1

(9 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Ja na niczym się nie wzorowałem jeśli chodzi o pomysł ze sterowaniem naraz dwoma wężami w dwóch odmiennych labiryntach. Na pewno wiele gier podobnych istnieje, jak Frogs, Scirpions i inne odmiany pojedynczego węża bez brata bliźniaka. A może i jest coś na wzór mojej gry. Nie zgłębiałem tematu aż tak.

Edit. Jeszcze zdjęcie wydania.

2

(9 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Żeby nie było że nie przyjmuję uwag czy krytyki. Jak najbardziej przyjmuję :) Starałem się jedynie wyjaśnić swoje podejście do projektowania gry i leveli.
Fajnie że gra się podoba. Dzięki za wszelkie uwagi.

3

(9 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Taki był cel, i dlatego są tylko dwa takie w tym jeden dość prosty. Chciałem trochę urozmaicenia, a ciężko o jakieś ciekawostki przy tak prostej mechanice. Ale mamy tu levele proste i trudne, z jednym wyjściem, z wieloma (które czasem są aktywne a czasem nie, a kuszą, czego nie widać na pierwszy rzut oka), z wyjściami zablokowanymi itd. Do tego dochodzą wzory czy kształty do "narysowania", ślepe levele o których wspomniałeś (coś jak w grze Pies Antoni), stopniowany poziom trudności itd. Na dole w pasku pojawiają się też niejako podpowiedzi lub komentarze do leveli w formie nazwy.

4

(9 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Tylko godzinę? Niezły jesteś. Dzięki za miłe słowa.
Tak, starałem się zrobić taką grę, która sztucznie nie utrudnia rozgrywki, bo po co. Sam lubię gry w których bez stresu można pomyśleć nad rozwiązaniem zagadki. Podobnie było w Adam Is Me (cofanie ruchów, otwarcie nowej planety po 5 levelach, brak czasu, czy ukończenie 40 zamiast 64).

5

(9 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Zgodnie z zapowiedzią:
http://atarionline.pl/v01/index.php?sub … ct=nowinki

Udostępniam plik z grą. Przypominam że grę można zamówić na kasecie w firmie Retronics https://retronics.eu/

Wersja na kasecie różni się od wersji plikowej loaderem i dodaną muzyką autorstwa Gadesa podczas wczytywania.

35zl

Przy okazji, szukam także Cavernii.

Dla moich potrzeb formatuję je na 90kb lub 130kb. Eksperymentalnie DS na 384kb też pod Spartą poszło. Innych nie sprawdzałem. Stacja to XF551 od zaxona.

Mam i ja. Fajnie że można było dobrać kolor, a mi zależało akurat na białych.  Póki co sprawdziłem tylko część ale ładnie sie formatują na małym Atari. Dzięki.

9

(8 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Moim skromnym zdaniem muzyka jest średnia i też musiałem w pewnym momencie ją wyciszyć, no ale jak wspomniał pin to kwestia gustu. Sama gra jest świetna, chociaż wg mnie nie powinno się ginąć w przygodowkach. Grafika, zagadki, interfejs trzymają bardzo wysoki poziom.

10

(4 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Ja też bym wolał j. polski, ale na razie nie mam aż tyle czasu żeby jeszcze fonty przerabiać. Chciałem sobie w to po prostu pograć. Może kiedyś na emeryturze :)

11

(4 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Przetłumaczyłem 97% pierwszej części Kaisera na j. angielski. Część wojenna póki co nie została przetłumaczona, ale może kiedyś będzie.
Nie przechodziłem całej gry, więc gdzie nie gdzie mogą występować błędy. Tłumaczenie też nie jest profesjonalne bo robiłem to sam.
Jeśli ktoś ma ochotę potestować i pozgłaszać jakieś uwagi to proszę bardzo. Nie obiecuję że wprowadzę je od razu. A może znajdzie się ktoś, kto będzie chciał przetłumaczyć pozostałą część gry (plik krieg.bas)?

