Witam jak w temacie ściągnałem to demo i program atari800win nie rozpoznaje formatu ".arc"
pozdrawiam ;)
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
atari.area forum » Emulacja - 8bit » jak odpalić demo perestroyka na atari800win ??
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Witam jak w temacie ściągnałem to demo i program atari800win nie rozpoznaje formatu ".arc"
pozdrawiam ;)
Rozpakuj (na atari) SuperUnarcem
albo znaleźć inne źródło, gdzie jest w innej postaci:
http://atari.fandal.cz/detail.php?files_id=754
pod wskazanym linkiem w zipie jest to demo w formacie XEX które Atari800Win potrafi uruchomić.
ARC można rozpakować na PC np. przy pomocy "pkunpak". Oczywiście łatwiej ściągnąć rozpakowane.
dzięki :)
a czy czasem ARC'em nie była pakowana jakaś poprawiana wersja przez Draco? ;)-
Dokładnie Pinek, to wersja z fixem na *816.
Oj ludziki, dostaliśta Windowsa, czy inny system z graficzną powłoką i już dwie lewe rączki. :) ;)
Wrzucam tutaj, rozpakowane.
Dwie lewe rączki bo producenci pakerów na owe systemy z graficzną powłoką zapomnieli o takich archaicznych formatach jak .arc a także .uc2 ( ktoś jeszcze pamięta .uc2?) No i jak ktoś nie zachował softu w archiwach, to ze znalezieniem czegoś co to rozpakuje, jest teraz niemała bieda. .uc2 nie rozpakuje dziś już nic, jak trzeba, to stosowny program odpalam pod dosboxem.
Bo trzeba używać porządnych systemów, na których oprogramowanie napisane 40 lat temu wciąż bezproblemowo zadziała.
Na linuxie:
$ arc x plik.arcW ubuntu masz pakiet arc.
Używam na co dzień opensuse. Pewnie też jest tylko trza go z repozytorium dodać. Ale .uc2 ...
Bo trzeba używać porządnych systemów, na których oprogramowanie napisane 40 lat temu wciąż bezproblemowo zadziała.
No to pozostaje tylko z/OS
...najbardziej prosty przypadek mówi o tym, iż wystarczy odpalić emulator Atari800win (czy cokolwiek takiego), odpalić rom z byle Sparta DOS X, oraz zrobić plik ATR zawierający archiwum ARC ... no i jazda :) - ARC X PLIK.ARC
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
atari.area forum » Emulacja - 8bit » jak odpalić demo perestroyka na atari800win ??
Wygenerowano w 0.062 sekund, wykonano 47 zapytań