Nie pamiętam teraz skąd mam ten .atr. Raczej nie dumpowałem go samodzielnie. Może duddie coś kojarzy, bo wymienialiśmy się obrazami dla TOMSów.

Kolekcja żyje, pojawiają się nowe dyskietki, więc przeszukać na nowo nie zaszkodzi, ale tym razem niestety nic nowszego nie znalazłem.

1,903

(25 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

pancio.net napisał/a:

Nie ma co się przerzucać "reklamami" bo Sikor nie określił co tak naprawdę jest mu potrzebne i jakie ma wymagania co do hostingu... a i tak najlepszy jest hosting "Do It Yourself" jeśli jest taka możliwość - przynajmniej masz kontrolę nad swoimi danymi...

Chyba nikt się nie przerzuca, zwłaszcza reklamami. Padły nazwy i ogólne opinie, a warto by dodać merytoryczne argumenty za jednym czy przeciw innemu, wystarczy hasłowo, bez alaboratów. Sam mam niewielkie rozeznanie i chętnie skorzystam z doświadczeń innych, ale na poziome komkretów, bo coś co jednemu nie odpowiada dla innego może nie mieć dużego znaczenia.

Właśnie na zasadzie przełączania między ścieżkami  nie/parzystymi, opisana jest ta funkcjonalność w rozdziale Kilka dysków na jednej dyskietce za pomocą TR4T, w instrukcji.

1,905

(25 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

gdyż?

Znalazłem tylko u siebie dump ROMu z 720 i w ASCII widać takie coś:
--
Zawarte w ROM-dysku programy to:››1. DOS.SYS     \›   DUP.SYS     - MyDOS 4.50›   AUTORUN.SYS /›2. BASIC - wlacza/wylacza BAS ´}IC,›3. TURBO - wlacza/wylacza tryb TURBO,›4. INIT - inicjalizuje dyskietki,›5. COPY - kopiuje dyski we wszystkich›   formatac µ}h,›6. STIBM - przenosi pliki na formaty›   ST lub IBM i z powrotem.››Nazwy niektorych programow sa inne,›niz w instrukcji sta ¶}cji, co pozwala ›wczytac dowolny program sposobem ›uproszczonym (litera i gwiazdka).
--

W oryginalnej instrukcji, w rozdziale Kilka dysków na jednej dyskietce, na str. 15 są sprzeczne informacje:
"[...]Możemy tu wykorzystać np. wbudowany do ROM-dysku program TR4T[...]
[...]Wczytujemy program TR4T zawarty na drugiej stronie dysku z dodatkowym oprogramowaniem[...]"

--edit--
Rozwinięcia nazwy tego kopiera w instrukcji nie widzę..

P.S. W instrukcji jest pieczątka gwarancyjna TOMS i nr seryjny stacji 960101, albo 960107 (ostatnia cyfra niewyraźna), od czyjej stacji mam instrukcję? :-)
Gwarancja skończyła się 15-01-96 ;-)

1,908

(25 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

https://www.nazwa.pl/

1,909

(77 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Kit,
1. ZuluGula - 1szt
2. Lopez - 1 szt, wysyłka razem z płytką SIMMExp
3. perinoid - 1szt + zaprogramowany EPROM (standardowy OS, QMEG, standard+patch turbo, 4-ty nieistotny).

Gotowiec,
1. ZuluGula - 1szt + 1szt EPROM
2. uicr0Bee - 1 szt + 1szt EPROM - wysyłka razem do lopeza.

Rozejrzał-M się i znalazłem też na wierzchu XC12 :-)
Wtyczka w środku wygląda tak:

>>zaloguj się aby zobaczyć  zdjęcie<<

>>zaloguj się aby zobaczyć  zdjęcie<<

lopez, pod ręką mam tylko XCA12. Jeżeli kolory są zgodne to mogę otworzyć wtyczkę i zrobić zdjęcie. Niestety nie mam teraz czasu na rozbieranie całego i śledzenie połączeń. A jeżeli chcesz, to podjedź i pożyczę ci jedną sztukę. Będziesz miał na wzór jak się zachowuje sprawny.

1,912

(31 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Raczej trochę "nienormalne" bo mają więcej "guzików w podstawie obudowy. Do poruszania się po menu? Ciekawe czy pin-out wtyczek nie koliduje z normalnym Atari 2600/XL z epoki i można je użyć, czy coś się sfajczy.

A przewija w którąkolwiek stronę? To powinien robić bez żadnych POKE'ów.
Może po prostu paski luźne? Daje jakiś znak życia, że próbuje ruszyć którąkolwiek rolką?
Rozmiary pasków były podawane kilkukrotnie w innych wątkach stosunkowo niedawno. Możliwe że główny pasek mam jakiś w zapasie.

