Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Nowe firmware - FujiNet 1.6.1 Nowa wersja oprogramowania układowego dla FujiNet przynosi liczne poprawki błędów.
Atari800 6.1.0! Po blisko trzech latach przerwy ukazała się nowa wersja najpopularniejszego emulatora Atari 8-bit.
Opcje wyszukiwania (Strona 98 z 217)
Atari-User, ale nie dla każdego "nie ruszany" jest dodatkową wartością. Można zrobić rozbudowy minimalizując szkody w obudowie lub wręcz bez szkód.
Rozbudowy, np. RAM były robione i w latach 80/90, więc dlaczego powstrzymywać się teraz, zwłaszcza że technologia zapewnia zrobienie tego zapewne lepiej (na płytkach o mniejszych rozmiarach)?
Ja właśnie, ze względu na oszczędność miejsca, też myślę o czymś takim jak opisał Mq, do zrobienia ze swoimi 520+ lub 260ST.
Przydałyby się tylko jakieś mniejsze, zgrabniejsze, wystarczająco wydajne zasilacze. Znacie?
sun - 1szt (jeśli większość będzie za złoceniem, to ja też, jeśli nie, to nie).
uicr0bee - 1 szt (jeśli większość będzie za złoceniem, to ja też, a jeżeli nie, przeżyję)
Jak nie masz miejsca na stacjonarny PC, to polecam jakiś laptop klasy P3, P4 z FDD. 1-2GB RAM da radę z WinXP i/lub różnej maści lekkimi Linuxami.
artik, gdybyś zechciał sprzedać samo CT60e w okolicach ceny oficjalnej Willy'ego to jestem pierwszy w kolejce.
Sprawdzałeś CT60e?
... precyzyjnej?
No cóż, "omskła" mi się ręka przy wyjmowaniu płytki z rozszerzeniem z podstawki precyzyjnej wlutowanej w płytę 800XL i dwie skrajne nogi (te cieńsze części) zostały w podstawce. Próbowałem wyciągnąć odsysaczem do cyny, ale bez powodzenia, za mocną siedzą.
Jakieś sprawdzone pomysły, aby nie trzeba było wylutowywać całej podstawki z płyty i wstawiać nowej, czy się bez tego nie obejdzie?
Za swój czyn szczerze żałuję ;)

