2,426

(22 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

tylko nie na pw :P

Z wyjęciem dwóch kości nie ma problemu, ale możesz wysłać też cały. Możesz też wpaść z wizytą :)

2,427

(22 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

Ja w międzyczasie sprawdziłem że kostki z naklejkami scsi i acsi są u mnie w podstawkach, więc gdybyś nadal potrzebował je sprawdzić, to mogę to zrobić. Cały interfejs w MSTE zresztą też.

2,428

(14 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

Mam i ja!
Zamówiłem u Mq gotowy zestaw. Przyszedł rzeczywiście gotowy do zamontowania w Atari. Jedyne co musiałem zrobić, to niewielki otwór w obudowie na gniazdo mini-din-9 do tego pilota (z wyświetlaczem, pokrętłem wyboru obrazów dyskietek i gniazdem usb), przykręcić trzy śrubki w istniejące już otwory w ekranie Atari, przepiąć odpowiednio taśmy i zasilanie fdd i voila! Po kilku dniach używania, podoba mi się to rozwiązanie. Wszystkie założenia projektu spełnione: oryginalna stacja na miejscu, gotek w środku Atari, przełączanie stacji A/B bez modyfikacji płyty głównej, minimalna modyfikacja obudowy, a może być zerowa przy innym pomyśle na wyprowadzenie pilota.
Polecam.

2,429

(12 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Spoko, dzięki za sprawdzenie.
Gdybyś miał 4GB DDR2 w jednym module to też jestem zainteresowany.

2,430

(12 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Tak jest w jego specyfikacji i paru miejscach w sieci. ibm thinkpad a31. Pentium 4 mobile chipset i845. Zresztą rozpoznaje poprawnie posiadany już przez mnie moduł 1GB, tyle że ma on błędy (potwierdzone też w innym modelu laptopa)

2,431

(12 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Sikorku, i jak tam? Bo jak nie masz, to będę zamawiał z innego źródła.

2,432

(8 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Ja się na to pc1640 napaliłem jak zobaczyłem że były fabrycznie dostarczane z GEMem. Oczywiście że myślę o nim kolekcjonersko, nie użytkowo, ale niestety wiem też że aktualnie nie mam miejsca.
Napisz co proponujesz na wymianę. Nie mam możliwości jej sprawdzenia, ale wygląda jak nowa.

ps. ładny ten z linko do allegro, ale szkoda że niemiecki.

2,433

(8 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Pecus, w RS232 gniazdo jest męskie, nie wtyk.

Atari-User, dzięki, zagadka rozwiązana. Chodzi mi po głowie od pewnego czasu Amstrad PC1640, więc może zostawię.. z drugiej strony szanse na dostanie sprawnego w rozsądnej cenie nikłe, więc jakby co masz prawo pierwokupu/zamiany. Możesz napisać _E-mail_ na priv co byś oferował na wymianę. Platforma prawie dowolna, nie tylko 8/16-bit atari.
Masz takiego Amstrada bez myszy?

2,434

(8 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Cześć, czy ktoś kojarzy do jakich gratów pasuje taka mysz jak na zdjęciu z wtyczką DB9 _męską_. Ani to ST, ani Amiga, ani PC COM. Dostałem ją w komplecie z ST, dodatkowo do oryginalnej myszy SM1.
mouse db9 male

2,435

(402 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

A w Polsce/Europie ile jest?
I tak z ciekawości, sam też używasz?

2,436

(402 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Update listy monitorów przetestowanych z Rev. C (DVI) - przez przejściówkę DVI-HDMI - monitor HP EliteDisplay E233 - kompletnie nie rozpoznaje sygnału. Nawet nie pisze że zły tryb czy częstotliwość, tylko że brak sygnału. Ten sam kabel i przejściówka działają w LG oled55b7v.

Podobno rozeszło się 8 sztuk Rev. C. Czy zakupione są już uruchomione? Dajcie proszę znać z czym działają, a z czym nie.

Dodatkowo, ktoś może uruchomił Rev. B z kablem Component? Chętnie popatrzę na zdjęcia jak rozwiązaliście gniazdo w Atari i kable do niego.

A co do tego:

willy napisał/a:

Nie znam sczegolow implementacji ... to tylko moje przemyslenia wynikajace z przestudiowania specyfikacji hdmi. Moge sie mylic !

...to kolega, który zawodowo i hobbystycznie wie dużo o telewizorach, również mówi że teoretycznie to telewizory powinny łykać to lepiej niż monitory.

