Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Opcje wyszukiwania (Strona 89 z 91)
Na stronie Mr. Bacardi'ego pojawiła się informacja, że gra Top Secret znalazła się w archiwum gier strony. Ciekawe, że nastąpiło to już 17 kwietnia, a więc równo z datą pojawienia się ostatniego postu w tej sprawie. Nikt się tego chyba z nas nie spodziewał...
No ja sam byłem w szoku tym bardziej że obraz wysłałem mu o 1 nad ranem a już w południe dostałem mail'a że sprawny działający obraz gry jest już na www. Niestety moja wersja nie jest oryginalna tzn. (jest to kopia wykonana za pomocą Toms'a Multi) wiec nie miałem Cover'a jeżeli ktoś czymś takim dysponuje to niech go podrzuci do Mr Bacardiego bo ja mam tylko oryginalna tasmę ;))
Posiadam stacje California Access z Toms Multi niestety uszkodziła mi się za sprawą kabelka SIO2PC przez - walnięty com w starym PC 486
Czy ktoś posiada schemat powyższej stacji, schemat przeróbki Toms Multi i ewentualnie Romy Stacji (Oryginalny i Toms Multi).
Z góry dziękuję za info
(ewentualnie prosze od razu scany i rom'y słać na maila
Odpowadam w sprawie pytania zawartego w ostatniej odpowiedzi z tego tematu.
Spróbujcie uruchomić emulator Atari z Pantherem w stacji 1 i sprawdźcie, czy przypadkiem wasz emulator, czasem, nie poinformuje Was o zawieszeniu emulowanego Atari. Jaka jest tego przyczyna? Pierwszych 18-cie sektorów jest pustych.
Być może całkiem dobrym pomysłem byloby stworzenie listy produkcji, które w zasobach archiwów stron internetowych pojawiają się jedynie w swoich kalekich, niedziałających wersjach.
Myślę, że to dobry pomysł a Panthera równiez posiadam w dobrej jakości ;) na upartego jestem nawet w stanie udostępnić zeskanowaną oryginalna instrukcję do tego programu - może ktoś podejmie się pojechać ją recognitą (np abbyy finereader 5.0) i wrzucić gdzies na serwerek jako doc'a lub txt
Hie, hie powiem Wam bardzo zabawna rzecz.
Pong nie mial ZADNYCH zabezpieczen, Mr. Bacardi powiedzial, ze po prostu zczytal dysk i zrobil ATR-a!
Top Secret to inna bajka.
Kaz/Rohar
top secret mial je na 100% a ponga nie mialem w swoich dyskowych zbiorach bo na kasecie gdzies pewnie lezy wiec nie wiem czy rzeczywiscie nie mial zabezpieczen powiem tylko jedno wyslalem kolejne gry do pana Mr Bacardiego m.in Gabi i Kuadryka (1990 Spectra) i te gry sa naprawde niezle zabezpieczone co gorsza jezeli zle je przegrasz chodzic beda ale dosc szybko sie zawiesi comp .... ciekawe czy z tymi sobie poradzi
Dely nie kce byc utozsamiany z opoznieniami... Ale to ze mi obiecal zrobic pewna rzecz jakis miesiac temu to inna sprawa. :evil:
miesiac to i tak krótko ja czekam juz dobre 4 !!!!! i myślę że się nie doczekam .... :twisted: delay hmmmm nawet pasuje ....
A co powiecie na bardziej ostry temat niz design komputerow Atari: lepsze jest Commodore 64 czy Atari 800 XL/65XE?
na pewno nie mydelniczka ....
W przesyłce poczty elektronicznej, zupełnie dla mnie niespodziewanie, otrzymałem prawidłową wersję poszukiwanego zinu. Jestem z tego powodu szczerze wdzięczny ....
Cieszę się że mogłem pomóc ;)
ale ten Mr Bacardi to cwany chlopak ;) w tak szybkim czasie crackuje gry :)
ano bo to po prostu zdolny chłopak jest ;) i widać że ma to we krwi ;)
zaraz, zaraz, było coś takiego jak mysz do małego Atari? 8O
czyżbym cos przeoczył?
mogę się mylić, ale na maluchu używa się mychy z ST i Amigi,
a opis przeróbki myszy z PC na ST już podałem. :!:
co nie jest tak z ta przróbką? :?:
mysz od ST i Amigi - podłącza się do małego Atari bez żadnej przeróbki a mnie chodzi o mysz od grzyba .... która niestety nie jest kompatybilna (jak wszystko w tym gównie ) ;((
polecam uzyc programu atrutil (lub samego APE) i przekonwertowac na ATR - nie masz do daj znac na maila podesle ....
Szukam gry pod wspomnianym tytulem, dzialajacej pod emulem.
