Witam, Mam drobne pytanie dotyczące wyświetlania spritów. Ile można jednocześnie wyświetlić spritów na ekranie ?
Na stronie http://atari.fandal.cz/index.php jest demko wyświetlające 60 spritów, ale tylko po 5 w jednej linii. Czy da się wyświetlić w linii więcej ? Jeśli tak to jakim kosztem, czy da się to wykorzystać w grach, czy są może jakieś demka pokazujące te techniki ? Z góry dzięki za odpowiedź.
Tak dla porównania goście na C-64 (chyba grupa Cosmos) wyświetlali w demach ok. 100 spritów na ekranie (a później chyba nawet więcej nawet 120).
Outline 2025 - invitro na Atari ST Paradox i Havoc/Lineout wydali invitro na Outline 2025 dla Atari STf z 1 MB RAM.
Nowe postacie w Street Fighter 2 Vega dodaje kolejne postacie do portu SF2 na Atari 8-bit. Zobacz nowy film z rozgrywką.
ATasm v1.30 ATasm v1.30 to assembler dla procesora 6502 działający z poziomu wiersza poleceń, zgodny z oryginalnym Mac/65 od OSS.
ugBASIC v1.17.2 Wszechstronny język programowania BASIC oraz cross-kompilator pozwalający na tworzenie programów na różne platformy 8-bitowe
Zapraszamy do artykułów na atari.area! Szukasz różnorodnych materiałów na temat Atari? Koniecznie odwiedź dział artykułów.