W 800XL, niestety, najbliższa kość pamięci i jeden z układów 74LS158 muszą być wlutowane w płytę, inaczej płytka się nie zmieści. Jak są wlutowane, wchodzi bez problemów. To akurat sprawdzone.
Dzięki za informację.
Larek - ja co prawdę montowałem w 65 XE, ale szybko zajrzałem do swojej 800xl - ja nie mam ani pamięci ani żadnych małych układów w podstawkach i u mnie wchodzi to bez problemu. Prawdopodobnie miałeś wymieniane te układy i dlatego są w podstawkach. Ja jak robie wyluty to od razu też wstawiam podstawki. Może żeby nie kombinować z wylutowywaniem podstawek zrób sobie tego małego scalaka na taśmie żeby nie chaczył ? Jest to jakieś wyjście. W razie uszkodzenia to prościej odlutować taśmę niż scalaka.
Mam wszystkie układy w podstawkach i wygląda, jakby było tak fabrycznie montowane - luty są idealne :)
Trudno, wlutuję te dwa scalaki w płytę. Ważne, że będzie pasować :)