Cześć,
Pytanko jak w temacie. Może ktoś wie jak sobie poradzić?
Binarne programy przenosiłem kopierami na SIO2SD z powodzeniem (patrz http://www.atariarea.krap.pl/forum/view ... ?id=5837).
Pozdrawiam
Piotrek
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Nowe firmware - FujiNet 1.6.1 Nowa wersja oprogramowania układowego dla FujiNet przynosi liczne poprawki błędów.
Atari800 6.1.0! Po blisko trzech latach przerwy ukazała się nowa wersja najpopularniejszego emulatora Atari 8-bit.
atari.area forum » Software, Gry - 8bit » Jak zgrać program w Basicu z kasety na sio2sd?
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Cześć,
Pytanko jak w temacie. Może ktoś wie jak sobie poradzić?
Binarne programy przenosiłem kopierami na SIO2SD z powodzeniem (patrz http://www.atariarea.krap.pl/forum/view ... ?id=5837).
Pozdrawiam
Piotrek
Programy w Basicu zapisywane były najpewniej komendą CSAVE lub ewentualnie LIST "C:". Najprościej jest załadować jakiegoś DOS-a z włączonym Basiciem, przejść do samego Basica, wczytać program z kastety (komenda CLOAD, ewentualnie ENTER "C:") a następnie po wczytaniu zapisać program na "dyskietce" (wirtualnej) na przykład tak: SAVE "D1:PROGRAM.BAS".
OK. Zadziałało. Miałem problem, nie wiadomo czemu nie wgrywały mi się DOS'y s SIO2SD. Wczytałem Turbo Basic XL 2.0 (wraz z MYDOS 4.53) i wszystko pięknie się udało wrzucić do ATR'a z Basicem.
Dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam
Piotrek
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
atari.area forum » Software, Gry - 8bit » Jak zgrać program w Basicu z kasety na sio2sd?
Wygenerowano w 0.015 sekund, wykonano 50 zapytań