seban napisał/a:Cart miał zmasakrowany ów przełącznik, a także przerzutnik U3A nie posiadał układu resetującego go po włączeniu zasilania... zatem cartridge startował losowo. Dodałem układ reset[...], wymieniłem mikro-switch i cart zaczął działać prawidłowo :)
Jak zawsze, wielkie dzięki!
Etykieta sugeruje jakiś zbiór Public Domain.
Textpro 4.56XE jest na dysku PD124 tutaj:
ftp://ftp.uni-potsdam.de/pub/systems/at ... pdlist.txt
może ktoś się przeliterkował na pd154?
OK, juz wyżej wyjaśniono że te 720k to na dyskietkach DD, ale już z ciekawości tylko, to nie trawienie HD-ków 1.2MB, to za sprawą napędów w oryginalnej edycji tej stacji czy czegoś poza napędem i czy wobec tego tym samym jest ew. obciążony ten nowy klon PCB?
ło matko, skoro są bezcenne to jak ja się wypłacę ;)
My hero :)
Pamiętaj Seban, spisuj rachunki za części przy każdej naprawie.
piwkooo napisał/a:[...]czy tu byliby chętni na klona TOMS'a 710.
Na klona stacji, w obudowie (niekoniecznie takiej jak oryginał, lepiej nowocześniejszej) i z zasilaczem (albo pod jakiś łatwo dostępny), to tak, ale na samą płytkę to nie. Mogłoby być nawet bez napędu, ale z podaną listą kompatybilnych.
piwkooo napisał/a:Praktycznie już działa, ale testy trwają.
Gratulacje.
piwkooo napisał/a:[...]720kb odczytuje i formatuje, został jeszcze zapis do przetestowania.
A to jakie dyskietki 5.25" są do tego formatu potrzebne, HD 1,2MB? Nigdy nie używałem TOMSa.
Myślę że zapisy lepiej prowadzić w oddzielnym wątku, a tu zostawić tylko link do niego.
jest dziś na alle-kurna-drogo, ale ten akurat od 10zł. nie mój.
Zdjęcie poka.
Może z jakichś klawiatur PeCe?
Simius napisał/a:Tym razem to już nie dodatek do GTIA, tylko kompletny zamiennik. Ma wszystkie funkcje oryginalnego układu, oba wyjścia - RGB/YPbPr i DVI - znane z poprzednich modeli,[...]
1. na płytce będą dwa złącza i możliwość wyprowadzenia obydwu na raz na obudowę?
2. obraz będzie jednocześnie na obydwu, czy jakiś jumper do wyboru jednego aktywnego?
3. czy płytka z gniazdem DVI z Rev. C, ta wlutowywana w miejsce modulatora, i kabelek między nią a Sophią będą zgodne z Sophia 2?
Simius napisał/a:[...]Na zdjęciu w pełni funkcjonalny prototyp.[...]
Zdjęcia cosik nie widać.
Serwisówka mi osobiście nie pomoże, bo trzeba umieć z niej skorzystać :) ale dzięki.
Może pajero coś rozkmini. A do Krakowa... no może.
Sikorku, dzięki za chęć pomocy, ale już napisałem wcześniej dokładnie. Model 1084S-D1 (coś jeszcze dokładniejszego?), a kręciłem wszystkim co się dało i z tyłu i z przodu :-) Bez rezultatu.
W tym, który masz teraz u siebie i już opisałeś też widzę jest:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic ... 17#p246617
:-D
No, dlatego dopytywałem na początku czy ktoś używa Rev. B z 1084S żeby wykluczyć mój egzemplarz monitora. Na razie jest odpowiedź pajero, ale przydałaby się większa "grupa reprezentatywna" :)
Tymczasem zrobię jeszcze kabelki SCART i Component, potestuję inne monitory i najwyżej odpuszczę ten 1084S, skoro tak ma. Akurat od niego zacząłem, bo ma DB9 i było mi najprościej podłączyć :)
Jego nazwisko widnieje też w Hacker-Copier w tej wersji carta.
No to sprawdziłem. Z csync pociągniętym z nogi 14 TC4050BP obraz RGB na C=1084S-D1 jest OK. Na C=1085 zresztą też.
Tak więc, co to mówi o tym sygnale z Sophii? Da się go jakoś poprawić?
Ew. czy taka proteza z 4050 ma jakieś wady praktyczne, czy spokojnie może zostać?
W zasadzie to jeszcze nie wiem czy docelowo chcę tej atarki z Sophia Rev. B używać z tym 1084, ale tak ogólnie miło by było być pewnym że gdzieś u ludzi albo np. na party podłączając się do jakiegoś dowolnego monitora RGB zobaczę to co trzeba :)
No gdyby to tylko mój monitor miał taki objaw, to pal-sześć, ale skoro i pajero jest dokładnie to samo, to już insza-inszość.


seban napisał/a:[...]dziś w sumie nic odkrywczego i nowego, bo cart był wcześniej opisywany w tym wątku: Turbo HIT. Podobny cart znajduje się w kolekcji uicr0bee, a opisuję go po pierwsze niejako z "kronikarskiego obowiązku" ;-) a po drugie... ta wersja carta sprawiała problemy (startowała losowo, zawieszała się) ... więc przedstawię niejako historię choroby.
zestaw oprogramowania zapisany w pamięci EPROM tego carta prezentuje się tak:

[...]
Cześć, miałem robić dziś coś innego, ale jakoś tak się samo potoczyło... że odpaliłem trzy carty z drugiej transzy czekającej na wysłanie do Sebana. Jeden z nich to kolejna wersja MULTICARTRIDGE HIT1 HENS. Przynajmniej napis nad menu jest inny niż w w opisanym wyżej. Głębiej nie wchodzę, Seban na pewno opisze to w przyszłości o wiele dokładniej.
Tylko taka mała zajawka:

Znalezione posty [ 2,426 do 2,450 z 5,406 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.162 sekund, wykonano 11 zapytań