Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Opcje wyszukiwania (Strona 61 z 91)
Nie wiem czy jest sens rozpoczynać kolejny topic o podobnej treści.
Ale mnie podobnie jak Pecusiowi nie działa!!!
Testowałem 4 różne kości Kingstona (Samsung/Hitachi) o różnych pojemnościach z każdą efekt ten sam!
Podobny do opisywanego przez Pecusia.
Przejściówkę CF zasilałem nawet osobnym zasilaniem bezpośrednio z pC -efekt bez zmian!
Podejrzewam, że sio2ide raczej na bank nie ma zaimplementowanej obsługi tych zabaweczek.
Nie wiem ile wolnego miejsca zostało w Atmelu, ile bajtów trzeba będzie ewentualnie poświęcić na obsługę takich kart ale osobiście wolałbym zrezygnować nawet z obsługi koszmarnie wolnego usb na poczet obsługi kart CF - które w chwili obecnej są tanie, cholernie wygodne i przede wszystkim dostępność wielu czytników do pC zapewnia dużo szybszą wymiane danych zapisanych na takiej karcie.
Smutny newsik. Grzybki nie jadą z powodów zdrowotnych. Mnie dorwała grypa (chociaż jest juz lepiej, dzisiaj było 36.8 st. C, ale ciągle kaszlę i smarkam). Do tego jeszcze tatę coś dorwało... :(
Grzybki nawet o tym nie myślcie aby sie nie pojawić na party!!!!
To ja na głowie 2 tygodnie przed zlotem staje, aby sie wyrwać z roboty a Wy taki numer odwalacie.....
Actimelek codzienie plus dwie duże luuuffkkiii wódki co wieczór i po 3-4 dniach grypy nie ma!!!!
RTTY - dozwolony tylko dla radioamatorów wiec mozecie sobie dać spokój :)
no w końcu... udało mi się wyrwać to cudo, zmiana obudowy + dzwigienki na oryginalą szarą i stacyjka wygląda jak nowa ;)
Tak - jest tylko jedno ale!
Koleś firmware'u nie umieścił i z tego co widze, zainteresowanym ludkom go sprzedaje... trzeba będzie naskrobać mejla z zapytaniem o cenę...
Gepcio za dużo autkiem jeżdże browar hmmmm powoli zapominam jak on smakuje...
I to jest chyba to czego szukałem..... trzeba będzie podliczyć koszt takiej zabawki...
Demko ruló, aż się normalnie łezka w oku kręci....
2. HD_DMN - lepsze od PARCPa pod wzgledem ze mozna sobie dyski PC zmapowac na ST. Niestety kabelek bardziej skomplikowany, w zwiazku z czym nie udalo mi sie go odpalic.
Możesz zarzucić mi na mejla schemacik? Właśnie jestem na etapie uruchamiania kolejnego stanowiska do zabawy we własnym pokoju... i chętnie zrobiłbym to ustrojstwo...
zassysam aż sobie sprawdze....
Na pieca też się pojawiło coś w podobie (jakiś czas temu).... aż musze zagrzebać w swoich archiwum...
Pod linkiem który zapodał Macgyver jest właśnie układ sio2pc na maxie (autorstwa Mikeya) do którego Azbest zrobił płytkę. Układ na 100% sprawdzony bo zrobiłem już takich ponad 20 kabelków i każdy działa bez zarzutu!
jeżeli twierdzi że zamiennik to będzie ok, a kondensatory mogą być (nie zawsze udaje się wyrwać na 16V)
Vasco a dodatkowa zrzutka była w jakiej wysokości?
Mój Toms 720 i SN360 chwyta takie dyskietki bez problemowo! Na CA2000 i LDW występują problemy z odczytem oraz z formatowaniem.
1489 zasilany jest 5V - przecież masz nawet tak napisane na schemacie sio2pc z tym układem
Info.txt tyczyło sie do mojej wersji płytki - Azbest ją poprawił i ładniej rozplanował i w tym zipie jest właśnie jego płytka...
a schemacik który znalazłem jest w oparciu o układ 1489 prostszy i według mnie tak samo dobrze działa - pamiętaj tylko o dołożeniu diody (o której wspominałem parę postów wyżej) i będzie ok!
ps. Ja taki kabelek mam zrobiony wewnątrz przewodu db9-db9 (w Atarce zamontowałem tylko samo gniazdo)
dobra dostałem przejścióweczkę i tak jak Pecuś wspominał nie śmiga to pod sio2ide 4.3 (sprawdzałem 4 rodzaje CF'ów firmy Kingston - szybsze i wolniejsze (128MB/256MB)), jedne zgłaszały się jako kości Samsunga a drugie Hitachi. Na każdej z nich objaw ten sam.
Ponieważ mam jeszcze gdzieś wersje 1.7 - sprawdze pod starszą wersją.
Pinek - pewnie w kwietniu zawitam przez jakies 4-5dni w Krakowie bo jade na szkolenie do Krakowa chętnie piszę się na jakąś imprezkę!
oraz dioda / z tego co odczytałem przez lupe 14 NT czarno bordowe paski/.
Dioda musi być koniecznie bo często kabelek się gryzie z różnymi urządzeniami peryferyjnymi (u mnie np. z sio2ide) a rodzaj diody był podawany już wielokrotnie na forum np tutaj:
http://atariarea.histeria.pl/forum/viewtopic.php?t=931
(ja mam tą drugą i śmiga aż miło)
Kurcze to nie trzeba robić płytki tylko same te częsci co opisałeś wystarczą ?
Jak tylko kupię skontaktuje się z tobą, najgorzej bedzie z wtyczką SIO. Możesz podać namiar na twojego mejla?
Ja proponuje zakupić za 3-4zł płytkę uniwersalną oraz gniazdo db9 i cały układzik zamontować wewnątrz małego Atari, porządnie na laminacie.
Następnie za 7-8zł kupić 3-5m przewód rS232 i po sprawie! A nie cudować na pająka - dodatkowym plusem jest tutaj fakt, że wtyczki sio są coraz trudniejsze do zdobycia a rozwalania magnetofonów dla ich pozyskania jest czystym barbarzyństwem.
Oprogramowanie dołączane do Toms'a umożliwiało sformatowanie dyskietki na gęstość PC (w zależności jakiego rodzaju miałeś stacje) dostępne gęstości 180/360/720KB. Zadanie cholernie czasochłonne i nie zawsze udawało się wszystko odczytać. Dlatego SIO2PC jest rozwiązaniem o wiele praktyczniejszym schematy tego prostego kabelka wraz z rysunkiem płytki znajdziesz na ftp'ie Azbesta (link dostępny na stronie głównej Atari Area)
Hmm widze że masz te wolniejsze bo elite pro (te najszybsze są z niebieską etykietką), zamówiłem własnie przejścióweczkę na www.gotronik.pl w ciągu 2-3 dni będę ja miał to sprawdze parę CF'ów Kingstona (128/256MB bo takowe mam na stanie w firmie) - i podzielę sie wrażeniami!
Znalezione posty [ 1,501 do 1,525 z 2,257 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.078 sekund, wykonano 21 zapytań