Ma ktos gre / URL ? :?:
No i się doczekaliście - działający plik Atr dostępny w dziale games - mirage na stronie Mr Bacardiego :
http://people.freenet.de/mrbacardi/
miłego giercowania w Top Secret
Zaistnial w sieci nowy adres - http://alfa.cm.nu/atari - jest to zbior zasobow, ktory umiescilem na sieci na prosbe Vasca - jest troche softu scenowego, emulatory, fotki z atarowskich parties itp - bedzie jakies 1,5 GB - Vasco obiecal odswiezac zasoby i udostepniac. Przypuszczam, ze transfery powinny byc niezle - maszyna ma 2 Mbity do PolPak-T, 2 Mbity do POL34, 2 Mbity do MAN-a poznanskiego i 1 MBit do Szwecji, wiec przypuszczam, ze zle nie bedzie ;>
no prosze prosze .... oby serwis chodził długo i bez awaryjnie ;)
a ja wam powiem jedno - wybór jest prosty Ateizm i problem przestaje
istniec ;)
szkoda że jeszcze nikt nie opracował przeróbeczki mycha pc - małe Atari no chyba że się myle to proszę o info ;)
Z różnych źródeł słyszałem, że Symphony polega głównie na piciu do nieprzytomności i kopiowaniu softu... Moje wyjazdy na party skończyły się w 1995 roku na Ornecie i więcej już raczej nie będzie :(
a szkoda zjaw sie na CP w Opalenicy a na nowo zaczniesz jeździc na zloty ;))
Szukam gry pod wspomnianym tytulem, dzialajacej pod emulem.
Ma ktos gre / URL ? :?:
cóż gre zrzuciłem do atr, pominołem zabezpieczone sektorki i pliczek poszedl juz do mr bacardiego ..... teraz trzeba juz tylko czekac i miec nadzieje ze i tym razem uda mu sie ja zlamac .... ;)
tylko cosik mi się wydaje że owe schemaciki służą do podłączenia myszy pc do dużego Atari ... niestety
A jest jakis program / gra co to obsluguje ?
Jest panie Dely gra, którą juz dawno przywieźliśmy ze Słowacji z emerytem Vasciem i Jurgim ....
tylko mimo usilnych prób (wysyłałem ją chyba ze 2 razy) Monsoft cały czas nie umieścił jej na swojej stronie ...
Rozmawialem z Mr.Bacardi, rzeczywiscie jest zainteresowany niezlamana wersja gry Top Secret i Pong - zeby zrobic poprawnie dzialajaca.
Co mu potrzeba? Kopii zrobionej normalnym kopierem, sektor po sektorze, z ignorowanymi wszystkimi zlymi (zabezpieczonymi) sektorami. Tak mi przynajmniej napisal.
Ja mu wyslalem oryginalny dysk Ponga, kto podejmie sie tego z Top Secret? Albo wykonania kopii, o ktorej mowa? Pigula?
Kaz/Rohar
Jutro z rana uppps to już dzisiaj czym prędzęj to uczynię i mu wyślę mailem :)
HAHA i wszystko wyszlo na jaw :) :)
nic nie wyszło nic nie wyszło - po prostu panie Lewis masz w compie układ który najpierw służył w moim kabelku i był gruntownie przetestowany - od tak aby dwa razy nie potrzebnie w Atarynce nie grzebać ...
czy nikt nie posiada schematu,instrukcji po polsku ani programów do programatora eeprom na PC ??????? :-( ????
swojego czasu sam szukałem takiego cacka niestety w necie jedynie co mi się udało znaleść to 2 firmy które za grubą kasę (około 600zł) proponują programatory pamięci eprom, eeprom itp (pozwalające m.in programować (27c16-27c512) i całą gamę innych kostek np. flash'e powszechnie obecnie używane w płytach głównych PC ... jeżeli Twoje poszukiwania okażą sie bardziej owocne daj mi znać ....
bo sam jestem zainteresowany czymś prostym i tanim zarazem
A ja polecam lekturę dwóch artykułów w komputerowych zinach:
Barymag #1 i Barymag#2 gdzie masz ładnie i precyzyjnie opisany montaż drugiego Pokey'a w Atarce - jeżeli nie posiadasz tych zinów daj mi znać na mail'a to podeślę Ci je w formie plików *.atr (pod SIO2PC lub emulator Atari800Win)
Greetzzz
Wejdz na strone Monsoft'a http://www.atari.cuprum.com.pl/ .
W dziale Schematy jest opis GameLink II (przez to można połączyć 8 atarynek) oraz Interfejs sieciowy dla Atari xl/xe.
/| Atari Ruls /|
-----------------------------------
Pozdrawiam ...
Jeżeli Nietoperek dotrzyma słowa i w najbliższym czasie podeśle mi 20 wtyczek SIO do Atari to gotowy interfejs (nie wiem tylko na ile compów 3-6) postaram się na 99.9% zrobić na Lato Ludzików i będzie można zobaczyć na żywo jak to cacko się zachowuje o ile oczywiście schemat który przywieźliśmy z Czech (albo Słowacji już nie pamiętam ;(( ) nie ma w sobie żadnych błędów ....
cóż ja sie na pewno nie zjawie, bo multi to je multi, i żeby nie wiem co nie dorówna klimatowi Lata Ludzikuff czy też jego zimowej edycji ...
a to co napisał Slaves w tekście o Atari lepiej pozostawmy bez komentarza ......
Znalezione posty [ 2,201 do 2,225 z 2,257 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.075 sekund, wykonano 16 zapytań