2,176

(3 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Oj lopez, trzeba było mówić gdy podrzucałem SIMMy, nagrałbym dyskietkę z tymi programami.
Jest też taki program DIM2ST, działa na ST, nie na PC, ale za pomocą Hatari lub Steema sobie poradzisz - podmontowując katalog na PC jako HDD w emulowanym ST. Jak nie znajdziesz w sieci daj znać, załączę.
A jakby co, to zadzwoń, podjedź, nagram na ST dyskietkę z paroma toolsami.

2,177

(2 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

bump.. przyjmę też w zamian płytę Amiga 600, najlepiej rev. 2D. Może być bez ROMu, byle poza tym kompletna i sprawna.

2,178

(9 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Jeżeli masz tam 4 simmy po 1MB albo 256kB, a nie masz drugiego kompletu, to możesz wyjąć dwa z obecnych - z tym że, sloty muszą zostać obsadzone nie jeden obok drugiego, a naprzemiennie - zajęty-wolny-zajęty-wolny.
Trzeba by sprawdzić wszystkie kombinacje po 2 sztuki aby wyeliminować walnięty/e simm/y.

Jeżeli któraś para przejdzie wbudowany test z TOSa, to i tak warto przetestować dokładniej jakimś memtestem.

P.S.
Nie zaszkodzi też przeczyścić styki w SIMMach i ew. sloty przedmuchać sprężonym powietrzem, obejrzeć je po lupą czy styki nie wygięte, nie zwarte, itp.

2,179

(8 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Klucz do Robocop 3 na Amigę ?

https://youtu.be/pXG4EEn5u6s?t=780 ?

A może były inne gry z identycznym zabezpieczeniem?

2,180

(6,389 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Masz dokładny adres firmy i telefon w SZCZEGÓŁY DOSTAWY.

2,181

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Rzadziej spotykany jest MSTE. Również droższy.
Mega ST, Mega ST2, Mega ST4 lub Mega 2, Mega 4 (w późniejszych seriach usunęli z nazwy litery "ST") bywają trochę częściej. Najczęściej DE, QWERTZ, ale to też dotyczy MSTE.
Cache (i chyba MHz też?) można włączać/wyłączać w Control Panelu.

Mega (ST)1/2/4 = TOS 1.x, najlepiej 1.04 + patche i fixy (np. stąd: http://www.avtandil.narod.ru/tose.html)
Mega STE = TOS 2.0x

2,182

(56 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

To żebyś miał wszystko w jednym miejscu, podaję i tutaj, co dla mnie:
#14 (bez t-shirta) oraz archiwalne: #2 oraz od #8 do #13.

2,183

(56 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Sikorze, czek jur mejl.

2,184

(18 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Przepraszam za off-topic, ale jak umiera 741MP?

2,185

(10 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Golab napisał/a:

[...]Jest możliwe, że coś takiego wyjechało z fabryki ???

A dlaczego niemożliwe? 100% skuteczna kontrola jakości nie istnieje. Jak było naprawdę, pewnie już nigdy się nie dowiesz, ale w sumie co z tego? Zagraj sobie w coś, albo coś napisz, zamiast roztrząsać :) Tylko przy pisaniu uważaj na nawiasy :)
A czy przynajmniej wyświetlają dwa różne nawiasy, czy też dwa takie samie? Taki ROM z błędem byłby ciekawszym odkryciem :P

2,186

(44 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Albo ICD Pro 6.5.5.
Do niedawna jeszcze była w sieci ich oficjalna strona z uwolnioną wersją. Dziś już nie mogę jej znaleźć, ale driver jest np tu: http://joo.kie.sk/?page_id=306

2,187

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

To chyba w takim razie masz trochę inne rozwiązanie niż kolegi yamahalodz i moje. Masz raczej "zwykły" monitor switch z osobnymi wyjściami: 1) VGA dla Hi-res i 2) SCART dla Lo/Mid-Res RGB.

2,188

(5 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

A dlaczego Miejsca w sieci, a nie wątek Ciekawostki w aukcjach?

