1

(16 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Nie wiem. Takie dostałem info.

Tak czy inaczej impreza, której organizacja polega na sprzedaży biletów, wynajmie powierzchni i zaproszeniu gości, a resztę to sobie już tam jakoś wszyscy ogarną, bo organizator zajęty chyba liczeniem kasy znika z terenu i już się do końca nie pojawia - taka impreza powinna zniknąć.

Ostatnie dwie to był dramat (organizacyjnie).

2

(16 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Nie chodzi o mnie, ale z kontaktow z innymi jego klientami i byłymi kolegami wiem, że zgłoszenie do UOKiK w sprawie naszej przedsprzedaży poszło (od większej grupy).

A co do PH, to że ta impreza nigdy (i w tym roku też) nie była zgłaszana jako impreza masowa mimo że spełnia wszystkie kryteria (wystarczy być pod dachem i sprzedać 300 biletów). A taka impreza musi mieć odpowiednie zgody i zabezpieczenia (a nie ma).

W tym roku jednak ma zostać skontrolowana przez odpowiednie instytucje, to oznacza, że może się zakończyć szybciej niż się rozpocznie.

3

(16 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Tegoroczny PH pewnie będzie ostatnim, a i może książka nie wyjdzie a może i PH upadnie z wielkim hukiem.....
Coś ostatnio newsy na FB się nie pojawiają....
Łapusz wkurzył nieodpowiednich ludzi.

4

(11 odpowiedzi, napisanych Zloty)

I ja powinienem być :)

5

(30 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

3M / InD napisał/a:

Czy to była może używka?

A gdzie tam?!
Nówka sztuka.
Jakieś black weeki czy inne takie były.

6

(30 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Powiem tak. W grudniu kupiłem na jakiejś promce Anycubic Kobra 2 neo. Dałem 460zl z dostawą z Hiszpanii.
Chwila składania, auto kalibracja, i sorry ale moje wydruki testowej łódeczki (tak samej co tu widzę na fotkach) są zdecydowanie lepsze.

7

(16 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Ale w czwartek!

8

(44 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Kuba. Dziś w czwartek a nie jutro w czwartek :)

9

(44 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Candle napisał/a:

mi się znów pozmieniały warunki i czwartek mam dostępny

Wbijaj. Nic się nie powinno zmienić. Ten Żoliborz to prawie centrum :) - w przypadku komunikacji mniejskiej jakieś 150m od przystanku Plac Grunwaldzki tramwajów 1,6,17,73,22,28,33,35 ! Już sama ich liczba mówi, że to nie jest jakieś zadupie.
300m w linii prostej od Arkadii.

10

(44 odpowiedzi, napisanych Zloty)

No i? W czym problem?
W tym samym miejscu w ostatni piątek nie było stolików (tak się składa, że koledzy z firmy byli). Więc planowanie na piątek nie jest najlepsze tak czy inaczej.

Poza tym są miejsca mniej lub bardziej atrakcyjne/kulturalne. A to akurat jest na jakimś poziomie.

Jak ktoś woli piątek i inne miejsce to zawsze pozostaje: https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzen … ysowy.html ;)

11

(95 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

...

12

(95 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

madness77 wpadaj na sztab w czwartek :)
Widzę żeś z Wawy, co będziemy sobie wysyłać :)

13

(44 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Ja biorę pod uwagę, bo sam też w piątek idę do pracy :) , a mam jeszcze dzieci do wypchniecia do szkół z samego rana (tak się składa, że ja im robię śniadanie).

(O.K. - w ten piątek chyba będę brał wolne :P , ale to nie z powodu sztabu)

Nie trzeba siedzieć do rana (jak zapewne zauważyliście i w piątki także staram się wrócić do domu o znośnej porze), to kwestia ustalenia sobie jakichś reguł i trzymania się ich.

To nie jest problem rozbijania się po knajpach, to kwestia złapania miejsca w ogóle! co w piątki jest w Wawie bardzo trudne.

P.-S. Kinky jest do wynajęcia (a raczej miejsce po Kinky ;) ), moja Ania była dziś w "La Pose" na śniadaniu i zauważyła bo to po drugiej stronie Mazowieckiej :) .
Gdyby istniały miejsca takie jak Kinky - puste w piątki (a zupełnie przy okazji z tanimi trunkami :) ), to spoko. Ale jak widać szybko przestają istnieć.

