Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Opcje wyszukiwania (Strona 90 z 329)
Pin napisał/a:xxl napisał/a:przykladowo Bomb Jack (zajmuje 275 KB w jednym pliku) nie miesci sie na dyskietce dla stacji 1050.
no to juz sie miesci - 94 KB
Jest przecież v5 BombJack, spakowana do 96kB, ładuje się i rozpakowuje dokładnie tyle czasu co Twoja, ...
gdyby ktos mial jeszcze jakies watpliwosci...
wersja z ostatnim dekompresorem zajmuje 77 KB (przypominam ze oryginalnie 275 KB)
co oznacza ze deklasuje pod tym wzgledem binarki rozpakowujace sie po zaladowaniu.
6502 w kazdm cyklu czyta lub zapisuje, chodzi o to ze w pewnych sytuacjach pojawiaja sie dane (byc moze podczas czytania, byc moze nie pierwszego) ktore na 100% nie sa losowe a ich zmiennosc jest wlasciwie stala (cykliczna)...
dwie dobre wiadomosci.
- bedzie plajerek
- bedzie intro
:D
zauwazylem pewna prawidlowosc w zmiennosci "niestabilosci" pewnego rozkazu niepublikowanego i mam podejrzenie...
dlatego chcialbym sie dowiedziec:
mozliwe jest to, ze cpu moze przechwycic "szum" z cyklow odswierzania pamieci?
co pojawia sie na szynie (adresow / danych) podczas odwierzania pamieci?
heheh
ale sie musicie meczyc i wymyslac cuda zeby tylko nie naprawic bledu w u1mb :-)
tylko szukac bazy muzyczek :D
a ten wspomniany drugi player to.... ?
gra idealnie :-)
PumaTracker to nie wariacja FutureComposera?
mam go ustawionego defaultowo, fakt, wczesniej podalem wersje spakowana jeszcze zanim mialem smallz4 ;)
oryinalnie: 41212
lz4: 22890 zamist 23006
aPL: 18176
poprawione zrodla chkxex wyslalem pare tygodni temu do Tebe bo rozumiem ze on jest autorem programu. mial to umiescic na stronie (zrodla rowniez).
Twoje poprawki dla SDX tez sie tam znajduja.
ID01
lada dzien/tydzien Tebe opublikuje narzedzie do tworzenia binarek z ta kompresja.
podnosimy poprzeczke, kolejny dekompresor dla binarek
kod zrodlowy dekompresora: https://xxl.atari.pl/aplib-decompressor/
przykladowy plik gra Druid:
oryinalnie: 41212
lz4: 23006
aPL: 18176
oczwiscie, rozumiem.
skad miales plik z gra i jaka masz Atarke?
szczerze watpie czy da sie to spakowac. jesli deflater produkuje dluzszy plik od wejsciowego to praktycznie jest dla mnie przekonujace.
co sie znajduje: oddzielilem "literaly" od "tokenow" ktore normalnie sa przemieszane. myslalem, ze kosztem niemozliwosci uzycia strumieniowej dekompresji zyskam jakis procent na sciskaniu ale nic to nie daje.
Freeware: Programy, ktorych można używac i rozpowszechniać za darmo. Nie wolno ich jednak sprzedawać, ani dokonywać w nich zmian...
voy napisał/a:Uprzejmie proszę nie robić sobie ze mnie ścierki do wycierania tej czy owej części ciała.
@xxl: publikujesz swój soft jako freeware, wypuszczasz na forum publiczne, więc licz się z jego krytyką i ewentualnymi zmianami. Zwłaszcza, że sam pomniejszasz sobie liczbę jego odbiorców co najmniej o 3000 osób, co jak na nasz mały światek stanowi spory odsetek. Dużo zmieniłem ci tam kodu? Jeden do czterech bajtów?
tak sie zachowujesz to tak bedziesz traktowany.
moje programy ja publikuje a nie ty, nie zycze sobie zebys je publikowal w zmienionej formie.
moim zdaniem nie stacila ale ok. bede ctowal CALY post nastepnym razem.
dely napisał/a:No naprawdę nie wierzę. Wyobrażasz sobie, że są ludzie, którzy jednak mogą sobie nie życzyć dysponowania ich pracą? To, że coś jest dostępne w sieci, nie oznacza automatycznie, że można sobie robić z tym, co się żywnie podoba, ....
owszem sa, ale sa tez ludzie pokroju Voy czy Grzybson ktorzy maja to gdzies i nie ma znaczenia czy dotycz sie to sprzetu czy oprogramowania.
w zalaczniku.
jakies pomysly czym to ruszyc?
jak kazda modfikacja podmieniajaca rom :-)
pancio.net napisał/a:A czy można bootować bezpośrednio kompa korzystając z SIO2BT i AspeQT? Jakiś hint?
mozna. jesli nie spaczowales OS to w archiwum do SIO2BT byl kiedys programik xBOOTBT - jak o nagrasz do bootsektora ATR to bedziesz mogl bootowac z SIO2BT na nieprzerobionym kompie
mycopyr na pewno nie dziala pod zadnym dos.
dodatkowo... mycopyr moze nie kopiowac wcale jesli w stacji XF jest dysk DD - sprawdz to.
dodatkowo... nigdy nie uzwaj jednoczesnie urzadzen SIO ktore nie wykorzystuja linii COMMAND
dodatkowo... parametr timeout w tym programie jest ustawiony tak, ze ... - ale mozna to prosto zmienic (w dwoch miejscach)
kartow tez :-)
zreszta... co bys powiedzial userowi ktor ma np. flopka a ty dostarczasz mu program ktory np. z racji rozmiaru zmiesci sie tylko na np. SD bo np. nie chcesz uzyc kompresji, powiesz mu kup se pan hdd?
laoo: ostatni odpowiedz w temacie, bo to szerszy i bardziej skomplikowany temat:
najprostrza metoda nie uwzledniajace wielu parametrow:
.put = rnd(0,63,1)
portb = .get[0]<<2 + $d301
i na koniec jeszcze jeden przklad w mp3
owszem GTIA
z kompresja to tylko przyklad. wobraz sobie 180kb mieszczacych sie w 90 atr... lepiej brzmi?
Znalezione posty [ 2,226 do 2,250 z 8,207 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.917 sekund, wykonano 14 zapytań