Czy kot wchodzi w skład zestawu? :P

2

(138 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

Ciekawy pomysł. Zrobić pewnie się pewnie da, ale będzie to wymagało sporo dodatkowej inwencji z powodu inaczej podłączanej klawiatury.

3

(9 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

qbahusak napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

Chyba zły link wkleiłeś.

U mnie i u innych działa. Trzeba utworzyć konto na kickstarterze lub się zalogować, a następnie przekieruje do strony kampanii.

Mnie ten link przenosi na strone logowanie Kickstartera, a potem na główną Kicstartera. Podejżewam że działa tylko dla mających konto na Kickstarterze.

Link wklejony przez HRW u mnie działa.

4

(9 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Chyba zły link wkleiłeś.

5

(4 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Tylko zastrzeżenie - użycie math-68881.h spowoduje że to pójdzie tylko na systemach z FPU.

6

(4 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Możliwe że -lm musisz dodać do opcji linkera. Z tego co pamiętam, na x86 -lm jest defaultowe (bo z dynamicznim linkowaniem koszt tego jest niemal zerowy, lub bliski zera, a u nas ze statycznym jest to problem.

Ewentualnie możesz w kodzie podmienić #include <math.h> na #include <math-68882.h>, to nie będzie wymagało zmian opcji linkera.

Jakich konkretnie symboli brakuje?

7

(3 odpowiedzi, napisanych Scena - 16/32bit)

Wiedzy pewnej nie mam, ale nigdy takiego nie widziałem.

8

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Najprościej to po prostu podmienić w pliku binarnym teksty na polskie. Ma to te ograniczenie że musisz się zmieścić w oryginalnym miejscu, co czasami może być problematyczne, i czasami mogą byc różnorakie dodatkowe problemy No i nie zmieni się ewentualnych tekstów umieszczonych na grafikach. Bardziej zaawansowana może być deasemblacja gry, ale wymaga to znacznie większych umiejętności.

9

(15 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Fox napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

są to po prostu różne karty o różnej konstrukcji. Różnica w osiągach mnie jakoś szczególnie nie dziwi.

No właśnie czym te konstrukcje się różnią? Na co mam zwracać uwagę szukając szybkiej karty?

Czy to ważne czym się różnią? Ważne są efekty. Ja jak kupuje jakąś elektronikę (a jestem gadzeciarzem) to najpierw szukam recenzji lub testów (najlepiej porównawczych). Jak nie ma takich informacji to można szukać kiedy dany produkt wszedł do sprzedaży - późniejsze produkty mogą być bardziej dojrzalsze. No i oczywiście kwestia ceny, ale to już raczej do technologii która jest od dłuższego czasu na rynku.

10

(15 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Fox napisał/a:

Chodzi o to, że w tym samym miejscu różne karty 802.11ac mają różną prędkość. Z czego to wynika?

Bez ironizowania - ale są to po prostu różne karty o różnej konstrukcji. Różnica w osiągach mnie jakoś szczególnie nie dziwi.

11

(15 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Proponuję ściągnąć na telefon jakąś apkę która pokazuje siłe sygnału WIFI i przejść się po domu, może to da jakieś wnioski.

12

(57 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Ja proponuję powołać dwuinstancyjną komisję która będzie oceniała każdy zgłoszony obrazek pod kątem tego co i ile wnosi do tematu wątku i czy powinien zostać usunięty czy nie, z możliwym procesem odwoławczym, karencyjnym i obowiązkiem przekazania kaucji przez zgłaszającego w formie jednego Falcona w boxie przepadającej (na rzecz członków komisji) przypadku rozpatrzenia wniosku negatywnie. W przypadku odwołania do drugiej instancji, dodatkowa kaucja w formie Tomsa w boxie, przepadająca w ten sam sposób.

13

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Cyprian napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

ST RS-232 wyciąga tylko 19200

wyciąga troszkę więcej (307 Kbps ) ale nikt tego chyba jeszcze nie używał:
https://atariage.com/forums/topic/25510 … nt-4751894

Papier wszystko przyjmie, uwierzę jak zobaczę :P

saulot napisał/a:

widziałem jakieś mody i istnieje możliwość podmiany scalaków na jakieś lepsze i można wyciągnąć więcej, ale nie pamiętam szczegółów. Jest to chyba opisane w hsmodzie..

Mody są, ale są to... mody :P

14

(57 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

https://c.tenor.com/Ar3v5pxeEzEAAAAC/nobody-cares-nobody-gives-a-fck.gif

15

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Tyle że do Atari 16bit szybsze będzie NetUSBee, a w przypadku ST będzie ono o wiele szybsze (bo w ST RS-232 wyciąga tylko 19200).

