201

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Seban to ja tylko dodam, że Twoje spatchowane zabawki pod turbo 2000f na moim magnecie Turbo UM/AST/ATT nie działają. Trochę się namęczyłem, aby je uruchomić, bo to turbo odwołuje się do D: jako do magnetu... z pomocą przyszedł AVG Cart.
Jak uruchomie plik t200pack.exe i wybiorę turbo 2000f to tytuł mi się wczytuje. Na Twoich spatchowanych 2  programach nie jest w stanie rozpoznać tytułu.

202

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Seban normalnie mistrzostwo. Możliwe, że jest to jakaś wersja alpha tytułu. Bo specjalnie zgrywałem jeszcze raz całą stronę tej kasety i nie ma tam żadnej dłuższej przerwy po danych poziomu 7. Na AOL'u jest wersja xex, ale tak jak pisałem wymaga 128KB więc z niej ciężko byłoby wyciągać dane levelu8. Łatwiej ogarnąć to z wersji dyskietkowej...
Turbo UM jest rozwiązaniem młodszym niż AST czy ATT. Gry wieloblokowe powstawały raczej w AST - może kiedyś w czyjeś łapki wpadnie zestaw z tym tytułem... to się porówna ;)
Efekt Twojej pracy dla mnie jest wystarczający - bo jestem już w stanie wykonać clone tego zestawu w całości na nową czystą kasetę. Dorzucę sobie tylko info o sposobie wyboru levelu pod emulatorem i informację, że tak naprawdę jest to tylko 7 z 8 poziomów gry.
Jeszcze raz wielkie dzięki za kawał niezłej roboty!
Czyli finalnie możesz sobie poprawić archiwum czwartego zestawu firmy Empex.  W poście 674 (jest poprawny plik gry Ace Of Aces jako CAS), a dzięki Twoim staraniom jest teraz poprawny plik gry Eidolon z tego zestawu (oczywiście gra do 7 levelu). Oznacza, to pełen backup 4 kaset (zestaw 2,4,5 oraz 18).

ps. Tylko, ja w tym Twoim hexie przy 4 rekordzie widzę  ->  00 00 00 0d ; block no=2 ; length=24705 ; checksum(xor)=8d BAD

203

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Wyłuskane 3 wadliwe rekordy
rekord3
rekord4
rekord41
oraz plik hex, który wyszedł po konwersji (błędny rekord 3,4,41)

Po potraktowaniu jako -t generic (rekordu 3 i 4) pokazuje się nawet logotyp lucasfilm, ale potem jest tęcza....
rekord 41 obstawiam, że nie ma żadnych zabezpieczeń po prostu skrypt nie potrafi go poprawnie zdekodować...

204

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Seban - sam już niejednokrotnie przekonałem się jak szybko oprogramowanie rozchodziło się po całym kraju... lata 90 i giełdy komputerowe miały po prostu swój urok. Przy zrzucaniu kaset do plików CAS wyłuskuje też XEX - bo tych używam przy użyciu KMK/IDEA. A dzisiaj przy pomocy Turgena, każda zainteresowana osoba będzie w stanie wygenerować sobie z niego CAS'a w innym systemie Turbo.
Patrząc z perspektywy 100 kaset, które przerzuciłem (oczywiście nie wszystkie w Turbo). Odnoszę wrażenie, że jeszcze masa ciekawego softu została do uratowania. Nawet jak wezmę pod uwagę tylko turbo UM to mam w swoich zbiorach nagrania generowane 4 różnymi kopierami. Widać to po sposobie zapisu (zmiana kolorów pasków) oraz innym rekordzie startowym. W wolnej chwili muszę usiąść i na piechotę przy użyciu edytora dyskowego zmodyfikować kopier dysk-um, tak aby można było za jego pomocą generować stosowne początki. Bo ręczne rzeźbienie i poprawianie jest uciążliwe.

http://marcinprusisz.pl/!kosz/umloader1.png

http://marcinprusisz.pl/!kosz/umloader2.png

Najlepiej wyposażone w oprogramowanie był chyba system Turbo Blizzard (tam są kopiery, który wykorzystują również ext ram chyba do 256KB).
Nie mam niestety poza loaderami nic do systemu ATT (na kartach kopier ATT-ATT jest, ale brakuje ATT-DYSK i DYSK-ATT).
Trochę ten problem rozwiązuje dzisiaj Turgen...
Mam do Ciebie jedną prośbę!  W zestawie 4 Empexu ode mnie masz grę Eidolon, na AOL'u jest jej wersja jako XEX, ale wymaga 128KB. Nagranie ode mnie ładuje się z pliku WAV na Atari z 64KB - zobaczy czy jak przepuścisz nagranie przez swój wynalazek to uda się poprawnie zdekodować  rekord 3,4 oraz 41.