Czy w środku jest kaseta czy nie, nie ma znaczenia.
Po samym wciśnięciu PLAY silnik nie rusza, trzeba jeszcze (zakładając że boot był z klawiszem START i ew +OPTION) wcisnąć dowolny klawisz na klawiaturze Atari.
Ew, w BASICU wpisać:
POKE 54018,52 - motor on
A motor off = POKE 54018,60

Chyba że magnetofon ma zamontowane I-PLAY:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=12287

Gdy po włączeniu ze START+OPTION słyszysz beep, ustawiasz (dość dokładnie) taśmę na początek nagrania w NORMAL i wciskasz dowolny klawisz (oprócz //funkcyjnych// ) i PLAY w magnetofonie.
Przy zapisie, będą dwa beep-y i też po ustawieniu taśmy naciskasz klawisz żeby silnik ruszył, no i RECORD+PLAY.

W turbo jest inaczej, zależy od systemu.

A co dalej, to zależy w jakim celu kupiłeś :)
Możesz napisać program w BASICu i go zapisać, a później spróbować odczytać żeby sprawdzić na ile magnet działa, czy napęd, paski i głowica są OK.
Aby zapisać i odczytać w "NORMALu", musisz trafić które położenie przełącznika jest Normal a które Turbo.

Możesz wpaść do mnie (mogę oddać za parę zł, lub za coś wymienić, kasetę z grami w NORMALu) i pokatować się wczytywaniem. Nie nacierpiałeś się w dzieciństwie, to czas to odkupić :-D. W razie zainteresowania, napisz na priv.

Gdy już ustalisz co to za turbo (z takimi przełącznikami widywałem AST, ale będziesz musiał pokazać dokładniej płytkę z turbo żeby spece rozpoznali), to:
Możesz zapolować na oryginalny kartridż, albo obrazy ROMów np. z tego wątku: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=12348 wgrać na Ultimate-cart (zadziałają tak?), albo SIC!-a (stryker + trub robili kompilację dla różnych systemów turbo, na szybko znalazłem ślad tu: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=9715)

Możesz poznać kopiery dysk-taśma (normat i turbo) i nagrać sobie coś do wgrywania.

Możesz zainteresować się programem TurGen.

Jakby co to dzwoń.

1,916

(27 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

9,00 złotych po raz pierwszy!

--edit--
..., po raz drugi, po raz trzeci, sprzedane panu w koszulce Kierownik :)

Wysyłam E-mail w sprawie płatności.

Reszta przechodzi w tryb "kto-pierwszy-ten-lepszy-po-cenie-wywoławczej".

1,917

(11 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Na powyższą stronkę zaglądam gdy nie pamiętam jakie patche trzeba ładować  do której wersji TOSa.

1,918

(27 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Pkt. 14 też zarezerwowany, czeka na wpłatę.

1,919

(11 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

http://www.avtandil.narod.ru/tose.html


TOS 1.06 - STE TOS, Revision 1
TOS 1.06 is the TOS version that is shipped with the 1040STE and 520STE machines. It is essentially TOS 1.04 with support for the new hardware that the STE has.
[...]
TOS 1.62 - STE TOS, Revision 2
This is a slightly revised revision of TOS 1.6. It fixes the POOLFIX problem in GEMDOS and the problem in the Desktop that was present in TOS 1.06.

1,920

(15 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Miałem w dzieciństwie Jego książkę i pamiętam zrobienie "chodzącego" Misia Yogi z papieru czy kartonu. Pamiętam tylko Yogi'ego, choć wydaje że książka była grubaśna, ale może to tylko przesadne wspomnienie?

Dodałem zdjęcia, żeby łatwiej skojarzyć o-co-cho.

Gdybym nie odezwał się do południa w niedzielę, przypomnij się przez e-mail.

Jak w temacie, czy są, i jakie, gry na małe/duże Atari, z obsługą tych kontrolerów - tzn. faktu że podłącza się je dwoma kablami do dwóch gniazd joysticków, ale coś ponad możliwość przełączenia player 1/2?
Mam te modele schowane w pudłach, ale od zakupu chyba nigdy nie podłączone... i czas by się nimi pobawić, a przynajmniej przetestować.
Ew. gry na inne platformy - C64, Amiga, Amstrad, MSX, ??? ?

QS-149

QS-155

1,924

(27 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Poszedł ap-dejt posta #1.
Pkt. 4-5, oraz 13 wstępnie już niedostępne, są oferty przez inne medium. czekam na wpłatę.
Pkt. 12 i 14 przechodzą w tryb "kto-pierwszy-ten-lepszy-za-ceny-wywoławcze".
Dodane nowe pkt. 15-19 z cenami wywoławczymi do krótkiej licytacji do piątku 13.12 22:00.

1,925

(78 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

micromax, odpowiadając tutaj na Twoją PW "nie wiem gdzie poslales, ale mail nie dotarl.", uprzejmie informuję że posłałem przez "naduszenie" linku "E-mail" pod Twoim avatarem, pomiędzy linkami "Strona" i "PW" ;-)
Sprawdź skrzynkę, którą podałeś przy rejestrowaniu się na forum...

Ja nie odpowiem przez PW gdyż, albowiem, ponieważ "Warning! The message count of your Inbox has reached the limit of 100 messages. You cannot receive new messages. Please, delete old and unnecessary messages. " a nie mogę nic skasować bo wszystkie wiadomości chcę zachować.
Dlatego, m.in. w swoim podpisie mam prośbę o kontakt przez E-mail.