Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Opcje wyszukiwania (Strona 69 z 329)
to chodzi o Amigoskiego PP?
@Mq: juz rozwiazales swoj problem :-) Shrinkler jest najwydajniejszy i najwolniejszy :-)
tylko _DST musi byc na ZP reszte mozna przeniesc za kod albo do samomodyfikacji w kodzie :-)
inicjacje tablic mozna zmienic i np. jesli depakujesz 8kb dane to tylko dwie pierwsze strony bufora sa zajete a pozostale strony bufora po 32 bajty z poczatku strony reszte mozna uzywac ;-)
Po poludniu dokladniej odpowiem bo jestem na zebraniu jakiejs partii i musze wyjezdzic karnet na nartach ;)
Ale jesli szybkosc ma znaczenie to zapomnij o shrinklerze. Apl jest najbardziej zbalansowany ma super wydajnosc i jest szybki.
Czy moze shrinkler nie uzywac strony zero? Oczywiscie. Chyba tylko dwie komorki na zp dobrze by bylo zeby zajmowal ale jak trzeba to nawet i to da sie obejsc.
Bufory tak. Zajmuje w tej wersji 6 stron pamieci ale tylko dlatego ze mlodsze adresy bufora sa uzywane jako liczniki.. zmiescilby sie w 3 syronach.
Po poludniu opisze dokladniej
jakbym uzywal makrorozkazow jak ADW czy INW ktore zastepuja po 4 czy 6 linijek assemblera to ten kod bylby bardziej czytelny i dwa razy krotszy.
panstwa z dykty ciag dalszy...
zeby sobie spokojnie jezdzic na nartach na wyciagu formalnie biore udzial w spotkaniu partyjnym...
socalizm jest dobry....
gdyby tak 30 lat temu loader file z magnetofonu uzywal takiej dekompresji i zamiast 10 minut gra ladowala by sie 2 minuty na 600 bodach ;-)
no tak, jest podobnny (nie wiem czy lz77 modyfikuje drzewo bo ten tak)
$1E8 ramek
Fox napisał/a:Lepiej Ci pomóc w optymalizacji unshrinklera.
poszlo na maila
juz jest $1EA ramek :-)
Bongo dodany.
kompresja jest bardzo podobna do... z mala roznica ;-) nie chce sie wyglupic bo delikatna roznica potrafi wszystko zmienic.
ok. z $22C ramek mam juz $1F7 - sekunde szybciej ale ciagle wstyd.
niestety tak wolno... czyta z pamieci. duzo mnozenia 16bit x 16bit.
zrodlo dzis pojdzie na maila.
dzieki, zaraz zaktualizuje na AAge
Shrinkler wersja no parity: 1412
dziwna sprawa... dlaczego PC kompresory nie daja rady jakiemus kranczerowi z Amigi?
kod udostepnie tylko troszke pooptmalizuje ;-) jak narazie ok. 350 bajtow ...
no wlasnie sprawdzam :-) roznego rodzaju dane, binarki, grafike, tekst, muzyke... wszystko pakuje !!! znacznie !!! lepiej od kokurencji. podejrzana sprawa. jest jeszcze wersja no parity - jeszcze lepiej pakuje...
ten Shrinkler to dzis chyba pozamiatal... jak narazie nie ma mocniejszego kompresora 7z z LZMA mu ulegl ...
no i pojawil se nowy krol:
Shrinkler z Amigi.
Pakuje najefektywniej. przebija wszstko co pojawilo sie do tej pory - nawet na pc.
https://www.youtube.com/watch?v=uA0wZtktWv8
Może nie najlepszy ale który jest najwydajniejszy bez względu na szbkość dekompresji lub bufory jakich potrzebuje.