205

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Żeby nie było ja na tapecie mam kolejny zestaw w Turbo UM (tym razem 90 minut dobroci - standardowo obie strony wrzucę po konwersji do tej wiadomości). Wydziergam, też ładną okładkę.


http://marcinprusisz.pl/!kosz/noname_um.jpg

Aktualizacja 21.06 Wrzucona w formie plików CAS zawartość całej kasety dodatkowo gra Zorro 2 (na kasecie nagrana w normalu) przerobiona na wersję Turbo UM.

I na szybko wkładka home made

http://marcinprusisz.pl/!kosz/um0.jpg

W poście 766 dorzuciłem okładkę pod wydruk dla zestawu 4 Empex (oryginalnie na różowym papierze).

206

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A jakieś okładki te kasety miały?

207

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Trzeba zrobić składankę i wydać jako limited edition ;)

ps. Czy ktoś ma kopier turbo ATT-> Dyskietka?!

208

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Zrzucaj - my tutaj przyjmujemy wszystko... jeżeli masz skaner to zrób też skan okładek. Lub zdjęcie okładki komórką...

209

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Seban wcześniej w tym wątku był udostępniony zestaw 5 oraz 2 firmy Empex z Łodzi (masz je zarchiwizowane jako moje zestawy). Dorzucam dwa pliki pdf z wyczyszczonymi okładkami dla nich (zestaw 2 oryginalnie był na zielonym papierze, zestaw 5 na niebieskim). W gratisie dorzucam zdjęcie prezentujące moje kopie bezpieczeństwa całej trójki wykonane wczoraj :)

update 21.06
okładka do zestawu 4 Empex (oryginalnie była różowa). Niestety udało mi się zarchiwizować z wyłączeniem Ace Of Aces oraz Eidolon.

210

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A ja dorzucam drugą stronę zestawu 18 firmy Empex z Łodzi (strone B).

oraz 

link do dysku google

Dodatkowo wygenerowane 4 pliki matki dla obu stron (mono oraz stereo) z zachowaniem jak w oryginale 13 sekundowych przerw pomiędzy tytułami (audio programów generowane z plików CAS), więc idealne rozwiązanie do szybkiego nagrania własnej kasety (40minut).

211

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dorzucam na ten moment tylko okładkę zestawu 18 turbo AST/ATT/UM... kolega na sąsiednim forum ma ją zrzucić do wav'a... jak będzie się ociągał to sam złoże ten zestaw, bo wszystkie pozycje mam na własnych zestawach - pochodzące z tego samego łódzkiego studia...

ps. Aktualizacja 11.06
Dorzucona pierwsza strona

212

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Seban jak zwykle kawał roboty.... zestawy pobrane.. żeby nie było, że nikt nie śledzi wątku ;)
Jak tylko skończy mi się sesja egzaminów zawodowych w pracy... ruszam z testowaniem.

213

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

@Seban dorzucam wyczyszczony długopis... to jeszcze nie wektor... ale już nabiera wyglądu.

214

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Seban a samą wkładkę tego zestawu numer 7 KSO/2000 możesz zeskanować - bo chętnie ją sobie wyczyszczę i zwektoryzuję w połączeniu z przerobionymi loaderami do T2000 będzie elementem do zabawy :)

215

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dlatego na początek polecam przeróbkę loadera od Blizzarda. Wówczas nawet w oparciu o sic'a będzie można zrobić wsad z ładnym logiem i cieszyć się możliwością ładowania AST/ATT/UM/2000/2001/2000F/Blizzard na magnetofonie z dodatkowym przewodem doprowadzonym do linii COMMAND. Dla mnie to wariant bombowy, bo w moim województwie królowało AST/ATT/UM. Które do dzisiaj zresztą Galtron montuje w magnetofonach.

