26

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Ale u jednego sprzedawcy kupisz tak tylko raz, zanim wylądujesz na jego czarnej liście.
I dzięki takim typom później w aukcjach znajdujemy zapisy typu "I do NOT, ship to: ..." :(

Myślę też że zgłaszający brak towaru nagminnie długo z ebayem i paypalem w ten sposób nie pograją. Tam też nie pracują idioci.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

27

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

myretroworld napisał/a:
hororus napisał/a:

Tak wygląda mój MULE.  Tak! Sprzedałem dziada, ale niestety nabywcą była kobieta i zaczęły się kłopoty.

Eeee tam... Konto tylko na kobietę ale faktycznie to facet kupuje. Tak się składa, że znam osobiście - świat jest mały:) Kobieta (jego dziewczyna) całkiem sympatyczna... Katie jej na imie:)


Taaaa. To je ona. To w takim razie jej facet musi być gejem. Jeszcze takiego upierdliwca w całym swoim aukcyjnym życiu nie spotkałem i przez kutasa straciłem uczciwie zarobione prawie 1000pln.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

28

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

jak Cię orżnął na 1tyś pln??

Gry przecież zwrócił z tego co pisałeś?

29

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

No zwrócił, pomięte, pogięte. To jest złożony problem... bo w tym wszystkim zawiniła poniekąd pierd... poczta.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

30

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Muszę przywrócić ten wątek bo mnie jasna kur.....wa zaraz strzeli. Kto tu śmiał napisac, że ta babka tudież jej mąż to zajebiści handlarze starym softem. Nie ukrywam, że trochę czasu minęło, ale dopiero teraz otworzyłem paczkę ze zwrotem. Jakoś nie było czasu;/ CO się okazuje. Ta pier... dolona brytyjska piz-da śmiała mi zarzucić, że to i tamto i część tytułów mi zwraca bo pudełka są pogięte chociaż opis stanowił inaczej. I co? I przysłała. je**** suka jej królewskiej mości!! Rozkur...wione pudełka, które świecą pustkami!! Nie ma nic poza roz.. je**** pudełkiem!!! Chociaż dostała komplet! W dodatku zarzucała mi, że MULE, który otrzymała nie spełniał standardów opisu, i że też go zwraca. Myślicie, że znalazłem chociaż fragment MULEa w paczce. BŁĄD. Piz...daaa je**** dostała zwrot kasy i jeszcze se zatrzymała gry. Ja pierd...olę, w życiu nie przyjąłęm takiej wyjebki!!!! Niech mi się przypomni ten, który podobno ich zna. Mam pewien message do przekazanie tej kur..wieeee!!!!!!!!!!! I nie podaruję takiego chamstwa!!! Ależ jestem wkur...wiony!!!

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

31

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Kolego, opanuj się się, przeczytaj w regulaminie pkt 3 i stosuj się, dziękujemy.
Myślisz że wyżej wymieniona czyta to forum? Jej się poskarż.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

32

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Nie w tym rzecz. Stary. W obliczu prawa zostałem skandalicznie, jakby to ładnie ująć, skrzywdzony. I to przez, wydawałoby się, cywilizowany świat. Jestem zdruzgotany. W życiu mnie tak nikt nigdy nie oszukał. A najgorsze jest to, że nie mam jak tego udowodnić. Bo kupujący jest ibejową gwiazdą. A srejpal takich przecież chroni swoimi rewelacyjnymi programami ochrony kupujących!!! Nie ma siły, nie mam woli walki. Zostałem sprowadzony do parteru w obliczu prawa.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

33

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

To i tak nie znaczy że musimy czytać Twoje bluzgi.
A poza tym, zachowujesz się jakbyś sam nigdy nikomu nie wysłał wybrakowanego towaru a po reklamacji nie kazał czekać miesiącami na rekompensatę.
Dobranoc.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

34

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Może Cię to zdziwi, ale akurat w moim przypadku takich sytuacji nie było. A wychodzi na to, że w Twoim było;) Ale nawet zakładając, że tak się stało to po reklamacji odsyłam kolesiowi to co dostałem, a nie to co dostałem minus to co potrzebuję plus zwrot kasy z jedynie słusznego serwisu transakcyjnego. Rewelacja!!!!!! Tak trzymać!!!!!