Do testów wybrałem zwykły obrazek (w załączniku) rozmiar 7680 bajtów
rle: 2789
huffmunch: 2359
lz4: 2219 --- > decompressor for Atari: https://xxl.atari.pl/lz4-decompressor/
zpaq: 2189 (m -5)
FlashPack 3: 2174
Autogamy: 2148
pp: 2052 (Amiga PowerPacker)
LZSS Beeb: 2051
Bongo: 1891
ARJBETA mode 4: 1841 --- > decompressor for Atari: http://xxl.atari.pl/arj4-decompressor/
LZSS: 1839
lzsa: 1811 (lzsa.exe -f2 -r)
lzfse: 1810
ZX7: 1801 --- > decompressor for Atari: http://xxl.atari.pl/zx7-decompressor/
BitBuster: 1774 --- > decompressor for Atari: https://xxl.atari.pl/bitbuster-decompressor/
bz2: 1736
ARJBETA mode 7: 1657
apl: 1655 --- > decompressor for Atari: https://xxl.atari.pl/aplib-decompressor/
ZX0: 1625 --- > decompressor for Atari: https://xxl.atari.pl/zx0-decompressor/
def: 1,598 --- > decompressor for Atari: https://github.com/pfusik/zlib6502
PackFire: 1581 (-t tiny) --- > decompressor for Atari: https://xxl.atari.pl/packfire-decompressor/
EXO: 1537 (exomizer raw -E)
Brotli: 1537
ZX5: 1532 --- > decompressor for Atari: https://xxl.atari.pl/zx5-decompressor/
zstandard: 1522
Lzip: 1519 (lzip -9)
LZMA (7z ultra): 1498
7z: 1453 ($ 7z a -t7z -m0=lzma -mx=9 -mfb=64 -mmf=bt4 -mlc=1 -mlp=0 -mpb=0)
PackFire: 1452 (-l large)
Shrinkler: 1412 (Shrinkler -d -p -9) --- > decompressor for Atari: https://xxl.atari.pl/shrinkler-decompressor/
UPKR: 1403 (upkr -9 -b --invert-continue-value-bit --simplified-prob-update) https://github.com/pfusik/upkr6502
paq8px: 1121
jeśli ktoś potrafi to wydajniej spakować np. ustawienia deflatera to proszę podać parametry
===========================
1. Grafika
conan.gfx : 7680
LZ4 : 2219
aPLib : 1655
ZX0 : 1625
Deflate : 1598
PackFire Tiny: 1581
ZX5 : 1532
Shrinkler NP : 1412
UPKR : 1403
===========================
2. Binarki:
RiverRaid.ROM: 8192
LZ4 : 7414
aPLib : 6366
ZX5 : 6334
ZX0 : 6313
PackFire Tiny: 6284
Deflate : 6192
Shrinkler NP : 6020
UPKR : 5953
Landscape.xex: 30653
LZ4 : 16934
PackFire Tiny: 13823
aPLib : 13679
ZX0 : 13530
Deflate : 13486
ZX5 : 13459
Shrinkler NP : 12764
UPKR : 12473
===========================
3. Muzyka:
myslalem ze jest...
ten sterownik na karcie nie wylatuje po resecie.
argument typu sterownik z karta trzeba skopiowac do pliku to bedzie uzyteczny mozna tez odniesc do dosa - dos skopiowany do pliku bedzie uzyteczny ;-)
wiem, wiem... nie wtracam sie :-)
Pecus napisał/a:Chcesz inne, prosze bardzo użyj tego w Action
czy mozna prosic linka do Action dzilajacego z jakimkolwiek sterownikiem 80-znakowym?
Wydawalo mi sie ze widzialem zapowiedzi remake Bruce Lee albo Bruce Lee II na Atari... co sie z tym stalo?
no.... spasloby w ten sam sposob ustawiac margines lewy-prawy/ gora-dol oraz wprowadzic bufor linii z oganiczeniem dlugosci... moze jeszcze zakres znakow i bloby wlasciwie co trzeba...
jest jakis edytor ktory pozwala zmieniac zestaw znakow za pomoca kodow sterujacych?
jak najlepiej wprowadzic taka funkcje? jako special czyli zmieniac zestaw funkcja xio czy za pomoca kodow sterujacych - jakich?
zyjesz w stresie. napij sie goracej czekolady.
Megablast tez jest spakowany PP ale PP od T.Kerwoth ale sadze ze ten dekompresor to byl chyba dla zartu zrobiony na 500 bajtow potrafi urwac 10 ;-)
w Oxygene jest RLE bardzo podobny do tego z Beach Head (roznia tylko slowa kodowe)
@pancio.net fanow bede zawsze wspieral, nie badz dla siebie taki krytyczny. :D
krzywo, nidy nie upodobnisz sie do idola jak nie bedziesz dbal o szczegoly :D
Znalezione posty [ 1,701 do 1,725 z 8,207 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.502 sekund, wykonano 14 zapytań