Jest opis montażu, więc osoba ogarnięta z lutownicą da radę. Nieco problematyczne może być wyjście VGA.

17

(98 odpowiedzi, napisanych Scena - 16/32bit)

Oj nie i bardzo nie. Po prostu engine ma założenia które przystają bardziej do 386-486. Bad Mood na Falcona to świetna rzecz, ale pewnie po doświadczeniach z engine Quake II, teraz Doug by go przepisał na x2 szybciej ;) Miejmy nadzieję że wróci jeszcze do tych projektów.

18

(51 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

@Cyprian: no właśnie nie działa na wszystkich TOSach, co mu wytknięto na liście EmuTOSowej.

@mq: tu są: http://d-bug.me/ zakładka patches. Mniej niż ppera, za to faktycznie warte tego tytuły.

19

(51 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Nie jest to dobry pomysł, bo rozwiązania Putnika bazują na nieudokumentowanych rzeczach (bez sensu, bo to samo jest dostępne w w dobrze udokumentowanych) i nawet nie ma co mówić o EmuTOSie, one nie działają na wszystkich oficjalnych wersjach TOSa. To jest patologia. Jednocześnie dostępne są zpatchowane wersje od d-bug które tych problemów nie mają.

20

(9,637 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Lizard napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

Tyle że hiszpanka była 100 lat temu i od tego czasu medycyna na świecie zrobiła pewne postępy.

Chyba jednak nie zrobiła dużego postępu skoro nadal modne były maski, nie opracowano leków, tylko szczepionki, których skuteczność można porównać do spożywania czosnku i chleba z pajęczyną.

Maski nie są modne, tylko są sprawdzonym sposobem na zmniejszenie ryzyka infekcji. Pod warunkiem że są poprawnie używane. Postępy medycyny to choćby wynalezienie antybiotyków, czy sztucznego wspomagania oddychania, które były nieznane podczas Hiszpanki, a znacznie pomogły podczas Covid-19 (antybiotyki pośrednio, ale też). Szczepionki są skuteczne jeśli odpowiednio szeroko się je stosuje w odpowiedniej ilości dawek co widać choćby w danych z Izraela, czy też w połączeniu z egzekwowaniem zasad kwarantanny w Australii, gdzie śmiertelność Covid-19 to 0.2%, czyli 10x mniej niż a Polsce.

Lizard napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

Zaś śmiertelność na poziomie 1,24%, albo, np w Polsce w okolicach 2%

2%? Papier wszystko przyjmie, zwłaszcza gdy się lekarzy zachęci pieniędzmi.

A na poparcie tej tezy masz jakieś twarde dowody dowody? Fałszowanie dokumentacji medycznej to poważne przestępstwo. Pomińmy choćby śledztwa, ale powiesz może ile było zgłoszeń o popełnieniu przestępstwa?

Lizard napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

większość infrastruktury medycznej była zangażowana w zwalczenie tej konkretnie infekcji.

Dzięki temu zaangażowaniu mamy 170 tys. nadmiarowych zgonów od innych chorób przy 116 tys. oficjalnych na C19. Dumny jesteś z takiego bilansu?

Polski bilans jest generalnie słaby ale właśnie dlatego że niewystarczająco choćby egzekwowano sensowne obostrzenia, wprowadzano obostrzenia z dupy, który tylko szkodziły akcji i nie wprowadzono obowiązkowych szczepień. A te w sumie 300ty nadmiarowych zgonów to efekt 5mln zachorowań których mogłoby być zdecydowanie mniej.

21

(9,637 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Tyle że hiszpanka była 100 lat temu i od tego czasu medycyna na świecie zrobiła pewne postępy. Zaś śmiertelność na poziomie 1,24%, albo, np w Polsce w okolicach 2% to nadal o wiele więcej niż np grypa, i to w sytuacji gdzie większość infrastruktury medycznej była zangażowana w zwalczenie tej konkretnie infekcji.

22

(9,637 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

No tak, 6mln zmarłych na nową chorobę zakaźną w 3 lata to nie warta wzmianki liczba.

Mielibyśmy to że skończyłoby się to wszystko znacznie szybciej i znacznie mniej osób straciłoby życie lub zrujnnowało zdrowie.

23

(9,637 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

xxl napisał/a:

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r … Id,5969669

co na to wielki entuzjasta przymusowych szczepionek i paszportow c19 Adam K. ?

:D

Ja na to że epidemie mają to że z czasem przemijają, zaś administracyjne odwoływanie epidemii jest tyle warte co papier na którym je napisano.

1. Sikor
2. lopez
3. SzymonU
4. Paweł
5. as...
6. AdamK

25

(79 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

1. TomekTRV
2. sqward
3. Kroll
4. _tzok_
5. AdamK