126

(3 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

wmisiorowski napisał/a:

Drodzy użytkownicy Atari

Szukałem, szukałem i szukałem i znalazłem niestety jedynie nazwy:
- ST Diagnostic - Test pamięci
- X-tra ram - test pamięci

Wiecie może skąd można pobrać ten sofcik ?

Moje Atari ST 1040 ma kłopoty z klawiaturą - tak mi się wydaje, ale nie mam jak tego przetestować.
Dodatkowo stawiam, że RAM może być uszkodzony bo mi po krótkim czasie od uruchomienia gry się wieszają, na ekranie pojawiają się dziwne artefakty.

Pozdrawiam
WM

najlepszy do testowania pamięci ST- i TT-RAM jest Yaart wysylam Ci w zalaczniku najnowsza wersję
Co do testowania klawiatury znalazlem cos takiego nie tylko do sprawdzenia ale naciskasz klawisz i widzisz na ekranie czy jest OK ale tak np kod ASCII (program po francusku) ale przydatny

Ponadto kilka ciekawych utilsoów i nie tylko znajdziesz na stronie
http://freddo.chez.com/Atari/Galerie/Index.html
Dorzucam także ten program co wspominałeś (X-TRA RAM)

127

(23 odpowiedzi, napisanych Różne)

Ja przez ostatnie 12 miesięcy zainwestowałem tylko i wyłącznie w oryginalne gry na kilka platform. Na zdjęciu widać oryginalne klasyki w reedycji Retronics czyli
1. Kłatwa,
2. Hans Kloss,
3. Władca ciemności,
4. Ad 2044,
5. Barahir,
czy najnowszy Tensor Trzaskowskiego
Na "Duże Atari" dwie gry, Toogle, L'Abbaye des Morts
Na koniec coś dla Jaguara czyli nie zapomniany Another World oraz Asteroite
Przepraszam za słaba jakość zdjęć :)

128

(53 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Ponieważ brałem udział w powstawaniu nr #5 oraz numeru #6 Atari Fana, jak i jedną z ważniejszych osób w GRAF-ie, to postanowiłem i ja napisać kilka zdań. Na wstępie całkowicie zgadzam się ze słowami Lopeza czy Pinokia.

Cieszę się Piter, ze w końcu postanowiłeś wszystko wyjaśnić, lepiej później niż wcale. Jakbyś to opublikował dużo wcześniej to jak napisał Lopez nie byłoby tej całej dramy.

Muszę w 100% się zgodzić z tym co napisał powyżej Piter o pracach nad tym numerem AF. W związku z tym że magazyn rozrastał się zgodnie z przysłowiem „apetyt rośnie w miarę jedzenia” i jak się okazało, że nie zdążyliśmy go wydać na zimowej edycji SV, to postanowiliśmy zakończyć prace nad nim na przełomie roku. W przerwie świąteczno-noworocznej oraz na początku stycznia prace nad tym numerem były bardzo intensywne, wielokrotnie byliśmy online wspólnie z Lucy i Piterem, robiliśmy na bieżąco korektę tekstów z Lucy i podsyłaliśmy je do poprawy Piterowi, który to w całości składał. Pod tym względem uważam, ze doprowadziliśmy ten numer niemal do perfekcji :). 140 stron, cover disk, pełny kolor, mówi samo za siebie.

Nie życzę nikomu przez co musiałem przechodzić jako ważniejsza z osób po Piterze w tamtym okresie w Atari Fanie po Jego zniknięciu.
Mam nadzieje że to ostatecznie utnie wszelkie niejasności.

129

(25 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

ja korzystam zarówno z 68 jak 80 na 50 pin, wieksze kłopoty mialem z reguły z przejsciowskami 68, nie wszystkie chca działac prawidłowo

@Dely,
transakcja doszła do skutku także @Dely proszę Cię o zamknięcie.

Zgłosiła się do mnie prywatnie osoba chętna zakupu tej karty, jeśli transakcja dojdzie do skutku, to będzie to nieaktualne. @Dely dam Ci znać i poproszę o zamknięcie.

Witam,
sprzedam swoja kopie tej karty zrobionej przez @Tori, zakupiłem ja do swojej MST, lecz komp nadal nie daje znaku życia w związku z tym postanowiłem sprzedać ta kartę (tylko kartę !!!) bo leży u mnie od kilku miesięcy nie ruszana, szkoda żeby się marnowała, może ktoś chciałby z niej zrobić użytek.

Cena wywoławcza to cena za jaką ją kupiłem 320 zł + plus koszty wysyłki do paczkomatu (14.69 zł).
Na oferty czekam do poniedziałku 2.01 do godz. 20.00.

Karta ta była opisywana w wątku
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18199

133

(88 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Też wezmę sprzęt, jak znajdzie sie miejsce dla niego :)

134

(40 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

@tOri: zgadza się to jest historyczny sprzęt, spróbuje tak jak napisałem, ale zrobisz dla mnie jedna sztukę :).

135

(40 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

@tOri:, ja będe na SV, a z Grzeskiem (Paskudem) mam świetny kontakt, takze spróbuje cos załatwić :)

136

(4 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Ja mam prawie taka sama konfiguracje tyle, ze sterownik HDDriver a nie Putnika, ale to napewno nie problem, uruchamia mi sie
oczywisćie JAYMSA oraz MSA w wersji podpisanej jako 2.32, po uruchomieniu pisze wersji 2.3+, sprawdzone przed  chwilą :)

137

(14 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Szkoda Rafał, ze Cie nie będzie do zobaczenia przy kolejnej imprezie :)

138

(4 odpowiedzi, napisanych Konsole)

Jeśli mowa o wersji gry Hero na A7800 czyli A.R.T.I to sam ja testowałem u siebie na DragonFly i zgłosiłem bug-a, bo autor nie przetestował jej dokładnie w wersji PAL i mimo zapowiedzi nie można było latać góra dół tylko prawo lewo, patrz odpowiedni wątek na AtariAge

https://forums.atariage.com/topic/33541 … ip/page/3/

Niestety teraz nie pamiętam, ale wydaje mi się ze będzie ona sprzedawana komercyjnie. Śledzę wątki dotyczące konsol regularnie na AtariAge :)

139

(56 odpowiedzi, napisanych Zloty)

@Pancio, ja się do Ciebie dopisałem, daj znać co i jak, żebym wiedział i Vasco ?

140

(56 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Vasco, czw-niedziela, moze byc do Pancia :) Jeśli On nie ma nic przeciwko temu

141

(12 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię pozostałe)

Mnie tez dopisz na kolejne numery, mail poszedl do Ciebie :)

142

(5 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

@Sikor napisz do mnie na priva albo zadzwoń :)

143

(231 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Wezme klawiature na PS/2

144

(8 odpowiedzi, napisanych Konsole)

@Eagle, wow super, chetnie przetestuje to u siebie mam DragonFly :)

145

(17 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

@artik-wroc, ja co prawda nie spotkałem sie z tym zeby w trybie 060 nie dzialal netusbee, ale fakt @perinod ma/mial taka przypadłość, pozatym cache mozna wlaczac/wylaczac w ustawieniach CPX chodzi o 5s opoznienie i itp, czy to moze pomoc to nie wiem.

Ja się chętnie w pisze na listę.
3. Kroll

@laoo, wow super, to teraz bede oczekiwal produkcji na jaga :)

148

(12 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

OK ja to zalatwiam z Drygolem, odezwe sie jak dyski beda u mnie na priva

149

(12 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Atari-User jak tez zaakceptujesz i zeby bylo dla wszystkich jasne 4 x dysk SCSI za 100 zl to na glowe wypadnie po 25 zl + koszt wysyłki, nie bede sie rozdrabniał i rodzielal ze wzgledu na pojemnosci, mniejsze sa i tak często drozsze niz wieksze :)

Reszte juz na priva jak te dyski będa u mnie :)

150

(12 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Ok to ja to wezme na Siebie
Jak nic się nie zmienilo to
1. Dely 1x4,56 GB
2. AtariUser 9.1 GB +  18.3 GB
3. Kroll 1 x 36GB, drugi darmowy :)

Odpowiada Wam ?