126

(403 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Simius napisał/a:

W 800XL, niestety, najbliższa kość pamięci i jeden z układów 74LS158 muszą być wlutowane w płytę, inaczej płytka się nie zmieści. Jak są wlutowane, wchodzi bez problemów. To akurat sprawdzone.

Dzięki za informację.

darque napisał/a:

Larek - ja co prawdę montowałem w 65 XE, ale szybko zajrzałem do swojej 800xl - ja nie mam ani pamięci ani żadnych małych układów w  podstawkach i u mnie wchodzi to bez problemu. Prawdopodobnie miałeś wymieniane te układy i dlatego są w podstawkach. Ja jak robie wyluty to od razu też wstawiam podstawki. Może żeby nie kombinować z wylutowywaniem podstawek zrób sobie tego małego scalaka na taśmie żeby nie chaczył ? Jest to jakieś wyjście. W razie uszkodzenia to prościej odlutować taśmę niż scalaka.

Mam wszystkie układy w podstawkach i wygląda, jakby było tak fabrycznie montowane - luty są idealne :)
Trudno, wlutuję te dwa scalaki w płytę. Ważne, że będzie pasować :)

127

(403 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Jeden z układów chciałem zamontować w 800XL, gdzie obraz mam naturalnie brzydki ;) i myślałem, że uwinę się w godzinkę, może dwie... :)
Ucieszyłem się, bo okazało się, że wszystkie scalaki mam w podstawkach, więc w zasadzie zero lutowania. Niestety problem okazał się grubszego kalibru i musiałem odłożyć montaż na inny dzień, kiedy będę miał więcej czasu.
Płytki nie dało się włożyć w podstawkę, bo taki mały układ nad GTIA, który również jest w podstawce, uniemożliwia mi to. Wygląda na to, że płytka również lekko zahacza o najniższego scalaka pamięci (też jest w podstawce).
Pierwotnie wymyśliłem, że włożę podstawkę do podstawki i dopiero do niej płytkę, ale mimo że tym razem wszystko ładnie pasowało - płytka z GTIA górowała nad innymi układami, to przy takiej konstrukcji nie dało się założyć górnej pokrywy z klawiaturą :(
Pozostaje chyba tylko zdemontować podstawkę pod tym małym scalakiem powyżej GTIA i wlutować go bezpośrednio do płyty oraz to samo zrobić z najniżej położonym układem pamięci. Wówczas może się uda :)

Czy ktoś montował płytkę do 800XL i może potwierdzić, że wszystko pasuje jak należy? Pytam, bo trochę szkoda mi likwidować te podstawki, a gdyby później i tak się okazało, że w XL nie da się tego założyć to cała robota pójdzie na marne ;)

128

(403 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Ja swoje już odebrałem. Bardzo serdecznie dziękuję.

Wiem, że podłączenie (chyba) nie jest kłopotliwe, ale czy jest jakiś manual dla rozgarniętych inaczej, czyli mnie?
Do płytek dołączone były też podstawki, tyle tylko, że 48 pinowe - czy to coś znaczy? GTIA ma 40 nóżek...

Pin, przyznam, że nie wiedziałem, że regulaminy na kompotach są po to, abyś uruchamiając pracę przez przypadek sobie czegoś nie zfleszował. Dobrze wiedzieć ;)

130

(403 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Na Allegro jest płytka oznaczona rev. A, my tu będziemy mieć rev. B.

131

(403 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Kiedy będzie trzeba dokonać wpłaty?

132

(1,754 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Jak wygląda sterowanie?

edit:

W sensie: co służy za joystick?

133

(403 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Dzień dobry :)

Poproszę dwie sztuki zmontowanych układów.  Dziękuję.

134

(185 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Widziałem, grałem w HG2, szczęka opadła...
Odtwarzana muzyka w tle podczas grania robi wrażenie. Czekam z niecierpliwością na finał. Urządzenie super! Gra też.

135

(45 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Dziękuję! :)

Silly Venture już za chwilę. Czas zacząć się pakować, więc zamykam listę i przyjmowanie zgłoszeń.