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

35

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

A bluzgi to suma poniesienia totalnej porażki na polu uczciwego handlu w zdawałoby się w bezpiecznej gałęzi jaką jest retro:) PLUS jakaś tam ilość alkoholu, którą musiałem zwielokrotnić po otwarciu paczki. Ooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

36

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

hororus napisał/a:

Może Cię to zdziwi, ale akurat w moim przypadku takich sytuacji nie było.

Raczysz żartować, mam na myśli to czego nie dostałem od Ciebie.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

37

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

:)))))))))))))))))))))) Masz mnie wampirze!!!!!! To jest inna kwestia. I na pewno dostaniesz to co powinieneś - to jest trochę inna kwestia. Naprawdę. Choć ciężko to teraz wyjaśnić. O swoje bądź spokojny:)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

38

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Dzięki łaskawco, To dopiero 6 miesięcy, więc przepraszam że się w ogóle czepiam... Wiesz, dziwne masz standardy "O swoje bądź spokojny", żenuła :(

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

39

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

ejjj, nie bądź zero-jedynkowy!!!!

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

40

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Mam tego Space Quest'a i na pewno go dostaniesz!!!. Inaczej już by poszedł na aukcji:) Jest Twój.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

41

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

to se zaraz w niego zagram.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

42

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

To i ja skorzystam z okazji i przypomnę się z "moim" Trailblazerem ;-)

Często bywam leniwy, ale za to intensywnie sypiam

43

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

A ja ze zwrotem za uwalone chipy w XEGS :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

44

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

To chyba tyle w temacie:

uicr0Bee napisał/a:

zachowujesz się jakbyś sam nigdy nikomu nie wysłał wybrakowanego towaru a po reklamacji nie kazał czekać miesiącami na rekompensatę.

hororus napisał/a:

Może Cię to zdziwi, ale akurat w moim przypadku takich sytuacji nie było

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

45

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

dely napisał/a:

A ja ze zwrotem za uwalone chipy w XEGS :)

Myślałem, że to wyjaśniliśmy kieras. Miałeś się wtedy odezwać w przypadku poniesionych wydatków. Zresztą sam do Ciebie pisałem w tej kwestii, ale nie odzywałeś sie później. Uznałem, że wszystko w porządku.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

46

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Eh. Pisałem, że Candle wymienił mi co trzeba, nie chciał za to nic (nie wiem czy z przyzwoitości, czy z innych powodów), ale fajnie gdybyś do niego napisał i spytał czy nie potrzeba mu się napić piwa albo czegoś innego. Ale skoro uznałeś, że wszystko jest w porządku to widać tak jest.

A z kim robiłeś ten dil, że Cię tak orżnęli? W moim przekonaniu jeśli jest tak, jak opisujesz to warto ostrzec i możesz spokojnie podać nick sprzedającego.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

47

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

No to czego nie pisał kto to wymienił, i że za free. Uznałem, że jest ok, ale nie stroniłem od wywiązania się z pokrycia szkody.  Rzeczywiście z kwestią shippingu w moim przypadku jest krucho bo raz, że pracuję od rana do zmierzchu to jeszcze mieszkam a wygnajewie, a do najbliższego UP mam jakieś 10 kaemów. Nie zmienia to faktu, że rzeczy które wiszą nade mną zostaną zrealizowane.

A dil robiłem z niejakim/niejaką "smittenbyakitten". Babka dosłownie wyrolowała mnie dwukrotnie. Za pierwszym razem paczka która jej posłałem szła niestety kole miesiąca, ale to z winy naszej lub ich poczty. W międzyczasie zgłosiła oczywiście spór, potem roszczenie, potem PayPal wspaniałomyślnie oddał jej kasę (na nic zdały się skany potwierdzeń wysyłki). Zgłosiłem reklamację na poczcie i po niecałym miesiącu okazało się, że paczka dotarła pod wskazany adres. Jakby to ująć - laska już mi kasy nie oddała. Jeżeli chodzi o ten drugi raz to mogłeś przeczytać kilka postów wyżej co się stało. Najgorsze jest to, że damulka ma tonę komentarzy i to same pozytywy. Nie jestem w stanie jej ugryźć. Mogę co najwyżej założyć kilka szybkich kont na ebajcu, kupić coś od niej, zapłacić, poczekać aż przyjdzie, zgłosić roszczenie, poczekać na zwrot kasy, odesłać jej na kilka dni przed zakończeniem sprawy pusty karton i cieszyć się podwójną wygraną. Aha i na końcu zajebać negatywa tak jak to ona uczyniła na moim koncie. Brak mi słów!

