tyle miejsca co CC65, był równie szybki jak kod wynikowy Action, aby ludziska nie znający asm-a też mogli pisać programy
taki TDC poległ na party bo tablica symboli w Action się skończyła, gdyby był kompilator takiego łatwego i efektywnego języka na PC itp. więcej ludków mogłoby coś napisać
no to na co czekasz, podsyłaj
czego się boisz Electron :)
zrywa HiRes, dlatego w G2F jeśli ktoś rysuje w HiRes i chce zmienic tryb graficzny w ostatnim wierszu pojawia sie komunikat że ostatni wiersz musi być <> HiRes właśnie ze względu na zrywanie synchronizacji
właśnie sobie odpaliłem na prawdziwym Atari i TV obrazki w trybie znakowym i bitmapy (240 linii, tryb 15OS i 12OS), nie zerwał synchronizacji, czyli mam inteligentny TV:)?
239 w HiRes, 240 w kolorowym
daj nekrolog do gazety to sam się zgłosi
SPACE key (in ZOOM mode) work in version 3.8.5.9
download last version http://g2f.atari8.info
first draw with COLOR2, then change chars with this COLOR2 in COLOR3 (in ZOOM mode or EDIT CHARSET ALT+H, select area and push SPACE key)
in Atari XE/XL COLOR3 is only for chars with invers !!!
umiejętności XXL-a wzrastają z każdym nowym portem, tak trzymać, w końcu i G&G podda się pod naporem doświadczenia
rozkazy ($zp,x) rzeczywiście są najrzadziej wykorzystywane, może XXL napisz czemu takie właśnie użyłeś i jakie przyniosło to korzyści, pewnie użycie innych rozkazów było mniej optymalne
przyjedź na party w Głuchołazach 25.07.2008...
5eba będą karty ale piraty
na Głuchołazach Pajero stawia wszystkim Tym którzy wpłacili kasę, po party mogą ponownie wpłacać kasę :D
a będzie można Yoompa kupić na Głuchołazach w sposób prosty jak drut, z rączki do rączki?
na Głuchołazy jak znalazł, tylko sie pod tym podpisać ;) na Pouet zauważyłem jeszcze parę nowych intr 512 bajtów, jakbyś był tak miły XXL i szybko je zamienił na 6502 to by było więcej prac na Głuchołazy, starczy dla wszystkich koderów :D
jeśli rozmontować na częsci to pewnie przejdzie takie Atari ;) w N-listach
wszędzie widzi duchy, to już chyba w jakimś filmie przerabiano ten motyw ;)
przepuść to przez Free Pascal, będziesz mógł testować do woli
funkcja w Turbo Pascalu zwracająca kolor Atari, autorem jest Rocky
n/w kod wykorzystywany jest w G2F
function rgbRead(cl: Tcolor):byte;
var l, d, c, ma, mi, r2, g2, b2: integer;
h, lu1, lu2, lu3: real;
r, g, b: byte;
begin
ma:=0; mi:=0; h:=0; c:=0;
R:=GetRValue(cl) shr 4;
G:=GetGValue(cl) shr 4;
B:=GetBValue(cl) shr 4;
if (r=g) and (g=b) then begin rgbRead:=r; exit; end;
if (r>=g) and (r>=b) then ma:=r;
if (r<=g) and (r<=b) then mi:=r;
if (g>=r) and (g>=b) then ma:=g;
if (g<=r) and (g<=b) then mi:=g;
if (b>=g) and (b>=r) then ma:=b;
if (b<=g) and (b<=r) then mi:=b;
d:=ma-mi;
if d=1 then begin rgbRead:=mi; exit; end;
r2:=r*100; g2:=g*100; b2:=b*100;
if r=ma then h:=(g2-b2)/d
else
if g=ma then h:=200+((b2-r2)/d)
else
if b=ma then h:=400+((r2-g2)/d);
h:=h*0.6; if h<0 then h:=h+360;
lu1:=r*0.297;
lu2:=g*0.586;
lu3:=b*0.109;
l:=trunc(lu1+lu2+lu3);
case trunc(h) of
21..31: c:=15;
32..43: c:=14;
44..63: c:=13;
64..84: c:=12;
85..147: c:=11;
148..171: c:=10;
172..191: c:=9;
192..209: c:=8;
210..261: c:=7;
262..276: c:=6;
277..297: c:=5;
298..318: c:=4;
319..334: c:=3;
335..360: c:=2;
0..14: c:=2;
15..20: c:=1;
end;
rgbRead:=c shl 4+l;
end;
wow, nawet nie wiedziałem że w TB jest coś na kształt dyrektyw *B+-
Dracon nie próbuj pisać na temat, w dobrym stylu było by teraz wspomnieć o dupie Maryny
dokładniej to zmieniasz zawartość rejestru $d01a od $00 do $F0 co $10 i masz 16 odcieni z każdego koloru, np. $00, $10, $20, $30 itd.
Znalezione posty [ 1,351 do 1,375 z 2,918 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.092 sekund, wykonano 14 zapytań