1

(3 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Javalonde napisał/a:

Zerknij proszę - czy nie masz 7 do XE.

Zerknij na pw.

2

(3 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Javalonde napisał/a:

Zerknij proszę - czy nie masz 7 do XE.

Dam znać wieczorem.

Przytulę/odkupię klawisz SHIFT prawy (krótki) do 800 XL - mogę się zamienić na inne (mam trochę od C64, C64G, A600, XE). Do klawiatury z PCB jak na zdjęciu (Mitsumi, czyli osobno klawisz, młoteczek, sprężynka, gumka).

https://i.ibb.co/Q36HbKFW/shift.jpg
https://i.ibb.co/wF3ctFhK/Screenshot-2026-06-19-at-07-48-42-Zdj-cie-Zdj-cia-Google.png

4

(142 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Pin napisał/a:
Drakon napisał/a:

PS Jak rozumiem z dokumentacji, uruchamianie ATRów jedynie z partycji SDX (czyli w praktyce skopiowanie na partycję FAT16, stamtąd na partycję SDX i dopiero)?

Piszę, bo na fotce masz zaznaczony FAT32 32;)

Że 16 to wiem, odpaliłem fdiska tylko po to, żeby sprawdzić, czy kartę wykrywa poprawnie :).

5

(142 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Muszę jeszcze pomyśleć o jakimś RAMie do środka, bo na razie korzystałem z rozszerzenia w SUBcarcie. Obie rzeczy razem nie zadziałają :) Biję się z myślami - U1MB, ACID 8MB czy może jednak jakoś "staroszkolnie", po Pasiowemu ;)

6

(142 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Do mnie również dotarła przesyłka. Wszystko działa, nawet biosy zaktualizowane :). Dziękuję.
Niestety sama przyjemność, czyli partycjonowanie i instalacja softu dopiero po "długim" weekendzie.

PS Jak rozumiem z dokumentacji, uruchamianie ATRów jedynie z partycji SDX (czyli w praktyce skopiowanie na partycję FAT16, stamtąd na partycję SDX i dopiero)?

https://i.ibb.co/qMj2JxcT/1.jpg
https://i.ibb.co/NgBz9M3y/2.jpg
https://i.ibb.co/k6zp3QxV/3.jpg

7

(142 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

skofrant napisał/a:

Wyprowadzanie taśm na zewnątrz czy modyfikacje obudowy

skofrant napisał/a:

nie dałoby się w jakiś sposób w całości schować tą taśmę IDE?Wtedy było by perfekcyjnie:-)

Można dolutować taśmę bezpośrednio do złącza. Wtedy nie masz jej na zewnątrz i nie modyfikujesz obudowy ;)

8

(32 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Trzeba po prostu naklejać naklejki  "NOT FOR RESALE" z jakimś supermocnym klejem  ;)

9

(53 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Czy jeżeli wyraziłem swoje zainteresowanie jedną sztuką tam, muszę pisać także w tym wątku?

10

(53 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

tebe napisał/a:

a jakieś kwoty? już zamawiają, wiedzą za ile?

W wątku na AtariAge była informacja:

Target price of $150

11

(142 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Piszę się.

Naklejki znajome jakieś ;)

Ten plik został źle przygotowany, jest to obudowa z wypełnieniem w środku. Niestety nie bardzo mam czas, by w tym grzebać.

https://i.ibb.co/WWXpf0pR/pi.jpg

Wrzuć gdzieś STEP-a to zerknę.

drygol napisał/a:

uszkadza

+1, do cięcia PCV tylko frezarka.

Jakbyś nie znalazł... https://github.com/S0urceror/HB-F1XD-keyboard

17

(6,389 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Znam więcej niż kilku takich popaprańców, to fakt. :D

18

(6,389 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Ja mam tak - chociaż może to nie fetysz - że większą przyjemność sprawia mi naprawianie złomu i przywracanie do życia, niż korzystanie z tego później :)

Dzięki, Mono :)

Różnice między tymi wersjami to głównie kwestia interfejsu i bugfixów. Nowsze wersje wprowadzały jakieś niby ficzery typu kompresja/dekompresja XPK, jedna z wersji miała mieć nawet zaimplementowane 8 kanałów, tylko chyba to nie działało. W sensie, były przyciski do obsługi tego, ale wyszarzone :D.

Główne zmiany to dodanie przycisków usprawniających pracę typu zmiana oktawy góra/dół, nuta w górę/dół, odwrócenie patternu/zaznaczenia etc. Nic, co nie było dostępne za pomocą skrótów klawiszowych w wersji 2.3A.

Nowe wersje uruchomisz bez problemu na ECS/AGA (stare potrafiły się krzaczyć). 3.15 jest dość niestabilne w porównaniu do 3.62. No i obsługa plików/katalogów w nowych wersjach jest o niebo wygodniejsza niż w 2.3.

Komend/efektów nowych nie było, jedynie drobne poprawki tych dostępnych.

PS Na Amigę jest dostępne sporo ciekawego softu muzycznego - jednym z najbardziej niedocenianych jest na przykład MusicLine Editor. Polecam posłuchać, możliwości ma (jak na Amigę oczywiście) niesamowite. :)

O, dziękuję ;)

ProTracker 2.3A. Zresztą chiptune'owe kawałki też w nim robiłem - czasem jedynie odpalałem wersję 3.15/3.62, ale jednak najwygodniej (czyt. najszybciej) pracuje mi się w tym staruszku.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:

Drakon: Dzięki. A może byś podesłał linka do tego DS na Amidze?

https://drakonia.bandcamp.com/album/valley-of-the-mists

To są całe trzy kawałki :D Uprzedzam, że tam nie ma żadnego masteringu czy efektów dodatkowych (bo nie miało być).

Eee, fajne, podoba się to dla mnie :) Akurat mocno siedzę w DS i nawet mi weszło.
Przypomniał mi się mój album w podobnym stylu, ale zrobiony na Amidze...

23

(68 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Logo świetne!

Zgadza się. Ja sprzedaję komiksy Leo po ich przeczytaniu (uważam, że trzeba znać, to tak kultowa pozycja jak Gwiezdne Wojny w kinematografii). Aktualnie zacząłem się zagłębiać w "Ocalonych". I potwierdzam, fabuła jest odkrywcza i świeża, natomiast lekko nie leży mi kreska (i jest to główny powód pozbywania się).

No i wolnego miejsca nie przybywa w domu, a do końca kompletacji "Koziorożca" Andreasa zostało mi zaledwie pięć tomów ;)

Na sprzedaż komplet PCB do złożenia komputera MSX Omega w wersji 1.4 (klawiatura w wersji 1.1). Laminat czarny, wykończenie ENIG (złocone).

135 zł + inpost

https://i.ibb.co/xqNTr4Qt/01.jpg
https://i.ibb.co/SX14yWTR/02.jpg
https://i.ibb.co/3mc21fP3/03.jpg
https://i.ibb.co/Xr8RJ6bQ/04.jpg
https://i.ibb.co/6cvLgXNz/05.jpg