1

(36 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

AS... "jesteś chory z nienawiści", bo napisał prawdę... "model bardzo rzadki nawet bardziej od toms 720" :-D

Poproszę 1 i 2

Podepnę się. Czy może ma ktoś zbędną sprężynkę "wspomagającą" pod spację do klawiatury gumkowej?

1. Czy te carty mają jakąś zaletę nad oryginalnym Atarimax 8Mbit Flash Cartride?
Nie śledziłem jego historii..

2. Czy w tych st2vga, w widocznych okienkach w obudowie, brakuje jakichś zworek czy przełącznika (Hi/Lo Res ?)?

5

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Tylko te stacje z innego konta niż wcześniej dyskietki.

6

(156 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Hosanna!
Fill/Divide na 16 partycji - znikajo
Fill/Divide na 15 partycji - nie znikajo :-)
Dzięki drac030.

7

(156 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Tak i nie...
Właśnie zauważyłem, że na tej karcie partycje znikają wtedy, gdy użyłem funkcji Fill/Divide z menu. Natomiast po stworzeniu partycji "ręcznie", jedna po drugiej, to po zapisie, wyjściu/wejściu z/do fdisk, a także po rebooocie wszystko jest ok.

P.S. Z Fill/Divide partycje znikają również z pierwszej karty Kingston 4GB. Przy ręcznym partycjonowaniu, obydwie karty są ok.

8

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Stacja 1050, oprócz 90K Single Density, umie też Enhanced Density, czyli 130kB

9

(156 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Ciekawostka, karta CF Sandisk Extreme III 2GB też gubi wszystkie partycje po wyjściu/wejściu do fisk lub restarcie.

Studio SIX, Jelenia Góra ul. M.Konopnickiej 6.

-= tu zdjęcie dla zalogowanych =-

Fragment zdjęcia zapożyczony z aukcji z (nie)popularnego portalu.

11

(156 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

To można by od razu pisać modele i pojemności kart :)

12

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A-ten... Te dyskietki zapisane w CA2001, to w której gęstości sformatoweane? Tak dla pewności zapytuję.

13

(156 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Pin napisał/a:

Ok - wersja M ma alergie na kartę Transcend CF133 8GB.

Kingston 4GB ("z kwiatkiem") - fdisk 4.85 z SDX 4.50 zrobił co trzeba bez problemów.
Wcześniej uaktualniłem BIOS do 2.1

14

(156 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Ja jeszcze nie zdążyłem użyć z CF, choć tak planuję docelowo.

15

(67 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Z 2-tygodniowym opóźnieniem, informuję że zeskanerkowałem katalog zestawów oprogramowania Atari firmy OLBiT sc z Warszawy, z października 1992:
https://chomikuj.pl/uicr0Bee/Skany-kata ... *c5*82dowe
https://archive.org/details/@uicr0bee

Przy okazji, archive.org prosi o wsparcie, więc gdyby ktoś doceniał ich działalność na tyle żeby coś dopłacić na dalszą działaność, to tutaj: https://archive.org/donate?origin=iawww ... nateButton

TATRASOFT Zakopane

https://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=13591

"...and seven days later..." :-D

Czy ja dobrze rozumiem, że mimo naklejki "KLĄTWA" na kartridżu, gry "Klątwa" nie ma ani na carcie, ani na kasecie? Nie wiemy co naklejający miał na myśli? ... Czy coś przegapiłem?

Oczywiście nie wiemy czy kaseta nie była dołączona do magnetofonu przypadkowo gdy kupiłem zestaw lata temu.

takron27 napisał/a:

nie miałem kontaktu z tym 'new format'

Przypadkiem (ze środowiska Amigowców :-) ) trafiła mi się instrukcja Turbo 2000F w której jest wzmianka o kasecie systemowej z kopierami, m.in. NEWCOPY. Nie wiem czy ma to związek z 'new format".
Na instrukcji jest data "wykonania usługi", czyli zapewne montażu turbo, z 23.09.92.

---== Tu się chowa obrazek, dla zalogowanych ==---

@seban, pełną instrukcję i dwie inne, masz udostępnione na moim Drive. Zajrzyj, czy coś nieznanego.

Takie same Pi 4 model B 4GB, czy może 8GB też?

20

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Nie, zobacz resztę zdjęć w aukcji.

21

(156 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Tylko co jest większą modyfikacją komputera? Wpięcie się w złącze, co do czego ono właśnie służy, czy wlutowywanie się w płytę?

OLBiT
Zakład Usług Informatycznych i Handlu
00-897 Warszawa 4, skr. poczt. 85

---== łObraz tu obaczysz, jeno się zaloguj ==---

A z okazji Dnia Dziecka, skan całego katalogu z października 1992:
https://chomikuj.pl/uicr0Bee/Skany-kata ... *c5*82dowe
https://archive.org/details/olbit-atari ... 0-ocr-ubee

Ma ktoś wcześniejsze, późniejsze?

23

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Taka ciekawostka na ebaju:
https://www.ebay.pl/itm/318368806691?it ... SwNF5qFsm5
Wygląda znajomo?
https://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=13579

24

(156 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Spóźniona, jednak warto aby była :)

25

(105 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

mono napisał/a:

wypuściciel

Piękne słowo :)