1

Temat: Return

Dzisiejsze znalezisko utwierdziło mnie w przekonaniu że "da się"...
Otóż przed chwilą natknąłem się na następujące pisemko :
http://www.return-magazin.de/
Kto chętny do stworzenia czegoś + po polsku?
szczegóły projektu:
propozycje nazwy "Stary Technik" , "Nostalgia", "Powrót do przeszłości", "ByteTec", "zetIKS", "mikrokomputery&życie" itp.
Cykl wydawniczy:miesięcznik.
Pismo podzielone na działy : sprzęt, gry, soft, kultura (lifestyle lat 80-90)
Poszukuje redaktorów/współpracowników do poszczególnych działów.
Możemy dogadać się na zasadzie spółdzielni ;)
pozdr
Bachoo

2

Odp: Return

Pewnie, ze się da... tylko, ze to srednie odkrycie, polecam poszukac czegoś o RetroGamerze:P
A magazyn mialby być free? Czy to pomysł na komercyjny wynalazek?

Odp: Return

a kto to kupi ?

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

4

Odp: Return

Dzięki, oglądam. Jak najbardziej komercyjny - do nabycia w kioskach z prasą. Tak jak kiedyś chodziłeś do kiosku po Bajtka/Komputer, tak teraz nabędziesz nasze pismo.

5

Odp: Return

Bitman'Resurrection napisał/a:

a kto to kupi ?

A kto kupuje Retrogamer-a?

6

Odp: Return

bachoo: pomysł zacny! jakby co piszę się na współpracę :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

7

Odp: Return

jakby co można naskrobać troche tekstu :)

gep/lamers^dial

Odp: Return

bachoo napisał/a:
Bitman'Resurrection napisał/a:

a kto to kupi ?

A kto kupuje Retrogamer-a?

zapomnialem dodac w " Polsce " ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

9

Odp: Return

@Grey, @Gepard : Dzięki, zaczynam walczyć z tematem
@Bitman: nawet jak nikt nie kupi, jaką radością będzie tworzenie....
pozdr
Bachoo

10

Odp: Return

W razie czego również chętnie pomogę.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: Return

jasne że pomożemy coś naskrobać.

12

Odp: Return

bachoo napisał/a:

@Grey, @Gepard : Dzięki, zaczynam walczyć z tematem
@Bitman: nawet jak nikt nie kupi, jaką radością będzie tworzenie....
pozdr
Bachoo

Ja tez dosc dobrze pamietam lata 80-te i 90-te :) I lubie pisac.
Rowniez obstawiam, ze przedsiewziecie bedzie komercyjną klapą, ale co szkodzi sprobowac :)
Przydalby sie tutaj do skomentowania (juz nie mowie do wspoludzialu) ktos z doswiadczeniem w temacie. Mamy takich kolegow przeciez, np Voyager.

A czemu szanse są nikłe? Retrogamer radzi sobie bo jest po angielsku - ergo ma sprzedaz na pol swiata. Sam prenumerowalem.
W tej chwili czasopisma branzowe w Polsce maja naklady rzedu 20 - 70tys. Pogooglajcie. Taka Nowa Fantastyka, ktorej jestem czytelnikiem, pismo z 30-letnimi tradycjami ma obecnie nakład okolo 25tys chyba. Nakład a nie sprzedaz!
Ktos podejmuje sie zrobic badania rynku albo ocenic na jaką sprzedaz mogloby liczyc pismo o takiej tematyce o jakiej mowimy?

Na koniec konieczne w przypadku czasopisma papierowego pytanie: jakie są koszty przedsiewziecia i kto wyłoży na to kasę i w jakiej formie?

Ostatnio edytowany przez nosty (2012-07-19 08:02:23)

13

Odp: Return

gdyby miało to sens mozna by zrobic sciepe na to ale tez pismo nie moze byc drogie.
Ale chciało by się miec takie pisemko a w niej dział o programowaniu gier od początku w assemblerze, sam dla takiego działu bym to kupował. Jest u nas tylu fachowców.

14

Odp: Return

Chętnie się podłącze do tematu i też coś napiszę...!

