Przelew zrobiony w/g ustaleń

Ok zabieram ostatnią sztukę .

128

(15 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Po konsultacji z Panem Zenonem i dokonaniu pomiarów czujnik ścieżki zerowej jest do wymiany . Na chwile obecną odpuszczam dalszą naprawę z uwagi na brak czujnika do podmiany . Do tematu wrócę za kilka miesięcy jak będę ponownie w kraju wylot do USA  . Przy okazji chciałem podziękować za pomoc dla willy , perinoid a w szczególności dla Pana Zenon/Dial za prowadzenie mnie praktyczne za rękę w diagnozie stacji . Na forum Atari  użytkownicy są tu bardzo pomocni i miło się tu wraca . Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam .

129

(15 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Znalazłem filmik na youtube z testem ścieżki zerowej . Zrobiłem ten test wypięta wtyczka J-10 po styku pinów głowica rusza do przodu dalej nie wraca . Czyli coś z elektroniką na płycie .
Link do filmu z testem :
https://www.youtube.com/watch?v=cToxgN_BRLI

Wylutowałem tranzystor Q5  pomiary :
Emiter -0,657   Collector -0,673  Po odwróceniu końcówek miernika brak odczytów

130

(15 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dokonałem sprawdzenia TP13, TP14, TP15   i tu mam 12,28V i 5,05V  wydaje mi się ze sekcja zasilania jest ok .Stacja ma problem ze ścieżką zerową . Po włączeniu zasilania głowica rusza do przodu nie cofając do tyłu . Wypięta wtyczkę z gniazda J15 podłączenie masy i kolektor Q5  .Wskazania woltomierza : Głowicę przesunąć w tył, do zderzaka. Wskazania woltomierza 5,05V .Przesunięcie poza czujnik ścieżki zerowej również 5,05V . I tu mam pytanie czy czujnik ścieżki zerowej uległ uszkodzeniu czy wymieniać tranzystor Q5. Ewentualnie może ktoś pomoże w naprawie bo chyba dalej z ta stacją nie dam sam rady .

Posiłkowałem się opisami:
http://atarionline.pl/v01/index.php?sub ... t=poczatki

http://atari8.eu/2014/09/01/naprawa-sta ... tari-1050/

131

(15 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

perinoid napisał/a:

9V będzie w porządku. Oryginalny zasilacz zawiera właśnie trafak dający 9VAC 30VA więc o identycznych parametrach.

Perinoid Dziękuję za pomoc z zasilaczem .  Stacja ruszyła ale jest problem . Radiator aluminiowy po kilku minutach  dość mocno się grzeje w wolnej chwili sprawdzę punkty pomiarowe TP13, TP14, TP15  bo tak jak wyczytałem może być problem na lini 12V

Głowica stacji przesuwa się do przodu silnik stacji kręci .

132

(15 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

perinoid napisał/a:

12V to za dużo. Potrzebujesz trafo dające 9V. Ten jest właściwy : https://allegro.pl/oferta/transformator ... 1110702661

Dzięki za szybką odpowiedz zły link wkleiłem z allegro faktycznie chodziło mi o ten TE6023 30VA 230V/9V taki mam w domu czyli rozumiem że ten 9V będzie ok . Dziś go złożę w obudowę i spróbuje odpalić Atari 1050

133

(15 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Witam mam pytanie gdyż posiadam stację Atari 1050 bez zasilacza . W domu posiadam  transformator  TE6023 30VA 230V/12V czy mogę go użyć do budowy zasilacza . Opis jak trafo jak w poniższym linku allegro .


https://allegro.pl/oferta/transformator ... 1110699435

134

(3 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Problem rozwiązany . Yoo_Gas trafił w dziesiątkę .Wyczyściłem potencjometr i wskoczyły kolory . Dziękuje za pomoc.

135

(3 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Witam posiadam płytę od Atari 800xl . Płyta była martwa po wymianie ram dałem podstawki i wymianie Freddie Atari wstało ale mam czarno biały obraz .  Obraz czarno biały jest czysty dobrej jakości .
- przewód do TV ok sprawdzany na innym Atari
- potencjometr pomiędzy obiema nóżkami 8,8 V  reaguje na regulację  w jednej pozycji niby coś wskakuje na kolor ale są mocne szumy .
-układ gtia pal 14889 - robiłem test pod sysinfo  wygląda że wszystko ok
- wymieniłem 74LS74 bez zmian
Tak się zastanawiam czy próbować podmienić gtia na inne czy nie ma to sensu w związku z testem pod sysyinfo . Ewentualnie proszę o jakieś sugestie co może być z tym kolorem nie tak .