216

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Moim zadaniem dobry pomysł na nazwę ale finalnego współczesnego cart'a (który zawierałby zmodyfikowane loadery do 2000f/2001/KSO/Blizzard/AST/ATT/UM + handler lub najlepiej program kopiujący T-T lub T-D/D-T. Myślę, że chętnych na ładne wydanie takiej zabawki trochę by się znalazło...  Ponieważ mam 4 magnety to 4 sztuki sam bym kupił.

217

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Seban rewelacja - soft pobrany...

Podrzucam kolejny pomysł.... taką samą modyfikację ale dla blizzarda (bo tam wykorzystywany jest pin 3 DATA OUT zamiast 7 Command....

218

(169 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

1. perinoid
2. Sikor
3. dely
4. takron27
5. mcs
6. Saberman
7. Rastan[
8. pancio.net
9. mkolodziejski aka Misza
10. mono
11. ccwrc
12. bocianu
13. AdamK
14. Kaz
15. Harry
16. larek
17. stRing
18. ZuluGula
19. n0rbi
20. Yezy
21. Renton
22. mariuszbox
23. ooz
24. jj23
25. RakerW
26. as...
27. Alex_D
28. zorkadar
29. mu
30. pigula
31. Emu
32. Barnaba
33. Santyago
34. SuN
35. RetroBorsuk
36. micromax
37. piter (jedna wysyłka do AdamK)
38. Hospes (jedna wysyłka do AdamK)
39. Emu
40. Kroll
41. hsimpson
42. Xerxes
43. _kriss_
44. tr1x
45. koala
46. pigula

219

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Taka książka wraz z dokumentacją elektroniczną cartów do turbo + jakiś pendrive z romami tych cartów to byłoby coś. Ja już w wątku Sebana pisałem... że taka książka byłaby kawałkiem niezłej historii.

220

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Miałem okazję już trochę się tym pobawić. @Seban @Krap REWELACJA! Mega fajnie, że udało się to odzyskać. Będę miał niezłą zabawę w wolniejszy wieczór... bo czyste taśmy już czekają :)

221

(27 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Nie wiem czy reedycje pokrywają się z wydaniami z lat 90. Na bank te wydania są lepsze jakościowo... nabiorą swojej wartości za lat kilka ;)

222

(27 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

@takron27 wielkie dzięki, kopia dorzucona do własnych zasobów. Napisz, co jeszcze fajnego z oryginałów masz w swoich zbiorach, bo może czegoś w sieci brakuje i warto byłoby wykonać archiwizacje przed zapomnieniem...
Patrząc po stronie Strykera to z polskich tytułów, które niestety są tam dostępne tylko jako pliki CAS (nie wiem czy stryker zachował gdzieś zrzuty do plików wav) - bo teraz można byłoby wykonać działające wersje z:

Android
Artefakt_Przodków -_side a
Artefakt_Przodków -_side b
Captain_Gather
Cytadela
Drutt
Dwie_Wieże
Fatum
Fred
Geometria
Hawkmoon
Imagine
Incydent
Jumping_Jack
Kult
Magic_Dimension
Major_Bronx
Microman
Microx
Miecze_Valdgira
Muff
Ninja_Commando
Piekiełko
Robbo Konstruktor
Saper
Speed_Ace
Speed_Fox
Spy_Master
Tarkus
Upiór
Zeus(game)
Zeus(intro)

223

(31 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Dorzucę jeszcze dwie wlepki na kasetę - są to czyste skany do obróbki na wektory....

224

(27 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

i jeszcze cover

225

(27 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Dzięki Krótki -oba nagrania były robione różnym sprzętem (to częsta praktyka z mojej strony) - tutaj obstawiałbym raczej winę samej kasety - wygeneruje sobie plik wav ale stereofoniczny i spróbuje nagrać na decku - zobaczę z ciekawości jak poleci potem ponowna konwersja jak nagraną kasetę jeszcze raz dla zabawy spróbuje zarchiwizować.