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

48

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Dobrze zrozumiałem,?
-zamawiam na ebayu np. grę za 500$
--zgłaszam że jej nie dostałem
---a pejgówno oddaje kasę
-----i ma w głebokim powarzaniu to że mam dowód wysyłki paczki, że paczka dotarła bo mam odpowiedź na reklamację z poczty??

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

No. A potem jest że 'will not ship to Poland' ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

50

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

hororus napisał/a:

A dil robiłem z niejakim/niejaką "smittenbyakitten". Babka dosłownie wyrolowała mnie dwukrotnie. Za pierwszym razem paczka która jej posłałem szła niestety kole miesiąca, ale to z winy naszej lub ich poczty. W międzyczasie zgłosiła oczywiście spór, potem roszczenie, potem PayPal wspaniałomyślnie oddał jej kasę (na nic zdały się skany potwierdzeń wysyłki). Zgłosiłem reklamację na poczcie i po niecałym miesiącu okazało się, że paczka dotarła pod wskazany adres. Jakby to ująć - laska już mi kasy nie oddała.

No ale w Paypal isteniej tez cos co sie nazwya "ochrona sprzedajacych". Zlozyles chociaz reklamacje? Nie mowie tu o potwierdzeniach WYSŁANIA, bo za wysylke odpowiadasz zawsze Ty. Bo tylko Ty jestes klientem poczty i tylko Ty mozesz zglosic reklamacje na poczcie. Klient ma dostac przedmiot w stanie jak w opisie, a wysylka jest po Twojej stronie, i Ty za nia odpowiadasz niezaleznie co napiszesz w aukcji. Ale jesli masz potwierdzenie odbioru (np w wyniku reklamacji na poczcie), to z tym powinienes teraz zalozyc reklamacje w Paypalu i zażądać pieniedzy, ktore Ci bezprawnie zabrano.

Ale zauwaz dwie rzeczy:
1. Jesli masz potwierdzenie odbioru po polsku bo byc moze musialbys wykonac tlumaczenie przysiegle :)
2. Przy kazdej aukcji deklarujesz maksymalny czas wysylki. I zdaje sie ze nie moze on byc dowolny, tylko maja w opcjach jakis tam maksymalny, nawet gdybys mieszkal na stacji kosmicznej. I byc moze zasady eBay/paypal mowią, ze jesli klient nie dostal paczki w tym terminie to uznaje sie ze juz jej nie dostanie i juz. Koniec sporu, koniec transakcji. To ze paczka jest juz w drodze i Ty nie mozesz jej zawrocic to Twoja sprawa jako sprzedajacego. Mogles robic interesy na Polskim eBayu, ktory firma laskawie dla Ciebie otworzyla, a nie na amerykanskim czy angielskim :P

Paypal paypalem, ale zawsze pozostaje Ci droga sądowa. Jesli masz dowod ze ktos odebral paczke i nie zaplacil to zglaszasz podejrzenie oszustwa. A jesli nie da jej sie scigac z paragrafu o oszustwie to zawsze pozostaje pozew cywilny za niewywiazanie sie z umowy (brak zapłaty). Jesli Jesli babka jest z UK to moze warto sprobowac.
Pierwsze co mozesz zrobic to wyslac jej (ale pocztą a nie emailem czy przez ebay) poprawnie sformuowane prawnie żądanie zapłaty do okreslonego terminu z postraszeniem sprawą cywilną. Jakby to mialo jakąś pieczatke prawnika to jeszcze lepiej.
Skoro tak Cie wkurzyla to moze warto?