136

(0 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Muszę wymienić pasek napędowy w stacji Atari SF354. Czy ktoś podpowie jakiego rozmiaru szukać z zamiennika ewentualnie gdzie go dostanę .

137

(4 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Ok dziękuję za pomoc pobrane.

138

(4 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Cyprian napisał/a:

gry do ST znajdziesz np. tutaj:
- https://atari.8bitchip.info/ASTGA/astgam.php
- http://www.atarimania.com/pgemainsoft.a ... p;system=S

dema tutak:
- https://www.pouet.net/prodlist.php?plat ... amp;page=1


na Atari forum był jeszcze jakiś plik ze składanką. jak znajdę to podeślę


Ok dziękuję za pomoc i linki .  Opcja pobrania całej składanki była by super .

139

(4 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Witam szukam na necie i nie mogę zaleście czy gdzieś znajdę składankę oprogramowania gier, dem programów do Atari St pod gotek do pobrania .

140

(2 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Ok już znalazłem to jest dokładnie to rozszerzenie :

https://www.ebay.pl/itm/NEW-Atari-520-1 ... 3026078256

Temat do zamknięcia .

Pisz do Simius  on miał nowe folie .

142

(2 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Witam mam pytanie odnośnie atari mega st1 i przeróbki co to jest za przeróbka tak jak na foto . Z tego co widzę to 4mb i coś jeszcze jest wpięte .

143

(3 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nadmiar smaru zebrałem  . Dzięki za programy będę próbował ustawić ścieżkę 0.

144

(3 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Mam stację CA-2001 która nie chce mi czytać dyskietek wyświetla błąd B4 i B5 . Rozumiem ,że winą jest złe skalibrowana głowica . W chwili obecnej stacja po uruchomieniu zachowuje się tak wyświetla ścieżkę 00 następnie po chwili przechodzi na ścieżkę 39 . Po wciśnięciu przyciska drive wyświetla 1C głowica rusza i po chwili wraca pod error mam E . Robię kilka prób wciskając klawisz drive za około 4-5 razem wyskakuje G4 lub G5 . Po podłączeniu do Atari świeci się kontrolka BUSY nie wczytuje a na stacji wyświetla G4 lub G5 . Mam tylko kilka dyskietek na testy raz mi tylko wyświetliło spis dyskietki nic więcej . Może jest jakieś oprogramowanie na atari do ewentualnej kalibracji głowicy .

W stacji zrobiłem:
-wymiana filcu na nowy
-nowy smar na prowadnicach
-wyczyszczona głowica
-wszystkie scalaki z płyty wyjęte z podstawek przeczyszczone i włożone ponownie
-Ruszane były śrubki jak na foto poniżej zaznaczone w kółku

145

(13 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Był bym zainteresowany magnetofonem.

146

(3 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Oferta do usunięcie . Finalizacja transakcji z kolegą Lizard

147

(12 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Cyprian i perinoid dziękuję za pomoc .

148

(12 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Że rozszerzenie pamięci to wiem :-) Chodziło mi bardziej jakiej ono jest wielkości . Nie miałem do czynienia  z tym producentem rozszerzeń a na necie szukam podobnego i nie mogę nic znaleźć. Nie mogę uruchomić jeszcze atari bo nie mam zasilacza . Dziś tylko z nudów otworzyłem to atari i zrobiłem zdjęcia .

149

(12 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Witam trafiło się takie Atari 520 St . Co to za rozszerzenie siedzi w środku  firma Weide elektronik może ktoś podpowie .

Mam do sprzedania drukarkę Star LC-10 . Drukarka jest sprawna wykonany test druku dalej jej nie testowałem . Z wad jakie posiada - pęknięta osłona plastikowa ta brązowa była w przeszłości klejona . Poniżej foto .Oddam za 120 zl + KW Ewentualna zamiana na coś do Atari .