Brak góry obudowy można potraktować jako czelendż i wyrzeźbić coś DIY :)

2,189

(9 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Jeżeli ktoś złośliwie "kupiłby" to pod koniec miesiąca, to 1.10 cwaniakowi policzą do zapłacenia prowizję ~9-10% ~=3000, płatną do 14.10. "Złośliwiec" oczywiście nie zapłaci, tylko poprosi o anulowanie zakupu. Jasne że cwaniak dostanie w końcu zwrot tej prowizji, ale przez parę/naście dni będzie miał rachunek na -3000 ;-)

--Eeee-dit--

A tak baj-de-łej, to myślicie, albo wiecie na pewno, czy i jak dokładnie skanowane są wiadomości między sprzedającym a pytającymi przez "Pytanie do SPrzedającego", oraz między Sprzedającym a Kupującym - te przechodzące przez @allegromail.pl

2,190

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Czy 710MP łyka z ST RGB 15kHz przez wejście VGA czy tylko przez SCART?

2,191

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Chodziło mi o to jakie monitory multi-sync, które łykały zarówno RGB, jak i ST Hi-res mono, miały gniazdo db9. Te C=1084 i bliźniacze to chyba nie łykają ST Hi-res?

Miałem na myśli pełny 6-żyłowy, ale doczytałem że faktycznie może być RJ11 6P4C
http://www.atari-forum.com/viewtopic.php?t=32145

2,193

(2 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Dubel w kolekcji, w bardzo ładnym stanie, sprawna. Rewizja PCB MD2 VA1.8 PAL.
Nie mam do oddania zasilacza, przetestowałem z własnym od mojego zestawu. Wtyk okrągły (patrz zdjęcie w galerii), powinien podpasować jakiś z zasilaczy uniwersalnych.

Zdjęcia: https://www.aukcjoner.pl/gallery-demo/27085787.html

Przyjmę... coś innego :-)
- NESa (nie SNESa) PAL, może być bez kontrolerów i/lub zasilacza
- Flash Cart do (S)NES na karty SD
- GDEMU lub coś takiego do SEGA Dreamcast
- usługę wymiany wyświetlacza w Atari LYNX II (McWill Mod czy coś takiego), pod warunkiem gwarancji porządnej roboty, popartej doświadczeniem w takich modach
- jakiś klasyczny GAME&WATCH, sprawny, kompletny
- jakieś inne 8/16-bit retro-graty :-) jakie może masz na wymianę
- PLN, EUR, USD

W razie wyższej wartości Twojego przedmiotu możemy negocjować wysokość mojej dopłaty.

Opcjonalnie mogę do Segi dołożyć jeden lub dwa kontrolery, firmy trzeciej, praktycznie nowe, sprawne.

Raczej RJ12 6P6C. Są w sklepach. Tylko kabla "sprężynkowego" to pewnie nie dostaniesz, więc zostaje raczej zwykły płaski.

2,195

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Ciekawe dlaczego jest db9 (o ile to fabryczny wtyk) i co to za monitory multi-sync miały takie wejścia. Ja bym się spodziewał od razu wtyczki VGA, jak w moim pudełeczku:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic ... 62#p222062 (na zdjęciu nie na wtyczek, ale właśnie oryginalnie mam VGA)

Jeżeli masz monitor typu Commodore 1084 lub podobny Philips, LG z epoki, to spróbuj do niego podłączyć swoje ST przez ten switch, z ustawieniem go na Color. Jeżeli zobaczysz obraz RGB, to rozpiskę złącza w tych monitorach łatwo znajdziesz w sieci i dojdziesz jak przerobić na złącze VGA - przynajmniej sygnały RGB.
Tylko zamiast obcinania obecnej wtyczki, możesz zrobić przejścówkę żeńskie-db9 na VGA

2,196

(5 odpowiedzi, napisanych Konsole)

Dla XL przegapiłeś: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=16005, ale pytaj autora, może jeszcze ma albo będzie druga transza?

2,197

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A jest/będzie s-video->VGA czy tylko composite->VGA?

2,198

(5 odpowiedzi, napisanych Konsole)

W Twoim wątku dot XL/XE ktoś napisał o cartach Ultimate-Cart lub Uno-Cart. To samo masz dla A2600. Może o to właśnie "się Tobie rozchodzi"?
https://thebrewingacademy.com/products/ ... -cartridge

2,199

(40 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Mam otwarte STE i tak tam nie jest niestety.

2,200

(40 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Niekoniecznie zbędne. Pomyślałem na szybko, że gdyby w długich płytach oprócz portu dla wewnętrznej stacji, było również dodatkowo to miejsce przy gnieździe DIN14 jak w płytach krótkich, to przez ten adapter można by się wpiąć np. GOTEKiem, lub zewnętrzną stacją ze zworką DS1, zwykłą taśmą IDC34 bez DIN14. No ale zaraz też pomyślałem, że gdyby tak było to już pewnie dawno ktoś by na to wpadł :-)