Jest jeszcze problem z pozostałymi 3%. Jak poradzić sobie z długością linii znacznie przekraczającą 120 znaków? Nawet używając skrótów nie mieszczę się. Jest chyba jakiś trick z LIST/ENTER ale ja nie potrafię tego ogarnąć.

12

(23 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Na Rapidusie gra była testowana. Fajnie działa jak się chce speedrun'a robić :) Niestety sfx'y odtwarzają się dużo szybciej.

13

(23 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Wszystko robiłem sam. Ale każdy tryb powyżej 5 pewnie byłby za dużym wyzwaniem, nie mówiąc o czasie spędzonym na próbach narysowania czegoś czytelnego i akceptowalnego. Chyba największą frajdę w grafice dało mi rysowanie twarzy i przypisywanie kolorów.

14

(23 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

No Monkey Island to moja ulubiona seria. Ostatnio kończyłem najnowszą (szóstą) część.

15

(23 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Łoł, ale szybko! Masz chyba doświadczenie w przygodówkach. Kilka osób na forum AtariAge się gdzieś tam blokowało z tego co mi pisali, a tu proszę, bez solucji :)

16

(23 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Życzę miłej gry.

17

(23 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Dzięki panowie. Mam nadzieję że Wam się spodoba. Ogólnie są trzy większe lokacje w grze, w tym jedna nie na naszej planecie, więc jest co robić. Krytyka mile widziana, żeby w przyszłości się poprawić.

18

(23 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

https://youtu.be/k5hjbhFOBn4

Ogłoszenie nieaktualne. Temat do zamknięcia.

Odpowiedziałem.

Sprzedam Atari 1040 STE + kabel SCART + przejściówka na mysz USB made by Willy. Cena 1300zł. Monitor daję gratis, bo sam kiedyś go dostałem gratis.

Preferowany odbiór osobisty, jako że jest to sprzęt delikatny - w szczególności obawiam się o monitor.
Jeśli ktoś się uprze na wysyłkę to wyślę ale bez monitora. Trzeba by wówczas doliczyć koszty wysyłki, których na dzień dzisiejszy nie znam - do dogadania. W okolicy trójmiasta mogę dowieźć gratis.

Sprzęt mam w kolekcji od kilku lat, ale odpaliłem go zaledwie kilka razy. Niech posłuży komuś innemu.

Obudowa w bardzo dobrym stanie (jakieś drobne ślady nieudolnego wybielania z prawej strony), klawiatura sprawna - słychać klik, nic nie połamane, stacja sprawna, mysz i joystick działają. Brakuje tylko oryginalnych śrubek.

Nie znam się aż tak bardzo na 16-bitowcach więc jeśli potrzebna głębsza inspekcja czy testy - pytać.

22

(6 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Gra była dość solidnie testowana więc nie powinno być bugów. W tym przypadku autor filmiku ustawił MUD IS SHIP w momencie gdy poszedł w lewo. Stanął na bagnie (statku) i wygrał. Chociaż ja kojarzę że były inne sposoby przejścia tej planszy.

23

(6 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Dzięki Adam za przypomnienie. No tak, ja nie grałem w Baba Is You, ale Ilmenit (główny koder i twórca Adama) twierdzi, że wersja na Atari jest "lajtowa" :)

24

(6 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Jako współautor cieszę się że gra się podoba :)
Na YT jest longplay Grooby'ego ze wszystkimi etapami (może to właśnie z niego korzystałeś?), oraz live w Retro Na Gazie gdzie staramy się wyjaśnić wszystko łopatologicznie :)

Na http://aim.atariscene.pl jest też sporo info, instrukcja itd.

A tu dedykowany grze wątek: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 70&p=2

25

(23 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Gra doczeka się 3 wersji językowych jeśli wszystko pójdzie dobrze. Poniżej fragment fabuły i ekran początkowy.