no dobrze... musialem troche skrocic xBOOTDosa ...
- ustawia memlo na $937 (poprzednio $93B)
bedzie Ci dzialal.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
atari.area forum » Posty przez xxl
no dobrze... musialem troche skrocic xBOOTDosa ...
- ustawia memlo na $937 (poprzednio $93B)
bedzie Ci dzialal.
jak Ty malo wiesz :-)
no ale skoro ani xDOS ni xBootDOS nie ustawiaja memlo a jak mowisz ze na xDOS dziala to nie o memlo chodzi.
a jaki ma byc efekt bo widze ze pod xDOS i xBootDOS dziala tak samo.
mala aktualizacja. interfejs usera, kilka poprawek...
grafika - kolega QTZ

ok. a to jest poprawne?
bajt 0 - ustawienie prędkości turbo (0-16 prędkość turbo , 17 - turbo wyłączone)
bajt 1 - ustawienie prędkości turbo w trybie 7-bit/XF551
wiesz... mozliwe ze nawet nie wiesz ze uzywasz ;-) niektore urzadzenia SIO2xxx w tej formie montuja pliki wkonwalne ;-)
da sie:
device: $73
komenda:
$12 - zwróć bajty konfiguracyjne
$13 - ustaw bajty konfiguracyjne
$12,$13
bajt 0 - ustawienie prędkości turbo (0-16 prędkość turbo , 17 - turbo wyłączone)
bajt 1 - ustawienie prędkości turbo w trybie 7-bit/XF551
bajt 2 - ustaw prędkość transmisji karty MMC/SD
0 - szybko (jak na AVR'a) - około 2.4Mb/s
1 - pośrednia prędkość - około 900kb/s
2 - wolno - około 500kb/s
bajt 3 - tryb działania diod LED
0 - tylko odczyty i zapisy na karcie SD
1 - tylko odczyty i zapisy z ATARI (SIO)
2 - jedna dioda odczyty i zapisy SD, a druga aktywność SIO
bajt 4 - numer urządzenia SIO2SD (0-3)
bajt 5 - parametry zabezpieczenia przed zapisem
0 - ATR'y zawsze mogą być zapisywane
1 - zachowanie zgodne z ustawieniem flagi w ATR
2 - ATR'y zawsze są zabezpieczone przed zapisem
bajt 6 - czas od wciśnięcia klawisza do rozpoczęcia samopowtarzania (0-50 w 1/50s)
bajt 7 - czas pomiędzy wciśnięciami w czasie samopowtarzania (0-10 w 1/50s)
bajty 8-15 - na razie nie są używane
e tam:
Minimumally sized bootable atr from and Atari 8-bit executable called KBOOT image - wymyslone przez Kena Sidersa 100 lat temu.
Pin walczl, walczl ale w koncu uznal (istnienie) i funkcjonalnosc atr niestandardowej dlugosci :-)
Sikor, Ty tez w koncu uznasz funkcjonalnosc xB w konfiguracji SIO :-)
oczwiscie :-) trzeba kopiowac pliki a nie sektorowo :-)
widze ze zrobiles ogromny skok.
a kiedys byles takim wielkim przeciwnikiem atr o niestandardowej wielkosci. w koncu przejrzales na oczy.
no wlasnie.. K-BOOTy tez dobry pomysl do takich rozwiazan.
Tebe zglaszal problemy - $480 to za nisko...
ta wersja jest jak wszystkie DOS od $700 do (jak zaden) $937
racja.
teraz jest od $700 - $93B
moze racja... trzeba go bedzie podniesc wyzej...
i uruchamial bys ten programik z pierwszeo posta z magnetofonu a nie z hdd jak teraz :D
to prawda. Program usera (ten drugi obrazek) nadpisuje DOSa ($480) - cena niskiego memlo.
co bys zrobil bez xB ....
:D
na stronie $600 jest bufor sektora, mozna skonfigurowac bufor sektora na strone $700 wtedy pamiec od $800 w gore jest wolna
wez sobie sprawdz, nagraj na dyskietce turbobeja pod nazwa AUTORUN i zainicjalizuj ja tym programem. jak trzeba bedzie ustawic bufor na $700 albo ustawic memlo to daj znac.
---
ten xBOOTa DOS jeszcze troche podrasuje bo juz widze ze na rozmiarze moge urwac pare bajtow...
pojawil sie xBOOT w wersji DOS
porownanie do Foxowego Dosa w 384 bajtach:
obydwa mieszcza sie w boot sektorach
xboot zostawia pamiec wolna od $700, Dos Foxa od $097F
xboot obsluguje wszystkie rozszerzenia formatu dos2, Dos Foxa obsluguje standardowy (nie obsluguje MyDos)
xboot sam konfiguruje sie na wielkosc sektora, Dos Foxa trzeba kompilowac na odpowiednia wielkosc sektora
xboot nie ma zapisu, Dos Foxa potrafi zapisac istniejacy jednosektorowy plik
a tu xBOOT w wersji DOS. Jakie roznice:
- instaluje urządzenie D: jak każdy inny DOS Atari
tak
- przy starcie wczytuje plik uruchamialny o nazwie AUTORUN
tak
- obsługuje standardowy system plików DOS 2
moj obsluguje wszystkie mutacje formatu DOS rowniez MyDOS itd.
- obsługiwany rozmiar sektora (128 lub 256 bajtów) jest ustalany na etapie kompilacji xDOSa
moj obsluguje obydwa rozmiary od razu, nie potrzeba kompilacji
- xDOS umożliwia odczyt pliku przez D:
tak
- jednocześnie można czytać tylko jeden plik, ale może on być dowolnej długości
tak
- xDOS umożliwia nadpisanie istniejącego pliku mieszczącego się w jednym sektorze
nie, nie ma zapisu.
- inne operacje, jak odczyt katalogu, kasowanie, zmiana nazwy itd. nie są obsługiwane
tak
- xDOS mieści się w całości w sektorach odczytu wstępnego (boot sectors)
tak
- xDOS nie ustawia MEMLO, ale zajmuje tylko obszar pamięci $0700..$097F
moj zajmuje $480-$6ff (razem z buforem) pamiec od $700 wolna
- xDOS nie wyłącza ROM-u podczas transmisji
tak
ech...
nie wiem jak Ty to robisz...
w zalaczniku. sam zrobilem tego atr i dziala.
boot sectory zostana nadpisane dla urzadzenia $31
co oznacza stacje dyskow. filesystem nie bedzie zakladany. wez ATR i sformatuj np. mdosem po czym uruchom ten programik.
---
jak sie boisz ze systemowe procki zrobia Ci smieci na hdd to zrob to na emulatorze.
chaos loader sie do tego nie nadaje.
Pin: tak
atari.area forum » Posty przez xxl
Wygenerowano w 0.487 sekund, wykonano 15 zapytań