chodzi mi o schemat

czy Ktoś może wie i mógłby mi powiedzieć jak wyeliminować scalak 74257 z tego schematu?
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Gearlynx 1.2.24 Ukazała się kolejna aktualizacja emulatora Gearlynx, oferująca poprawione wsparcie dla ComLynx i liczne poprawki błędów.
NRG 2026: 11 kategorii i 33 statuetki Znamy kategorie konkursowe NRG 2026. Na zwycięzców czekają szklane statuetki i atrakcyjne nagrody.
W.I.P. demo C.E.T.A.S Wersja robocza gry C.E.T.A.S jest już dostępna do pobrania na naszym forum.
RastaConverter 1.0 RC12 Nowa wersja konwertera grafiki dla 8-bitowego Atari z wieloma poprawkami i samodzielnymi pakietami.
NeoST 0.5.2 Poznaj NeoST, wszechstronny emulator Atari ST działający w przeglądarce oraz na systemach desktopowych.
atari.area forum » Sprzęt - 8bit » SDX eliminacja scalaka
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
chodzi mi o schemat

czy Ktoś może wie i mógłby mi powiedzieć jak wyeliminować scalak 74257 z tego schematu?
Se zamów SIC! na przykład.
Otwórz go w prostym programie graficznym typu Paint, zaznacz prostokątny obszar wokół scalaka, a następnie wciśnij klawisz Delete. Gotowe!
a czemu chcesz go wyeliminować ?
Ten scalak robi ważną rzecz: pozwala Sparcie przejąć kontrolę nad innymi kartridżami. Sparta to dyskowy system operacyjny na kartridżu, nawet ta wbudowana do komputera, w Ultimate 1M czy KMK IDE 2.0., i wyrzucenie tego multipleksera nie pozwoli na uruchomienie innego kartridża dołączonego do Sparty. Początkowo Sparta (poprawnie Sparta Dos X) była na przelotowym kartridżu, do którego dopiero podpinano inny kartridż i musiała być włożona do gniazda jako pierwsza.
Jeżeli robisz sobie kartridż SDX nieprzelotowy - to możesz zwyczajnie nie montować tego układu.
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
atari.area forum » Sprzęt - 8bit » SDX eliminacja scalaka
Wygenerowano w 0.013 sekund, wykonano 54 zapytań