Witam, pytanie jak wyżej - mam takowy z notebooka, dysponujący dość sporym pałerem - 12V, 2.3A - czy mogę go podłączyć pod atarynkę ? Jaki układ separujący/konwertujący musiałbym zastosować ?
Press play on tape...
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
HDDRIVER 13.01 Aktualizacja HDDRIVER przynosi poprawki dla HDDRUTIL oraz lepszą obsługę szybkiego sprzętu.
192p Test Suite dla 8-bitowego Atari Nowy program do testowania i kalibracji obrazu dla Atari XL/XE od HanJammera.
Atari800 7.0.0 Pierwsza wersja emulatora z funkcją pobierania z sieci i mnóstwem nowości.
Obrazy w 1024 kolorach na VBXE Nowy konwerter i przeglądarka obrazów dla rozszerzenia VBXE pozwalają wyświetlić aż 1024 kolory.
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
atari.area forum » Sprzęt - 8bit » Zasilacz impulsowy ?
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Witam, pytanie jak wyżej - mam takowy z notebooka, dysponujący dość sporym pałerem - 12V, 2.3A - czy mogę go podłączyć pod atarynkę ? Jaki układ separujący/konwertujący musiałbym zastosować ?
Atarynka chodzi na 5V więc stabilizator 7805 na 2A. Zbijasz 7V, przy prądzie 1A daje moc wydzieloną którą należy rozproszyć 7W. Konieczny radiator by to w kosmos nie wyleciało. Pociągniesz więcej, więcej ciepła w powietrze pójdzie.
No to dupa :( - właśnie o to mi chodziło, by go nie trzymać osobno, a wcisnąć "pod maskę" - oczywiście "troszkę rozszerzoną maskę" (dalej pytanie aktualne: czy macie jakieś "pozdarzeniowe" 800tki, którymi byście się mogli podzielić).
A wiesz z jakiego powodu notorycznie zdychały pierwsze wersje psx i jak sobie z tym poradzono w późniejszych? ;)
a czy przetwornica impulsowa pod obudowa kompa nie będzie wprowadzała zbędnych zakłóceń - mając na względzie ograniczone możliwości wyseparowania wnętrza komputera?
co się przejmujesz Pin i tak nie będzie go używać
no właśnie o to chodzi, że próbuję sobie poskładać taki sprzęt, którego bym używał :]
http://allegro.pl/item386637840_zasilac ... _2_5a.html <- jest coś takiego na aledrogo - pytanie mam, czy jako zewnętrzny mogę go użyć, czy też nie powinienem, bo będzie siał ?
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
atari.area forum » Sprzęt - 8bit » Zasilacz impulsowy ?
Wygenerowano w 0.015 sekund, wykonano 56 zapytań