26

Sensor ścieżki 0 nie jest lekarstwem jeśli głowica nie wstrzeliwuje się idealnie w środek ścieżki. A to co opisałeś wygląda na taki właśnie przypadek. Podałem ci chyba najlepszy dostępny opis jaki jest - innego nie znam.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

27

perinoid napisał/a:

Sensor ścieżki 0 nie jest lekarstwem jeśli głowica nie wstrzeliwuje się idealnie w środek ścieżki. A to co opisałeś wygląda na taki właśnie przypadek. Podałem ci chyba najlepszy dostępny opis jaki jest - innego nie znam.

Myślisz że jeszcze dotknąć delikatnie silnik krokowy ? Tym razem zamaluje pozycje co by oscylować w granicy obecnej. AA dodam jeszcze że silnik obraca się w dopuszczalnych okolicach  208,3 ale skoki są dość duże no o 0,7 w dół lub w górę. nie przekraczają 1 ms., ale widziałem na filmie jak ktos miezył to te wachania były w granicach 0,1 czy 0,2 więc może tu jest  dalej problem ?

28

perinoid napisał/a:

Sensor ścieżki 0 nie jest lekarstwem jeśli głowica nie wstrzeliwuje się idealnie w środek ścieżki. A to co opisałeś wygląda na taki właśnie przypadek. Podałem ci chyba najlepszy dostępny opis jaki jest - innego nie znam.

Myślisz że jeszcze dotknąć delikatnie silnik krokowy ? Tym razem zamaluje pozycje co by oscylować w granicy obecnej. AA dodam jeszcze że silnik obraca się w dopuszczalnych okolicach  208,3 ale skoki są dość duże no o 0,7 w dół lub w górę. nie przekraczają 1 ms., ale widziałem na filmie jak ktos miezył to te wachania były w granicach 0,1 czy 0,2 więc może tu jest  dalej problem ?

29

Kurcze... Wkleiłem ci link, w którym Jer wyraźnie napisał:

Do właściwego spozycjonowania głowicy dobrze jest posłużyć się oscyloskopem podłączonym do punktu TP3 lub TP4. Głowicę należy ustawić tak, by przebieg na ekranie oscyloskopu osiągnął maksymalną amplitudę. W ostateczności można posłużyć się analogowym woltomierzem ustawionym na pomiar napięcia zmiennego. Aby "zmusić" stację do nieprzerwanego obracania dyskietki można posłużyć się programem testowym  test 1050 po wybraniu opcji testu prędkości obrotowej dyskietki.

Jeśli masz oscyloskop to powinieneś się do tego zastosować.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.