1,501

(29 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nie wiem czy jest sens rozpoczynać kolejny topic o podobnej treści.
Ale mnie podobnie jak Pecusiowi nie działa!!!
Testowałem 4 różne kości Kingstona (Samsung/Hitachi) o różnych pojemnościach z każdą efekt ten sam!
Podobny do opisywanego przez Pecusia.

Przejściówkę CF zasilałem nawet osobnym zasilaniem bezpośrednio z pC -efekt bez zmian!
Podejrzewam, że sio2ide raczej na bank nie ma zaimplementowanej obsługi tych zabaweczek.

Nie wiem ile wolnego miejsca zostało w Atmelu, ile bajtów trzeba będzie ewentualnie poświęcić na obsługę takich kart ale osobiście  wolałbym zrezygnować nawet z obsługi koszmarnie wolnego usb na poczet obsługi kart CF - które w chwili obecnej są tanie, cholernie wygodne i przede wszystkim dostępność wielu czytników do pC zapewnia dużo szybszą wymiane danych zapisanych na takiej karcie.

1,502

(10 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Smutny newsik. Grzybki nie jadą z powodów zdrowotnych. Mnie dorwała grypa (chociaż jest juz lepiej, dzisiaj było 36.8 st. C, ale ciągle kaszlę i smarkam). Do tego jeszcze tatę coś dorwało... :(

Grzybki nawet o tym nie myślcie aby sie nie pojawić na party!!!!
To ja na głowie 2 tygodnie przed zlotem staje, aby sie wyrwać z roboty a Wy taki numer odwalacie.....

Actimelek codzienie plus dwie duże luuuffkkiii wódki co wieczór i po 3-4 dniach grypy nie ma!!!!

1,503

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

RTTY - dozwolony tylko dla radioamatorów wiec mozecie sobie dać spokój :)

1,504

(5 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

no w końcu... udało mi się wyrwać to cudo, zmiana obudowy + dzwigienki na oryginalą szarą i stacyjka wygląda jak nowa ;)

1,505

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Tak - jest tylko jedno ale!
Koleś firmware'u nie umieścił i z tego co widze, zainteresowanym ludkom go sprzedaje... trzeba będzie naskrobać mejla z zapytaniem o cenę...

1,506

(9 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Gepcio za dużo autkiem jeżdże browar hmmmm powoli zapominam jak on smakuje...

1,507

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

"najprosciej" bylo by sie wpiac emulatorem wd1772 przed wd1772 - tylko taki emulator nalezy sobie zrobic :]

poniekad takie cos juz istnieje:
http://atariarea.histeria.pl/forum/viewtopic.php?t=2747

I to jest chyba to czego szukałem..... trzeba będzie podliczyć koszt takiej zabawki...

1,508

(9 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Demko ruló, aż się normalnie łezka w oku kręci....

1,509

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

2. HD_DMN - lepsze od PARCPa pod wzgledem ze mozna sobie dyski PC zmapowac na ST. Niestety kabelek bardziej skomplikowany, w zwiazku z czym nie udalo mi sie go odpalic.

Możesz zarzucić mi na mejla schemacik? Właśnie jestem na etapie uruchamiania kolejnego stanowiska do zabawy we własnym pokoju... i chętnie zrobiłbym to ustrojstwo...

1,510

(7 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

zassysam aż sobie sprawdze....

1,511

(7 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

Na pieca też się pojawiło coś w podobie (jakiś czas temu).... aż musze zagrzebać w swoich archiwum...

1,512

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Pod linkiem który zapodał Macgyver jest właśnie układ sio2pc na maxie (autorstwa Mikeya) do którego Azbest zrobił płytkę. Układ na 100% sprawdzony bo zrobiłem już takich ponad 20 kabelków i każdy działa bez zarzutu!

1,513

(30 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

jeżeli twierdzi że zamiennik to będzie ok, a kondensatory mogą być (nie zawsze udaje się wyrwać na 16V)

1,514

(8 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Vasco a dodatkowa zrzutka była w jakiej wysokości?

