1,801

(54 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

urzadzenie podlaczone pbi nie moze zmienic architektury atari wiec nie da sie zepsuc adresowania czipow np. PIA ;-)

bardzo dobre rozwiazanie ktore zastapi Pinowi ide+, dobrze by bylo zintegrowac freezera

https://www.youtube.com/watch?v=e7NF0jkHwkM

zastosowac rozdzielacz jak w turbofreezerze na przyszly fujinet wersji cart aby uslugi streemengu dzialaly

taki wznaczam kierunek.

do dzialania.

1,802

(23 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

qbahusak napisał/a:

A jak?

a jesli zalezy Ci na czasie to z uzyciem nieudokumentowanch najszybciej:

        lda #$ff
        dcp Lo
        bne @+
        dec Hi
@

:D

1,803

(23 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

        LDA Lo
        BNE @+
        DEC Hi
@       DEC Lo

1,804

(23 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

oczywiscie ma zalety :-) np. dekompresja "od tylu" ;-) czasem moze byc przydatna. i pewnie jest dostepny optymalizowany dekompresor ale czy jest kompresor np. pod win czy tylko na amidze?

---
np. takie konstrukcje sa latwe do optymalizacji:

        DEC Lo
        LDA Lo
        CMP #$FF
        BNE @+
        DEC Hi
@

1,805

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

https://www.youtube.com/watch?v=EETNc0-ahgk


to jest ekspert :-) nie wiem czy ma kompetencje do ubicia muchy w kiblu

1,806

(5 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

:-)

to jest lepsze :-)


robil ktos testy zeby dane podzielic na 9 strumieni dla rejestrow i spakowac?

wkonalem test i dane swietnie sie pakuja wlasnie z podzialem na rejestry np. minuta muzki z 3kb kompresuje sie do 50-400 bajtow na rejestr

1,807

(23 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

moze. moze lamacze mieli takie jak Ty spostrzezenia, nie przylozyli sie i w sieci krazy teraz "sieczka" ;-)

1,808

(23 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

myslisz ze to bylo powodem dla ktorego "wsziedzie" jest blednie skrakowana wersja?

albo powod dlaczego wczesniej nie wyszlo ze craki tej gry maja blad?

1,809

(23 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

no to teraz juz wiesz ze tylko wersja od DjayBee jest dobrze skrakowana.

1,810

(23 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

zapewne :-)

i nie z tych wersji ktore sa dostepne w sieci :D

1,811

(23 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

na AtariAge DjayBee umiescil poprawna wersje: https://atariage.com/forums/topic/315956-technus/

natomiast te z Atarimanii, Atarionline, a8.fandal, mushca.com wszystkie wersje .... mialy jedno zrodlo, wszedzie ten sam blad.

swoja droga uzyty PowerPacker, zrobilem kilka testow - depaker jest najdluzszy (ok. 255 bajtow) i najwolniejsz (rzad wielkosci) to jeszcze slaby,

niewiele lepszy od https://xxl.atari.pl/lz4-decompressor/

i duzo slabszy od https://xxl.atari.pl/aplib-decompressor/

1,812

(23 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

ok. juz sie wyjasnilo gdzie jest blad :-)


prosze tak wyglada koniec gry:

https://www.youtube.com/watch?v=Qqx6PsDlUKs

1,813

(23 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Poszukuje nieskrakowanej wersji Technusa.

te oparte na kraku "Bacardi" na 100% sa uszkodzone, chce sprawdzic czy oryginal tez jest uszkodzony.

--
albo ktos z oryginalem i monitorem dyskowym moglby sprawdzic zawartosc kilku miejsc :-) (priv)

1,814

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

czyli gdyby nie socjalizm to ludzie by sie pozabijali na drogach, nie bylo by szpitali i niczego by nie bylo :-)

:-) pozostaje tylko westchnienie...

1,815

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

o wlasnie, typowe socjalistyczne brednie.

jeszcze dodaj ze gdyby nie rzad to ludzie nie wiedzieliby jak sie wysr...c :D

na szczescie jest ktos kto zdejemie z nas ciezar odpowiedzialnosci :D

niezla patolka :-)

1,816

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

tak... spoleczenstwo nie doroslo do socjalizmu :-)

1,817

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

maseczki mialy pomoc, okazalo sie ze nie, pozniej szczepionki mialy pomow... teraz okazuje sie ze tez nie :-)

socjalisci potykaja sie o wlasne nogi :D

1,818

(5 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

dzięks.

1,819

(5 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

jest jakies narzedzie do zrobienia dumpa zapisow do rejestrow z sapa ?

1,820

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

oj... niepoprawny politycznie doktorek...


https://www.youtube.com/watch?v=foYOOQeHG44

1,821

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

kazdemu dostarczono juz dzis pasze do drzwi?


good :-)

1,822

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

what?

1,823

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

smuteczek... socjalisci przedluzyli lockdown do konca miesiaca :/ troche mnie to grzeje bo w klubie nie ma pelnej obsady, tylko jeden barman i bez DJ trzeba samemu puszczac z pendrive...

1,824

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

wiekszym kozaczeniem jest palenie papierosow ;-)

...
ciekawe czy znajomy Twoich rodzicow i ojciec dobrego kumpla pochwalali zamkniecie gospodarki, upadek szkolnictwa, zakaz wesel, zakaz odwiedzin starszych osob w szpitalach...

:-)

degeneracja.

1,825

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

chyba tak, ludzie tu chyba bardziej odporni... na propagande, nikt by tu dzieci z domu nie wyrzucil gdy zakaszla :-) nie to co w wielkim miescie, nie ;-)