1

Temat: sprzedaz na eBay a karta

Pytanie: czy zeby cos wystawic na eBayu USA potrzebna mi karta kredytowa podpieta do konta?
Wydaje mi sie ze kiedys tak nie bylo.

A teraz jak probuje wystawic towar to uparcie wrzuca mnie do uzupelnienia profilu sprzedającego i żąda podania danych karty kredytowej lub debetowej. Debetowej oczywiscie nie jest w stanie zweryfikowac i koniec. Mimo ze na kolejnym ekranie wypisuje ze dane sprzedajacego zaktualizowano pomyslnie to aukcja nie jest wystawiana.
Da sie to jakos ominac? Na koncie paypal mam srodki wiec prowizje moze sobie sciagnac.

2

Odp: sprzedaz na eBay a karta

sam chętnie przyłaczę się do tematu i posłucham jak coś sprzedać na hamerykańskim ebayu...

3

Odp: sprzedaz na eBay a karta

Tu nie chodzi o srodki tylko o weryfikacje prawdopodobnie.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

4

Odp: sprzedaz na eBay a karta

Kiedyś, kiedy w PayPal nie było opcji doładowania konta przelewem bankowym, podpiąłem do konta zwykłą kartę płatniczą Inteligo. Z innymi kartami się nie udawało. Jak masz taką, to spróbuj.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

5

Odp: sprzedaz na eBay a karta

Ja mam podpiętą zwykłą debetówkę z mBanku.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: sprzedaz na eBay a karta

Ja właśnie zakończyłem przed chwilą weryfikację kontem bankowym. Polegało to na tym że podałem konto i wszystkie dane, Paypal zrobił mi dwa małe przelewy (losowo, u mnie to było 8 i 17 centów) a potem musiałem podać te kwoty w formularzu. Jednego nie rozumiem teraz. W mailu konfirmacyjnym mam:

Your PayPal account is Verified

Now that your account is Verified, you can send payments from your bank account even when your PayPal balance is zero.

Co to właściwie oznacza? Że udzielają mi kredytu do czasu aż środki z konta nadejdą? Pytam bo jak np. zechcę zapłacić paypalem za coś natychmiast, oni mają konto w innym banku (chociaż też w Irlandii) i  doładowanie może trwać z dzień...

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

7

Odp: sprzedaz na eBay a karta

Kiedyś mBank nie pozwalał na płatności internetowe bezpośrednio z debetówki czy konta, tylko jest karta wirtualna, bez paska, tylko nr i VVC. To jakby subkonto, które doładowuje się natychmiastowo do wymaganej kwoty.

Ostatnio edytowany przez jer (2012-07-20 11:36:32)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

8

Odp: sprzedaz na eBay a karta

Bez problemu można połączyć debetową VISĘ z mBanku (tę z delfinem) z kontem paypal. Z tego co kojarzę, trzeba tylko ustawić limit na transakcje internetowe, gdzie domyślnie było ustawione 0 PLN ;)

9

Odp: sprzedaz na eBay a karta

Ale ja wlasnie nie chce laczyc karty z paypalem! Celowo. Po tym co sie naczytalem jak paypal chroni kupujacego kosztem sprzedawcy (tzn ze ten moze w kazdym momencie zglosci fraud albo nieotrzymanie towaru i paypal automatycznie cofa kase) nie chcialbym tego robic.
Tzn chcialem ewentualnie podpiac moja zwykla Vise platnicza ale jak pisalem nie dalo sie.

Ja po porstu chcialem wiedziec czy podpiecie karty jest niezbedne zeby cos sprzedac.
Konto paypal mam zweryfikowane juz dawno. Przeciez sprzedawalem mase razy jak jeszcze mialem starą karte podpieta do konta. Po prostu teraz mi nie pozwala mimo ze dysponuje srodkami na pokrycie prowizji.
Dziwne to dla mnie i dlatego pytalem.

Moze po prostu spytam ebaya.

10

Odp: sprzedaz na eBay a karta

Musisz mieć podpiętą kartę, inaczej nie jesteś dla nich wiarygodny i nie możesz sprzedać.

Ostatnio edytowany przez Eskalator (2012-07-20 22:25:27)

11

Odp: sprzedaz na eBay a karta

Eskalator - nie podawaj niesprawdzonych informacji, bo kupic to akurat na pewno moge - bo od roku kupuje bez karty :P

Ostatnio edytowany przez nosty (2012-07-20 22:09:16)

12

Odp: sprzedaz na eBay a karta

A no to wybacz, jednak frauda na "dostałem uszkodzone" można zrobić ;) Tak czy inaczej brak podpiętej karty niestety ogranicza, choć trochę dziwi mnie, że akurat tylko w tą stronę.

Ostatnio edytowany przez Eskalator (2012-07-20 22:26:00)

13

Odp: sprzedaz na eBay a karta

Przewertowalem paypala (mam konto zweryfikowane i specjalne) i eBay (zakladalem konto jeszcze na amerykanskim) i kupa - nie da sie sprzedac bez podpiecia karty :P Jeszcze do tego podaja sprzeczne informacje ;) Tzn w pomocy paypala widnieje:

Jak uregulować opłaty z tytułu sprzedaży w serwisie eBay?
Obecnie nie ma możliwości uregulowania opłat z tytułu sprzedaży w serwisie eBay za pośrednictwem systemu PayPal.
Opłaty z tytułu sprzedaży w serwisie eBay można uregulować za pomocą karty kredytowej lub przelewu po zalogowaniu do konta eBay. Więcej informacji znajdziesz, klikając zakładkę Pomoc u góry strony serwisu eBay.

natomiast na stronie eBaya jak najbardziej zachecają aby automatycznie placic prowizje od sprzedazy za pomocą Paypala ;)
Tyle ze przy probie wybrania tej opcji przekierowuje do paypala i natychmiast prosi o podanie danych karty :P

Poniewaz mialem balance na eBay $0 a oplata za wystawienie aukcji miala byc $0.70, to nawet przelalem $2 z paypala do eBaya. Nic z tego - mimo to żada podania karty.

O zadnej platnosci za pomocą przelewu o czym pisal Paypal wogole nie ma mowy.

Moze byc jeszcze tak, ze czesc informacji - te ktore podawal mi paypal po polsku - dotyczy polskiego eBya, a ja probuje wystawic cos na amerykanskim...

Tak czy inaczej nie da sie. Jutro zloze wniosek o kredytowke.

14

Odp: sprzedaz na eBay a karta

Dziwne, właśnie ostatnio ustawiłem w PP opcję automatycznej zapłaty prowizji - bez problemu.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

15

Odp: sprzedaz na eBay a karta

Z doświadczenia wiem, że debetówka Inteligo bez problemu pozwalała na założenie konta PayPal, przejście weryfikację i sprzedaż na światowych rynkach. Nie wiem, które banki aktualnie na to pozwalają, nie mniej Inteligo na pewno. I to był m.in. powód dla którego założyłem tam konto - nomen omen pierwsze internetowe w tym kraju.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

16

Odp: sprzedaz na eBay a karta

Ha ha, pierwsze... Właśnie pół roku temu zakończyłem współpracę z tym "bankiem".

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware