Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Opcje wyszukiwania (Strona 6 z 7)
Przelew zrobiony w/g ustaleń
Ok zabieram ostatnią sztukę .
Po konsultacji z Panem Zenonem i dokonaniu pomiarów czujnik ścieżki zerowej jest do wymiany . Na chwile obecną odpuszczam dalszą naprawę z uwagi na brak czujnika do podmiany . Do tematu wrócę za kilka miesięcy jak będę ponownie w kraju wylot do USA . Przy okazji chciałem podziękować za pomoc dla willy , perinoid a w szczególności dla Pana Zenon/Dial za prowadzenie mnie praktyczne za rękę w diagnozie stacji . Na forum Atari użytkownicy są tu bardzo pomocni i miło się tu wraca . Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam .
Znalazłem filmik na youtube z testem ścieżki zerowej . Zrobiłem ten test wypięta wtyczka J-10 po styku pinów głowica rusza do przodu dalej nie wraca . Czyli coś z elektroniką na płycie .
Link do filmu z testem :
https://www.youtube.com/watch?v=cToxgN_BRLI
Wylutowałem tranzystor Q5 pomiary :
Emiter -0,657 Collector -0,673 Po odwróceniu końcówek miernika brak odczytów
Dokonałem sprawdzenia TP13, TP14, TP15 i tu mam 12,28V i 5,05V wydaje mi się ze sekcja zasilania jest ok .Stacja ma problem ze ścieżką zerową . Po włączeniu zasilania głowica rusza do przodu nie cofając do tyłu . Wypięta wtyczkę z gniazda J15 podłączenie masy i kolektor Q5 .Wskazania woltomierza : Głowicę przesunąć w tył, do zderzaka. Wskazania woltomierza 5,05V .Przesunięcie poza czujnik ścieżki zerowej również 5,05V . I tu mam pytanie czy czujnik ścieżki zerowej uległ uszkodzeniu czy wymieniać tranzystor Q5. Ewentualnie może ktoś pomoże w naprawie bo chyba dalej z ta stacją nie dam sam rady .
Posiłkowałem się opisami:
http://atarionline.pl/v01/index.php?sub ... t=poczatki
http://atari8.eu/2014/09/01/naprawa-sta ... tari-1050/
perinoid napisał/a:9V będzie w porządku. Oryginalny zasilacz zawiera właśnie trafak dający 9VAC 30VA więc o identycznych parametrach.
Perinoid Dziękuję za pomoc z zasilaczem . Stacja ruszyła ale jest problem . Radiator aluminiowy po kilku minutach dość mocno się grzeje w wolnej chwili sprawdzę punkty pomiarowe TP13, TP14, TP15 bo tak jak wyczytałem może być problem na lini 12V
Głowica stacji przesuwa się do przodu silnik stacji kręci .
Dzięki za szybką odpowiedz zły link wkleiłem z allegro faktycznie chodziło mi o ten TE6023 30VA 230V/9V taki mam w domu czyli rozumiem że ten 9V będzie ok . Dziś go złożę w obudowę i spróbuje odpalić Atari 1050
Witam mam pytanie gdyż posiadam stację Atari 1050 bez zasilacza . W domu posiadam transformator TE6023 30VA 230V/12V czy mogę go użyć do budowy zasilacza . Opis jak trafo jak w poniższym linku allegro .
https://allegro.pl/oferta/transformator ... 1110699435
Problem rozwiązany . Yoo_Gas trafił w dziesiątkę .Wyczyściłem potencjometr i wskoczyły kolory . Dziękuje za pomoc.
Witam posiadam płytę od Atari 800xl . Płyta była martwa po wymianie ram dałem podstawki i wymianie Freddie Atari wstało ale mam czarno biały obraz . Obraz czarno biały jest czysty dobrej jakości .
- przewód do TV ok sprawdzany na innym Atari
- potencjometr pomiędzy obiema nóżkami 8,8 V reaguje na regulację w jednej pozycji niby coś wskakuje na kolor ale są mocne szumy .
-układ gtia pal 14889 - robiłem test pod sysinfo wygląda że wszystko ok
- wymieniłem 74LS74 bez zmian
Tak się zastanawiam czy próbować podmienić gtia na inne czy nie ma to sensu w związku z testem pod sysyinfo . Ewentualnie proszę o jakieś sugestie co może być z tym kolorem nie tak .
Muszę wymienić pasek napędowy w stacji Atari SF354. Czy ktoś podpowie jakiego rozmiaru szukać z zamiennika ewentualnie gdzie go dostanę .
Ok dziękuję za pomoc pobrane.
Ok dziękuję za pomoc i linki . Opcja pobrania całej składanki była by super .
Witam szukam na necie i nie mogę zaleście czy gdzieś znajdę składankę oprogramowania gier, dem programów do Atari St pod gotek do pobrania .
Ok już znalazłem to jest dokładnie to rozszerzenie :
https://www.ebay.pl/itm/NEW-Atari-520-1 ... 3026078256
Temat do zamknięcia .
Pisz do Simius on miał nowe folie .
Witam mam pytanie odnośnie atari mega st1 i przeróbki co to jest za przeróbka tak jak na foto . Z tego co widzę to 4mb i coś jeszcze jest wpięte .
Nadmiar smaru zebrałem . Dzięki za programy będę próbował ustawić ścieżkę 0.
Mam stację CA-2001 która nie chce mi czytać dyskietek wyświetla błąd B4 i B5 . Rozumiem ,że winą jest złe skalibrowana głowica . W chwili obecnej stacja po uruchomieniu zachowuje się tak wyświetla ścieżkę 00 następnie po chwili przechodzi na ścieżkę 39 . Po wciśnięciu przyciska drive wyświetla 1C głowica rusza i po chwili wraca pod error mam E . Robię kilka prób wciskając klawisz drive za około 4-5 razem wyskakuje G4 lub G5 . Po podłączeniu do Atari świeci się kontrolka BUSY nie wczytuje a na stacji wyświetla G4 lub G5 . Mam tylko kilka dyskietek na testy raz mi tylko wyświetliło spis dyskietki nic więcej . Może jest jakieś oprogramowanie na atari do ewentualnej kalibracji głowicy .
W stacji zrobiłem:
-wymiana filcu na nowy
-nowy smar na prowadnicach
-wyczyszczona głowica
-wszystkie scalaki z płyty wyjęte z podstawek przeczyszczone i włożone ponownie
-Ruszane były śrubki jak na foto poniżej zaznaczone w kółku
Był bym zainteresowany magnetofonem.
Oferta do usunięcie . Finalizacja transakcji z kolegą Lizard
Cyprian i perinoid dziękuję za pomoc .
Że rozszerzenie pamięci to wiem :-) Chodziło mi bardziej jakiej ono jest wielkości . Nie miałem do czynienia z tym producentem rozszerzeń a na necie szukam podobnego i nie mogę nic znaleźć. Nie mogę uruchomić jeszcze atari bo nie mam zasilacza . Dziś tylko z nudów otworzyłem to atari i zrobiłem zdjęcia .
Witam trafiło się takie Atari 520 St . Co to za rozszerzenie siedzi w środku firma Weide elektronik może ktoś podpowie .
Mam do sprzedania drukarkę Star LC-10 . Drukarka jest sprawna wykonany test druku dalej jej nie testowałem . Z wad jakie posiada - pęknięta osłona plastikowa ta brązowa była w przeszłości klejona . Poniżej foto .Oddam za 120 zl + KW Ewentualna zamiana na coś do Atari .
Znalezione posty [ 126 do 150 z 175 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.014 sekund, wykonano 60 zapytań