Jakieś propozycje? Nie widzę. Bo łatwo powiedzieć "w piątek", a jak trzeba miejscówkę zaproponować.... to w sumie też łatwo, jednak potem trudno tam wejść :P

14

(44 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Nie popadajcie w skrajności!

Chodzi o to by spotkać się w kulturalnych warunkach, pogadać o starych Polakach przy dobrym trunku (albo i bez tego, ale pozostawmy kulturalne warunki ;) ).

Piątek i sobota w Wawie są dniami innymi niż pozostałe. Jeśli chodzi o branżę klubowo-pijalniano-gastronomiczną :) - a ma to znaczenie bo z jej usług przecież korzystamy!
Tak samo jak niedziela (tylko w drugą stronę :) ).
Za to od poniedziałku do czwartku to są dni standardowe.

Przypominam, że w "Street" nie było miejsc, założę się że w okolicznej "Dzień i Noc" (gdzie też się kierowałem zanim przekonaliście że "Brooklyn" bliżej) też nie byłoby wolnych miejsc. Tak jest w większości warszawskich miejscówek w piątek i sobotę. Taki mamy klimat. Ci co bywają wiedzą.

Za to w tych samych miejscach od poniedziałku do czwartku zazwyczaj jest luźno i fajne promki bywają. A w niedziele nieczynne :P

Wczoraj byłem z Anią w "Orzo" na Placu Konstytucji (cały poniedziałek i wtorek promo 1+1 :) ) - bez problemu z miejscami, ogólnie luźno... w weekend (konkretnie piątek po wizycie w "WHY THAI" oraz "K-Bar" :P ) przechodziliśmy obok i na zewnątrz stała kolejka tak jak i w innych okolicznych miejscach ("Manekin" tak ze 20 osób w kolejce, "Madonna" - pół godziny stania - ale można modlitw posłuchać - co kto lubi, "Whisky in the Jar"  - pełno luda!). Knajpki zupełnie przykładowe tyle, że obok siebie.

A co do arbitralności decyzji. Sam sztab to arbitralna decyzja organizatora :) - kto chce/może przychodzi.

15

(44 odpowiedzi, napisanych Zloty)

I kto to mówi? :)

Piątki są słabe z powodu trudności z miejscówkami w dobrych cenach - ostatnio zmieniliśmy 3 zanim dotarliśmy do Brooklynu, a i tak ciasno było :)

Ja akurat w ten piątek nie mogę, więc czwartek czy poniedziałek mi pasi :P

Ale Panowie. Tak trochę na marginesie.

Szanujmy się.

To jest "Porównanie różnych algorytmów mnożenia na 6502"!!!

Jak widzę ten obecny tytuł wątku to oczy krwawią!

17

(21 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

W przypadku HDD limit wyznacza filesystem.

Na taśmie za to ... długość tej taśmy :)

18

(11 odpowiedzi, napisanych Zloty)

A do tego był to "Sztab Wędrowny", bo gdyż okazało się, że przed Kinky stoi samochód "Przeprowadzki" i klub już nie funkcjonuje (no w sumie jak się miało w ty miejscu takie ceny....
Grupa już się zebrała (chyba z 8 osób) trzeba było znaleźć inne miejsce - padło na Street przy rondzie ONZ. Piesza wycieczka i wszystko zajęte, więc by daleko nie szukać - Brooklyn :)
Nie jest to tanie miejsce - no tak wyszło - ale też bez przesady jak na Warszawę.
Była wolna loża na max. 10 osób - bierzemy więc.

Kompresja pomogła nam jednak zmieścić wszystkich przybyłych :)

Piękna akcja!

Stuk młoteczkiem!

Sprzedane :)

20

(25 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Uważam, że pytanie początkowe nie do końca ma sens

Jeśli korzysta się z systemu, który coś w tych bankach umieszcza i nimi zarządza (SpartaDOS?) to należy użyć funkcji tego systemu do określenia ilości dostępnych oraz numerów banków.
Jeśli nie korzysta się z takiego systemu, to wszystkie banki są nasze :)

21

(25 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

A ja dodam jeszcze, że w żadnym atari pamięć ta nie jest czyszczona przy starcie, więc... :P

Panowie Alex zrezygnował (widziałem się z nim osobiście i chciałby takie dyski kosztujące w detalu 1000zl za 300zl kupić :))) ), uicr0Bee nie określił się.
Jak nie określi się do końca dzisiaj, to wygrywa Lopez ! :)

Lubię sprawy załatwiać szybko.