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-07-19 10:04:04)

15

Odp: Return

W Polsce takie przedsięwzięcie będzie miało sens tylko pod warunkiem, że będzie multiplatformowe. Wtedy nawet ja mógłbym coś czasem skrobnąć na temat palmtopów :)

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

16

Odp: Return

no to i komodore

17

Odp: Return

Powiedzcie mi skad w ludziach zajmujacych sie na codzien komputerami takie ciagoty zeby miec fizyczne, papierowe czasopismo? :) Przeciez to samo mozna zrobic w sieci. Ba! Są wydawane takie czasopisma nawet po polsku.
Czemu pomysl fizycznego pisma jest tak pociagający?

18

Odp: Return

Ale bujacie w chmurach...

Może podajcie jakieś założenia: ile będzie kosztować druk, dystrybucja, jaki planujecie nakład, ile się sprzeda?

Odp: Return

moze na tabletach !!! marmurowych :)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

20

Odp: Return

Dobry żart tynfa wart.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

21

Odp: Return

@vasco, nosty :Fakt, nie mam jeszcze bizplanu, nie robiłem sondaży rynku. Na razie jest to na etapie zaklepanego pomysłu.  W tej chwili rozpoczynam próbę realizacji.
Mój ojciec był dziennikarzem, mam znajomych którzy siedzą w tym biznesie - także  jest skąd czerpać wiedzę. Na forum rzuciłem prośbę o wsparcie i otrzymałem deklarację współpracy, za co dziękuję.
Natomiast co do inwestora to już jest ;)
@nosty :
Dlaczego w formie papierowej?
1. Piszemy o latach 80,90. Wtedy nie było internetu ;)
2. Samo kupowanie pisma na którym nam zależy jest wg mnie misterium
3. Umożliwia bezproblemowe czytanie w ubikacji
4. zapach papieru
5. Tęsknota za czasami w których wypatrywałem w witrynie osiedlowego kiosku Ruchu (Pan kioskarz nie miał ręki i dziatwa uknuła mu pseudonim "Jednoręki bandyta") nowego numeru Komputera, czy też Bajtka
@nosty,secon:
pomysłem na rozszerzenie kręgu odbiorców, a za razem podniesienie sprzedaży, jest uczynienie naszego pisma  wydawnictwem traktującym także o kulturze lat 80-90. Czyli: recenzje filmów, książek, płyt itp.
Także historia (bez nuty pisowskiej), wydarzenia. Testy, np. magnetofonu Finezja. W ten sposób  każdy z nas będzie mógł znaleźć coś ciekawego i podlewać płomień nostalgii łzami wzruszenia... heh

Ostatnio edytowany przez bachoo (2012-07-19 18:11:29)

22

Odp: Return

Przypuszczam, że obecnie test magnetofonu Finezja będzie polegał na sprawdzeniu czy jeszcze działa :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

Odp: Return

bachoo napisał/a:

propozycje nazwy "Stary Technik"


Hahahahaaaaaaaaa, "Stary technik"!!!! =8-D
Chłopie, uśmiałem się. :)
Touché.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

24

Odp: Return

Dorzuce Ci gratisowo "Déjà vu" do tytułów.
Dobrze, że masz inwestora, mam nadzieję, że posiada finanse przynajmniej na 12 wydań, bo tak wyglada plan wydawniczy, że zakłada się, że tytuł zacznie na siebie zarabiać dopiero po roku (w obecnej sytuacji na rynku wydawniczo reklamowych stawiałbym raczej na wielokrotnosc tego okresu).
Badania rynku, do tego koszt reklamy (plus badania potencjalnych reklamodawców), koszt redakcji i takie tam... jednym słowem pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniadze.
To nie rok 1986, nikt nie stanie w kolejce żeby kupić magazyn. Nakłady 25 tys. w dzisiejszych czasach są z dupy wzięte (sorki za słownictwo), większość to i tak makulatora, która idzie na przemiał (zakłada się, że 1/3 nakładu powinna wystarczyć na zbilansowanie strat produkcyjnych).
A i na koniec zostaje dystrybucja.
sorry,ze sciagam na ziemie...

Odp: Return

Return , pasuje jak ulal jako tytul czasopisma

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014