Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Obrazy w 1024 kolorach na VBXE Nowy konwerter i przeglądarka obrazów dla rozszerzenia VBXE pozwalają wyświetlić aż 1024 kolory.
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
Opcje wyszukiwania
macgyver napisał/a:Wprawdzie Atari nie grzeje się za bardzo i np. raczej nie powinna mieć miejsca sytuacja, gdy pod wpływem temperatury "zimne luty" zaczynają mieć problem z przewodnictwem, ale warto sprawdzić płytę (zwłaszcza miejsca lutowania wymienianych pamięci) pod kątem "zimnych lutów".
Potem przeszedłbym od sprawdzenia zasilacza, czy po pewnym czasie nie traci parametrów. Najlepiej podłączyć inny (niekoniecznie oryginalny) i sprawdzić, czy problem pojawia się.
Jeżeli wyeliminujesz możliwość, że to zasilacz, to przyczyn bym szukał w pamięciach RAM. Być może po "nagrzaniu" jedna przestaje stabilnie działać.
Zasilacz stabilny. Z drugą płytą działa bez problemów.(5,15V) Pamięci sprawdzane na innej płycie.
Sprawdzę jeszcze czy nie ma zimnych lutów. Osobiście podejrzewam OS ROM i NE555 od resetu.
Sikor napisał/a:Wcześniej na tym telewizorze/monitorze było ok? Może wina nie po stronie atarki.
Napisz, skąd jesteś - może ktoś na miejscu zweryfikuje.
Telewizor ok. Na innej płycie działa bez zarzutu.
Układy są normalnie ciepłe, żaden się nie grzeje. Ponowne uruchomienie po 15-20 sekundach zawieszenie.
Po odczekaniu znowu 30-40 sekund to samo.
Po resecie pojawia się czarny ekran
Wymieniono kpl pamięci RAM. (2 szt DRAM 4164 były uszkodzone)
Wcześniej nie był grzebany.
Atari pracuje poprawnie 30-40 sekund.
Po tym czasie pojawiają się znaki graficzne (serduszka) a następnie
cała masa znaków graficznych na całym ekranie.
Self test działa do momentu wystąpienia zakłóceń.
Proszę o sugestię i porady
Znalezione posty [ 5 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.011 sekund, wykonano 83 zapytań