51

(95 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Super, gdybyś przewidywał obudowę "uniwersalną" z okienkami/dziurami do wybijania samemu (jak te powyżej, tylko zaślepione cienką ścianką) brałbym w ciemno kilka sztuk.

No to mysz za 100

53

(22 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Rezystor taki, jak na torze fonii od POKEYa - śćieżka idzie prosto na nóżkę audio wyjścia monitorowego.

Jak dla mnie, ten Quickshot jest najlepszy! Gratulacje Pancio, aż zazdroszczę!

55

(403 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

SOPHIA $D01E (R)
    Bit    - 7 -     - 6 -     - 5 -     - 4 -     - 3 -     - 2 -     - 1 -     - 0
SOPHIA7 SOPHIA6  SOPHIA5  SOPHIA4  SOPHIA3  SOPHIA2  SOPHIA1  SOPHIA0
Initial 0     1     0     1     0     0     1     1
Ten rejestr służy do wykrycia obecności SOPHII w systemie. Zawiera stałą wartość 53 hex ("S").

http://atari8.eu/wp-content/uploads/202 ... pl_1_2.pdf

...Tebe, a udostępnisz kod G2F? ^v^

seban napisał/a:

Ogólnie chyba będę musiał opisać w paru akapitach jak wyglądała "walka" z tymi kasetami i jaki sprzęt został użyty i jak wyglądały moje procedury konwersji, oczyszczania nagrań, etc. Może się ktoś zainteresowany takim odzyskiwaniem nagrań natknie na to kiedyś i nie będzie musiał odkrywać koła na nowo.

Czyli jednak czelędż akcepted? B-)

sq7bti napisał/a:

- nadal będzie laminat 1.6mm, i trzeba przy krawędzi styków, po przeciwnej stronie, czymś te 0.2mm dołożyć. Może macie jakieś lepsze pomysły? 2 warstwy keptona jednak daje za mało i od czasu do czasu są problemy z kontaktem.

Podwójny laminat 0,8 scentrowany tulejkami? I dochodzi dodatkowa warstwa druku ;)

//EDIT: żeby nie było hejtu: wypowiadam się jako laik

Haha, nieźle! Gratuluję pierwszych prób!

To teraz pora na jakiś lepszy język, który nie zabija emulatora ;) => TurboBasic, Action!, MadPascal, CC65, Asembler...

59

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Tzok, nie myl tematu XE z XL (topik, który linkujesz  jest z XE).
600XL nie ma wyprowadzonej chromy - możliwe, że tu właśnie chodziło o odcięcie ścieżek i poprowadzenie bypassa do innego punktu na płycie.

A 800xl dzielimy na "fredkowe" (XLF, jest chroma) i "nie-fredkowe" (bez chromy), te "ratujemy" na przykład tym https://atariage.com/forums/topic/41580 ... -for-800xl :-)

Zasilacz czyszczony? Jaka moc+producent?

Może wrzuć na SecretLevel na FB?

Zrób w lini 130:

130 READ A$ 

zamiast READ A (nie zapomnij o rezerwacji miejsca dla A$) - zrozumiesz, co się stało.

Zachowanie odpowiada interpretacji bloku DATA dla Atari Basic.

Narzuca się inne pytanie: jak w liniach DATA przemycić do zmiennej PRZECINEK?

dely napisał/a:

Było to już poruszane. Proszę sobie ustawić właściwą strefę czasową w profilu.

co tu więcej dodać...

64

(57 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

https://en.meming.world/images/en/9/9f/I_Am_So_Proud_of_This_Community.jpg

Nie, on chyba już nie jest.

Laoo,  jakbyś potrzebował : nie trzeba drukować etykiety - ustawiasz siebie jako nadawcę i odbiorcę, a mi wysyłasz qr i/lub numer telefonu+cyferki

Tak tylko się przypominam...

67

(8 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Melduję, że Atariki działa!

68

(3 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

G2F "save as..."

69

(8 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

(Nie)widać dalej.

Sikor napisał/a:

I jakie to fajne uczucie zdejmować folię, nie :D

fatalne :P

A chyba właśnie te puzzle najwięcej radochy nam dało przy układaniu xD

PS. Wracając do tematu - to co zostało z rzeczy promocyjnych?

Cześć, oddam za opłacenie przesyłki bezetykietowej InPost:
Pilot uniwersalny
Pilot nie zadziałał niestety z żadnym z moich sprzętów. Na 100% nie obsługuje urządzeń LG.
W załączniku parę stron z kodami instrukcji.

Jeżeli nie będzie chętnych do 08.05.22, pilot pójdzie do elektrozłomu.

A czapeczka wygląda tak:
Czapka TLS
//EDIT: balon nie jest częścią zestawu :P

//EDIT2: (niespodzianka w załaczniku)

Tu masz:

Plecak TLS #1
Plecak TLS #2
Plecak TLS #3
Plecak TLS #4
(polecam tego allefrowicza :D)

74

(14 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

tooloudtoowide napisał/a:

Albo CC65 czyli C.

http://www.atari.org.pl/artykul/kompila ... o-atari/19

Super. Dzięki Vidol!

//EDIT -  C64 65XE NES Debugger - hahaha, nawet jest przykład na Montezumie :D
https://a.fsdn.com/con/app/proj/c64-debugger/screenshots/Screen%20Shot%202016-06-02%20at%2017.00.34.png/max/max/1