Witam,
Mam Atari 800xl i sie zastanawiam czy jest taka mozliwosc aby podlaczyc Monitor LCD od PC do niego??
Jestem nowy w tym 'swiecie', wiec prosze o porade.
Dzieki z gory,
Pozdrawiam
TJ
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Barbarian na Atari 8-bit już blisko Vega kończy prace nad nową konwersją kultowego Barbariana.
System Error tematem konkursu 24h Compo Poznaliśmy temat nowej edycji konkursu 24h na Atari.area. Czas na tworzenie!
Edytor poziomów Montezuma's Revenge Lew Daney udostępnił narzędzie pozwalające na tworzenie własnych piramid w kultowej grze na Atari.
Fujisan 1.1.5 Fujisan 1.1.5 przynosi poprawki w obsłudze FujiNet, usprawnienia XEX oraz nowe układy klawiatury.
Jutro start 24h Compo Już jutro poznamy temat nowej edycji 24h Compo.
atari.area forum » Sprzęt - 8bit » Monitor LCD od PC do Atari ?? Mozliwe??
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Witam,
Mam Atari 800xl i sie zastanawiam czy jest taka mozliwosc aby podlaczyc Monitor LCD od PC do niego??
Jestem nowy w tym 'swiecie', wiec prosze o porade.
Dzieki z gory,
Pozdrawiam
TJ
Część monitorów* ma wejścia Y/C a nawet CVBS, przy innych trzeba kombinować (zazwyczaj gra nie jest warta świeczki...).
*tyle że najczęściej nie są to porządne monitory, a lipne telewizorki LCD "firm krzak" z dodatkowym wejściem VGA.
Jeśli monitor ma wbudowany tuner TV, to zapewne ma też wejście Scart. Do niego możesz podłączyć Atari. I wcale nie musi być lipny, bo robią je wszystkie większe firmy tj. Samsung, LG, Asus itd.
optymalnie, jeśli znajdziesz w "monitorze" S-Video - oczywiście jeśli komp ma układ Freedie - bo z czego pamiętam te egz. miały wyprowadzone sygnały chroma/luma (czyli wspomniany S-Video). Jeśli takie rozwiązanie nie zadziała, to pozostaje kompozyt, lub zewnętrzny konwerter do VGA :) - temat wałkowany na forum bazylion razy :)
Dzieki z gory za odpowiedzi...
Znalazlem sposob...
Konverter z wyjscia na monitor do 3 RCA MALES. przejsciowka 3 rca female z obu stron.. i z atarika 5 pin din koncowka z jednej strony a z drogiej przerobiona na 3 rca male.
dzieki z gory ;)
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
atari.area forum » Sprzęt - 8bit » Monitor LCD od PC do Atari ?? Mozliwe??
Wygenerowano w 0.017 sekund, wykonano 45 zapytań