2,437

(12 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Dzięki za ofertę, ale właśnie mam 2x256MB, a nawet 512+256, a chciałbym 2x1GB.

2,438

(12 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Po niedzieli. Przypominam :)

2,439

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Tak, na pewno mam płytę z DIP(DIL?)40... Tylko dziś już nie jestem taki pewien tego co napisałem wczoraj. Mam na tej MSTE naklejoną od zawsze żółtą karteczkę z moim napisem "C025913-38". I cały czas myślałem że muszę znaleźć chipa do wymiany. A kiedy dziś otworzyłem toto do zdjęcia, to siedzi tam C38739-001A...
Błędy i "krzaki" przy kopiowaniu katalogów na pewno się tam jednak zdarzały.. ale może już jakiś czas temu wymieniłem DMA tylko nie odkleiłem karteczki??? Czy błędy były też po wymianie, już trudno mi teraz powiedzieć. Próbuję znaleźć czas na dokładniejsze testy i dam znać.

2,440

(402 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

No właśnie szkoda że mój jedyny monitor Full HD, czyli ten Samsung T22E390EW nie bangla, bo przy nim bym został. Jeszcze się zastanowię co zrobić.

2,441

(402 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

No Simius w #325 pisał cokolwiek odwrotnie...

Simius napisał/a:

[...]Trochę sobie eksperymentuję z różnymi rozdzielczościami, do 1536x1024 pikseli włącznie. Generalnie dobrze sobie z tym radzą prawie wszystkie testowane przeze mnie monitory z wejściami DVI/HDMI[...]Z telewizorami przez HDMI jest, niestety, kicha. Z posiadanych przeze mnie tylko badziewiasty Medion 22" HD Ready, z natywną rozdzielczością 1680x1050 bez problemu wyświetla wszystko, co do niego wyślę. Reszta - parę Samsungów i Sony - wyświetlają tylko komunikaty w rodzaju "tryb niedostępny".
Wygląda na to, że kryteria zgodności z normą są w TV dość wyśrubowane. Wygenerowałem sobie na przykład, ściśle według wymagań VESA, obraz kontrolny w rozdzielczości 1280x1024/60Hz. TV Sony KDL-47W805 wyświetlał go bez problemu, ale tylko wtedy, kiedy częstotliwość piksela mieściła się w granicach +/- 2% w stosunku do wymaganych 108MHz.  Dla odmiany Samsung PS63A756 w ogóle nic nie pokazał, choć w manualu ten tryb był wymieniony na liście obsługiwanych.
Wniosek stąd taki, że żeby zapewnić wyświetlanie przez HDMI na LCD TV, trzeba byłoby dostosować się dość dokładnie do standardów SMPTE, a to duży kłopot ze względu na niespójność częstotliwości systemu Atari ze znormalizowanymi częstotliwościami piksela (27MHz lub 74.25MHz). Raczej wypadnie zostać przy monitorach z DVI.

Dlatego napisałem że to LG 55" działa ku mojemu zaskoczeniu.

2,442

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Po prostu poszukaj jednego z: C025913-38 lub C38739-001A. To właśnie to.
A używasz hdd? Jakiego i czy masz takie któreś z opisywanych problemów?

2,443

(402 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

No tak :)

Tymczasem, przetestowałem tę Sophię Rev. C w 800XL (wersja XLF z Freddiem) z dostępnymi mi monitorami z DVI:
1. Acer Ferrari model F-17" - obraz żyleta, ale nie wycentrowany, przesunięty w prawo i w dół, tak że nie widać 8 znaków w GR.0 z prawej strony ekranu - zdj. #1 pokazuje dla porównania obraz z DVI na Acerze i jednocześnie na Samsungu 711 z fabrycznego wyjścia monitorowego. Obrazu z wejścia DVI nie można ręcznie centrować jak z VGA.

2. LG Flatron L173ST - nie łapie sygnału. Komunikat z OSD mówi że chyba że coś-tam 'out of range', już nie pomnę czy frequency czy resolution.

3. Samsung T22E390EW - przez przejściówkę DVI-HDMI - komunikat OSD: Mode Not Supported, Resolution not Supported

4. Samsung SyncMaster 940MG - obraz w BASICu żyleta, ale 'skacze' bardzo w poziomie np. z cartem DIG DUG, skacze słabiej z BS's Quest For Tires (przy okazji, tu są wspomniane wcześniej śmieci na prawej krawędzi), z PAC-MANem za to nie skacze - zdj. #2 (tryb 4:3), #3 (tryb Wide) - w obu trybach obraz wycentrowany, ale spora czarna ramka. Rozdzielczość monitora to 1440x900.