U mnie prościutki domowy UPS 600VA podtrzymuje bez problemu te 3 minuty 2 4rodyskowe QNAPy z czego jeden rozbudowany o moduł na kolejne 4ry dyski :)
Jedyny problem to to, że akumulator (a zaników nie mam praktycznie wcale, więc po co UPS? ) po 1,5roku pracy nie trzyma już 5minut, ale 3, więc ciągle wymieniam akumulatory :)

Ale przy większym UPS będziesz wymieniał rzadziej za to drożej, więc....


No chłopaki, czas decyzji (przy 3 wyśle paczkomatem w cenie :) ).
Alex nie chce, więc ktoś bierze, czy mam sobie organizować kolejny moduł rozszerzający do drugiego QNAPa na te dyski ? :)))

24

(11 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Ja oczywiście też będę.

Ło matko, to duży temat.

Pewne (dla mnie) jest to, że jak raz sobie zrobisz w domu NASa i skonfigurujesz go pod swoje potrzeby, to już zawsze będziesz mieć NASa :)
Nie jestem jakimś ekspertem. W domu mam 3 serwery NAS :)

Pierwszego swojego NASA zbudowałem pewnie z 15 lat termu na jakimś terminalu w oparciu o FreeNAS (obecnie TrueNAS) i to było dobre rozwiązanie ale dla "grzebaczy", w pewnym momencie postawiłem na gotowe rozwiązanie, bo stwierdziłęm, że po prostu chcę żeby to działało bez ciągłej "opieki".

No i tu szkoły są 3: Falenicka, Otwocka i Mińska :) (oczywiście chodzi o rozwiązania do domu) :
1. Budowa serwera samodzielnie.
2. QNAP
3. Synology

Ja postawiłem na QNAPa i jestem zadowolony, 2 razy miałem problem (przez 8 lat na 3 serwerach :) ), i wsparcie pomogło mi zdalnie natychmiast, dawno po gwarancji (a nie były to wielkie problemy, tylko nie chciało mi się samodzielnie dłubać, wiedząc, że QNAP udziela wsparcia zawsze).

Co do konfiguracji RAID.
Pamiętaj, że RAID to nie backup! On nie ma zapewnić bezpieczeństwa danych, ale ciągłość dostępu do tych danych.
Ja w moim głównym NASie (4ro dyskowy na intelu) mam pierwszy dysk SSD (niewielki), bo QNAP trzyma konfigi i aplikacje na pierwszym dysku i mechaniczne stukały mi w nocy jak wykonywały się jakieś operacje. + 3 dyski 8TB w RAID5, do tego zewnętrzny dysk podpięty do NASa po USB na którym robią się kopię pewnych zasobów z macierzy głównej.

Ja potrzebuję tylko podstawowe usługi, czyli udostępnianie plików po SMB i NFS, usługi synchronizacji i w zasadzie nic więcej. Na jednym z NASów chodzi dodatkowo serwer WWW i torrenciarka i tyle. Wszystkie odtwarzacze multimediów jakie mam w domu czytają pliki bezpośrednio z NASa po SMB lub NFS, więc żadnych serwerów multimediów nie stosuje. Choć ten QNAP ma też zintegrowaną platformę wirtualizacyjną (tak tak, sprawdziłem kiedyś - działa pięknie! można nawet postawić tam linuksa a na nim kolejną aplikację serwera NAS :) i będą działały równolegle).
O.K. Zapomniałem backup fotografii robi mi specjalizowana aplikacja QNAPa (konkurencja też taką ma), która kataloguje rozpoznaje twarze i obiekty ułatwiając wyszukiwanie, umożliwia tworzenie albumów itp. Wszystko przez interfejs webowy i umożliwia też udostępnianie ich w bezpieczy sposób w necie.

I to wszystko co mogę na szybko napisać.

Aaaaa.... w moim przypadku foldery z dokumentami żony i dzieci (i moimi) fizycznie znajdują się na NASie co umożliwia wygodny dostęp z wielu komputerów (rodzina nawet nie musi wiedzieć, że tego nie ma na komputerze :) ). A przy okazji zapewnia możliwość wygodej automatyzacji kopii bezpieczeństwa na poziomie NASa. A przy odpowiedniej konfiguracji można dobić się do nich "ze świata" w każdej chwili.