Witam, nabyłem ostatnio atari 130xe i objawia się na nim pewien problem. Część spritów jest albo rozciągnięta w poziomie na cały ekran, albo zostawia na ekranie śmieci przy poruszaniu się. Na przykład w Mieczach Valdgira postać ma w poziomie rozrzucone śmieci do brzegów ekranu, a pociski i latające przeszkadzajki wyglądają w porządku, z kolei w river raid wszystkie sprity są porozciągane. Komputer przechodzi normalnie self test, basicowy test GTIA też wygląda w porządku. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie co może powodować takie efekty?
ASAP ma 20 lat - wydanie 7.0.0 20 grudnia 2005 został utworzony pierwszy commit w repozytorium CVS projektu ASAP (Another Slight Atari Player).
FiSh 0.70 Bocianu wydał FiSh 0.70, shell ułatwiający przeszukiwanie zasobów serwerów TNFS.
Street Fighter II już na Atari 8-bit! Vega i jego zespół wydali finalną wersję kultowej bijatyki. Wymaga 4MB cartridge i 64KB RAM.
Elite Demo 6 na Atari 8-bit! Trwają prace nad konwersją kultowej gry Elite. Szóste demo wprowadza liczne poprawki błędów.
vbcc v5 dla 6502 Kompilator C vbcc doczekał się piątej wersji dystrybucji dla 6502. Zapewnia dużo szybszą arytmetykę FPU i nowe narzędzia.