1,515

(30 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

mój ma oznaczenie 1489AP

1,516

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Mój Toms 720 i SN360  chwyta takie dyskietki bez problemowo! Na CA2000 i LDW występują problemy z odczytem oraz z formatowaniem.

1,517

(30 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

1489 zasilany jest 5V -  przecież masz nawet tak napisane na schemacie sio2pc z tym układem

1,518

(30 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Info.txt tyczyło sie do mojej wersji płytki - Azbest ją poprawił i ładniej rozplanował i w tym zipie jest właśnie jego płytka...

a schemacik który znalazłem jest w oparciu o układ 1489 prostszy i według mnie tak samo dobrze działa - pamiętaj tylko o dołożeniu diody (o której wspominałem parę postów wyżej) i będzie ok!

ps. Ja taki kabelek mam zrobiony wewnątrz przewodu db9-db9 (w Atarce zamontowałem tylko samo gniazdo)

1,519

(34 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

dobra dostałem przejścióweczkę i tak jak Pecuś wspominał nie śmiga to pod sio2ide 4.3 (sprawdzałem 4 rodzaje CF'ów firmy Kingston - szybsze i wolniejsze (128MB/256MB)), jedne zgłaszały się jako kości Samsunga a drugie Hitachi. Na każdej z nich objaw ten sam.

Ponieważ mam jeszcze gdzieś wersje 1.7 - sprawdze pod starszą wersją.

1,520

(30 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

prosze bardzo :--->>> http://83.16.164.130/~pigula/sio2pc.zip

1,521

(23 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Pinek - pewnie w kwietniu zawitam przez jakies 4-5dni w Krakowie bo jade na szkolenie do Krakowa chętnie piszę się na jakąś imprezkę!

1,522

(30 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

oraz dioda / z tego co odczytałem przez lupe 14 NT czarno bordowe paski/.

Dioda musi być koniecznie bo często kabelek się gryzie z różnymi urządzeniami peryferyjnymi (u mnie np. z sio2ide) a rodzaj diody był podawany już wielokrotnie na forum np tutaj:

http://atariarea.histeria.pl/forum/viewtopic.php?t=931

(ja mam tą drugą i śmiga aż miło)

1,523

(30 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Kurcze to nie trzeba robić płytki tylko same te częsci co opisałeś wystarczą ?
Jak tylko kupię skontaktuje się z tobą, najgorzej bedzie z wtyczką SIO. Możesz podać namiar na twojego mejla?

Ja proponuje zakupić za 3-4zł płytkę uniwersalną oraz gniazdo db9 i cały układzik zamontować wewnątrz małego Atari, porządnie na laminacie.
Następnie za 7-8zł kupić 3-5m przewód rS232 i po sprawie! A nie cudować na pająka - dodatkowym plusem jest tutaj fakt, że wtyczki sio są coraz trudniejsze do zdobycia a rozwalania magnetofonów dla ich pozyskania jest czystym barbarzyństwem.

1,524

(30 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Oprogramowanie dołączane do Toms'a umożliwiało sformatowanie dyskietki na gęstość PC (w zależności jakiego rodzaju miałeś stacje) dostępne gęstości 180/360/720KB. Zadanie cholernie czasochłonne i nie zawsze udawało się wszystko odczytać. Dlatego SIO2PC jest rozwiązaniem o wiele praktyczniejszym schematy tego prostego kabelka wraz z rysunkiem płytki znajdziesz na ftp'ie Azbesta (link dostępny na stronie głównej Atari Area)

1,525

(34 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Hmm widze że masz te wolniejsze bo elite pro (te najszybsze są z niebieską etykietką), zamówiłem własnie przejścióweczkę na www.gotronik.pl w ciągu 2-3 dni będę ja miał to sprawdze parę CF'ów Kingstona (128/256MB bo takowe mam na stanie w firmie) - i podzielę sie wrażeniami!