5. Philips 170B - CANNOT DISPLAY THIS VIDEO MODE, CHANGE .. TO 1280X1024@60HZ

6. największe zaskoczenie! TV LG OLED55B7V przez przejściówkę DVI-HDMI - obraz żyleta, DIG DUG też skacze w poziomie, ale mniej niż na SM 940MG, zdj. #4-7. PAC MAN na 55" OLED - to trzeba zobaczyć :) Zdjęcia tego nie oddają.

Nie miałem za dużo czasu na te testy, stąd tylko BASIC i 1-2 carty z grami. Więcej monitorów z DVI/HDMI nie mam. Ktoś sprawdzał na innych i z jakimi wynikami?

Jeszcze nie wyciąłem obudowy 800XL do zamontowania płyty z gniazdem DVI i zastanawiam się czy nie lepiej jednak zmienić na REV. B z RGB lub Component (tu jeszcze będę testował po skleceniu kabla). Testował ktoś Component?

Simius, czy możliwy jeszcze jest jakiś update po Twojej stronie, czy już trzeba się pogodzić że tylko z częścią monitorów REV. C będzie działała?

2,444

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

bartek030, wyobrażam sobie ile czasu poświęciłeś na te różne testy opisane w poście #17. Szacunek!

Ja trafiłem na C025913-38 w Mega STE i co prawda nie używałem go jakoś regularnie z hdd, ale parę razy zdarzało się przy przegrywaniu danych ze starych dużych hdd typu sh20x, czy megafile xx na ultrasatana lotharkowego (z kilkoma różnymi kartami SD), że powiały się katalogi i pliki z 'krzakami' w nazwach i chyba zawsze/zwykle pustą zawartością. Zniknięcia całej partycji nie pamiętam. Używane sterowniki: ICD Pro 6.5.5. i HD Driver (od 8.31, przez 8.4x do 9.00).
Nie mogę potwierdzić (nie notowałem, nie pamiętam) jakiejś regularności, ale wydaje mi się że z HD Driverem 'wypadki' były częstsze, albo wręcz z ICD się nie trafiły.
Chcę tę MSTE zacząć używać bardziej regularnie, to wcześniej mam w planie pomęczenie jej bardziej uważnie i może stwierdzę jakąś regularność. Mam też na podmianę C38739-001A, więc zobaczymy czy to pomoże.

Szkoda że nie ma(?) żadnego programu/procedury testowej, aby takie testy ułatwić/przyspieszyć.

Oczywiście gotek lub hxc to dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli chcesz po prostu szybko i bezproblemowo uruchamiać soft dostępny już w sieci w postaci obrazów dyskietek.
Niemniej trzeba Ci widzieć że firmowe stacje Atari SF354 (jednostronna) i SF314 (dwustronna) to nie jedyne stacje do ST. Było wiele stacji firm trzecich, typu Qumana, Profex, a także wiele wynalazków typu DIY z przerobionymi stacjami PC, które równie dobrze się nadadzą pod goteka lub hxc. Powodzenia.

2,446

(12 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Bry,
Potrzebuję 2 szt. najlepiej identycznych pamięci DDR(1) do laptopa (nie DDR2, nie DDR3) po 1GB. Od biedy może być 1szt.
Mogę oddać:
- SODIMMy DDR2 512MB lub 1GB,
- DIMMy SDRAM 32MB, 64GB lub 128MB,
- SIMMy 72-pin, lub 30-pin.
- bilety NBP.

Ilość/wielkości do ustalenia.
Oferty poproszę przez E-mail, _nie_ PW/PM. Dzięki.

2,447

(402 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Simius, taśmę do płytki z DVI podłączyłem tak jak pokazałeś na zdjęciu w poście #333, czyli do prawego czerwonego złącza na Sophi Rev. C. A do czego służy lewe?

To samo pytanie do Rev. B, czym się różnią lewe i prawe złącze?

Przepraszam jeżeli już to było, ale wątek ma 14 stron.

2,448

(421 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Atari Basic zamówione
Na DOSy jestem wstępnie zainteresowany.

2,449

(45 odpowiedzi, napisanych Konsole)

Węgry powiadasz... Ma wpisane Wrocław, tak jak parę innych osób tutaj. Myślałem więc że może ktoś go zna/widuje osobiście.

2,450

(45 odpowiedzi, napisanych Konsole)

..i nikt nie próbował wyegzekwować zwrotu kasy? Nikt nie zna gościa osobiście i go nie spotyka?