Przypomnę jeszcze, że premiera gry odbędzie się w sali ECS (Plac Solidarności 1 w Gdańsku) w dniu 12 listopada o godzinie 11:30. Czasu mamy równo 30 minut, co zapewne wystarczy nam jedynie na krótkie przedstawienie historii powstania gry oraz jej uruchomienie.  Samą sprzedaż planuję prowadzić już na miejscu w szkole.

Do zobaczenia!

137

(413 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Rufus napisał/a:

sugeruje użycie zwykłego magnetofonu a nie cyfrowego dedykowanego do Atari!

Magnetofon do Atari był cyfrowy? Naprawdę?

138

(14 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Może źle zrozumiałem, ale tam chyba nie ma Ultimate1MB.

139

(69 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Pin, przecież wiesz, że nie na wszystko ma się wpływ. Jednak przy organizacji tak dużej imprezy trzeba zrobić wszystko, aby jak najwięcej spraw załatwić wcześniej. Przynajmniej ja bym tak postępował.

140

(69 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Zasada jest prosta - nie odkładać niczego na ostatnią chwilę :)
To przecież byłby międzynarodowy skandal, gdyby coś się stało i koszulek nie było. A tak organizator imprezy może spokojnie zająć się innymi ważnymi sprawami, których pewnie nie brakuje.

A przynajmniej tak mi się wydaje ;)

Voy, kłopot w tym, że Poison nie planuje być na SV. Jeśli potwierdzi, że przyjedzie, to z miłą chęcią dopiszę go do listy.

Pin, wersja plikowa będzie dostępna za darmo po premierze, ale weź pod uwagę, że nie ma ona certyfikatu PIN Ready, więc nie daję gwarancji, że uruchomi się na Twoim komputerze. W zasadzie to nawet nie mogę dać gwarancji, że kartridź się uruchomi :p

Drodzy Moi,

Z racji tego, że Silly Venture 2k16 już za nami, pozwolę sobie wykasować wcześniejszą wersję tego wpisu.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za tak ogromne zainteresowanie grą!

Pozdrawiam,
Arkadiusz Lubaszka


PS.
Osoby, które nie słyszały nigdy o grze i chcą się czegoś więcej dowiedzieć mogą zajrzeć na strony:
Strona gry Laura: http://www.arsoft.netstrefa.pl/laura.htm
Opis powstawania gry: http://www.arsoft.netstrefa.pl/projektlaura.htm
Wątek o grze na Forum Atarum: http://atarionline.pl/forum/comments.ph ... amp;page=1
Przedpremierowa recenzja gry: http://www.retronagazie.eu/prapremiera- ... a-z-laura/
Profil gry na FB: https://pl-pl.facebook.com/ArSoftLaura/

144

(69 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Pin napisał/a:

a czy dla zasłużonych bywalców Silly Venture przysługuje bilet ulgowy?

Tak, do obowiązkowego normalnego za 80 zł możesz dokupić również dla siebie ulgowy za 40 zł. W tych 40 zł masz darmową wejściówkę do WC ;)

145

(73 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Sikor, może chodzi też o zestaw międzynarodowy.

Hmm, może jeszcze to: http://youtu.be/vdOThMMCI7c

147

(131 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

gwinter napisał/a:

Wrzucam filmik z gry GP Circuit na jutuba, pierwszy w życi

Bardzo dziękuję.
Tragedii nie ma, ale liczyłem, że jednak będzie trochę lepiej.
Niestety na większości LCD jest z tym kiepsko. Na kineskopie scroll jest czytelny.

148

(35 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Możesz skorzystać z tego poradnika: http://arsoft.netstrefa.pl/ultimate1mb.htm

149

(131 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

gwinter napisał/a:

Na VBXE minimalnie gorzej , można dopatrzeć się delikatnych cieni ale tylko w trybie tekstowym. Grafika wyświetlana idealnie , obraz nie drży.

Jesteś w stanie sprawdzić jak wygląda scroll, np. w grze Grand Prix Simulator?

150

(139 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Tu jest starsza wersja: https://sourceforge.net/p/sio2sd/code/ci/master/tree/