51

Odp: Jaki film obejrzec

Skoro już wspomnieliście o produkcjach historyczno-patriotycznych, dziwne, że zabrakło słowa nt. filmu "Generał Nil". Kawał niezłego kina + porządna lekcja historii (z zadaniem domowym).

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

52

Odp: Jaki film obejrzec

Prawda. 'General Nil' jest filmem swietnym, w dodatku z dobrym aktorstwem. Szkoda tylko, ze przeszedl bez echa. Wyszedl w tym samym czasie co beznadziejny 'Katyn' mimo to laury spadly na ten ostani. A wedlug mnie jest o niebo gorszy.

53

Odp: Jaki film obejrzec

Nie ma sie co dziwić. Takie karty historii sa systematycznie wymazywane z 'przestrzeni publicznej' przez postsowieckich urzędników państwa polskojęzycznego znanego jako Polska rękami ich służalczych mediów :)
Dobrze że powstają takie filmy, zle ze sie ich nie promuje.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

Odp: Jaki film obejrzec

O Generale Nilu nie wspominałem, bo go nie oglądałem. Nie wydaje mi się aby teza o usuwaniu pamięci o Nilu była do obronienia, jeśli zauważymy że film został wyprodukowany przez studio filmowe należące do państwa. Do tego Katyń miał trzy razy większy budżet, więc nic dziwnego że miał większą promocję.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

55

Odp: Jaki film obejrzec

Jak by nie patrzeć, "Katyniowi" mnóstwo dodatkowej promocji zapewniło kwietniowe p*.*ęcie. ;)

Ostatnio edytowany przez epi (2012-09-20 12:39:56)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

56

Odp: Jaki film obejrzec

mazi napisał/a:

I spier.dolila Janosika

czego nigdy jej nie wybaczę :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

57

Odp: Jaki film obejrzec

Co do „Nila” to macie Panowie absolutną rację, obowiązkowy film to obejrzenia. Po pierwsze ze względu na temat, po drugie ze względu na bezbłędną rolę Łukasiewicza, który ciągnie cały film. Co do „Katynia” to pomimo tematyki, nie za bardzo przypadł mi do gustu. Brakuje mi tam naturalności, powietrza i życia, a aktorzy grają jak posągi. Aczkolwiek koniec filmu jest wstrząsający i robi piorunujące wrażenie. Chociaż swoją drogą ciężko było spartolić taką scenę, wystarczyło po prostu pokazać prawdę. Co do samego Wajdy to niestety z wiekiem robi coraz gorsze filmy. Pomijając już fakt, że głównie kręci lektury szkolne to poziom spadł drastycznie. Co do blokowania filmów to wszystko co widzieliśmy do tej pory w III RP to małe miki w porównaniu do tego co dzieje się obecnie z filmem „Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać” Zalewskiego. Film jest praktycznie ukończony, a Braun i jego koleżkowie z telewizji publicznej (czyli partyjnej) stają na penisach (dosłownie!) żeby tylko nie dopuścić do ukończenia i rozpowszechnienia tego filmu o żołnierzach wyklętych. W różnych miejscach w Polsce, niemal w konspiracyjnych warunkach, odbywają się pokazy autorskie kopii roboczej. No normalnie jak za głębokiej komuny. Z innych „pułkowników” które nie mogą trafić do ludzi, żeby im się od nadmiaru prawdy w głowach nie poprzewracało, warto wspomnieć o dokumentach: „Media III RP”, „Plusy dodatnie, plusy ujemne”, „Witajcie w życiu!” czy też kolejnym filmie o agenturalnej przeszłości Wałęsy, wyprodukowanym przez TVN i od lat wstrzymywanym przed projekcją.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2012-09-20 15:29:18)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

58

Odp: Jaki film obejrzec

Monsoft napisał/a:

Nie musi byc nowy, ale cos dobrego.

Wracając do początku wątku: Hot Shots 2 :) :) :)

59

Odp: Jaki film obejrzec

edit: rzeczywiście "Nil" był spoko. Ale reszta, którą było mi oglądać to żenuła. Najbardziej wk....a mnie w polskim aktorstwie, że role filmowe są odgrywane jak w teatrze. Przepiękna dykcja, intonacja, tembr, etc... I tak se niedawno oglądnąłem Rambo 2 - Sly, ze swoją wadą wymowy, a film przekultowy. Da się nie być kukłą teatralną? - da się! Jestem fanem inwektyw, które są wymawiane zgodnie ze sztuką teatralną: czysto, klarownie. Przepiękne i... przykre!!! Jak dla mnie najlepsze produkcje powstały w czasach PRL, później jest nieudolna próba naśladowania Hollywood. Bardzo nieudolna. Vide "Psy", które oglądałem jako nastolatek i obejrzałem je ostatnio... masakra:)))) Lubię Bogusia ale....
Dla odprężenia umysłu proponuję Hydrozagadkę, a dla wielbicieli seriali... Balladę o Januszku:))) - rewela

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

Odp: Jaki film obejrzec

„Plusy dodatnie, plusy ujemne” to jest akurat partyjna agitka, nigdy nie skierowana to szerokiej dystrybucji. Rój zaś był bardzo kontrowersyjną postacią jak czytam.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

61

Odp: Jaki film obejrzec

syscall napisał/a:

Takie karty historii sa systematycznie wymazywane z 'przestrzeni publicznej' przez postsowieckich urzędników państwa polskojęzycznego znanego jako Polska rękami ich służalczych mediów

ROTFL. Kandydat do tekstu miesiąca.

A co do filmów, to polecam kino Smarzowskiego (wszystkie filmy bez wyjątku) i stare filmy ze Stallone (w szczególności Cobra, Tango i Cash, Rambo 1 i 3). Ostatnio też bardzo mi się spodobało Equlibrium.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

62

Odp: Jaki film obejrzec

może zabawnie to syscall ujął ale niestety jakie to prawdziwe...

ostatnio przeczytałem że jakiś faszystowski tuman umieścił na bramie stoczni gdańskiej napis "im. lenina".
teraz czekam aż inny tuman, przywróci pałacowi kultury w Warszawie dawną nazwę "im stalina"
a a potem plac marszałka Józefa Piłsudskiego ponownie nazwie "adolf-hitler-platz"

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

63

Odp: Jaki film obejrzec

Adam Klobukowski napisał/a:

„Plusy dodatnie, plusy ujemne” to jest akurat partyjna agitka, nigdy nie skierowana to szerokiej dystrybucji. Rój zaś był bardzo kontrowersyjną postacią jak czytam.

Dla jednych kontrowersyjna postać, dla innych bohater. Tak czy inaczej, rolą prezesa zarządu TVP nie powinno być cenzurowanie filmów. Może by tak po prostu, jak to się odbywa w krajach cywilizowanych, pozwolić ludziom obejrzeć film i niech sobie sami zdanie wyrobią.

A tak a propos seriali, to 2-ka właśnie zapodaje nowy serial „Paradoks”. Nie wiem jakie są wasze opinie, ale dla mnie, jak na razie, jest bardzo przyzwoicie. Fajny klimat, niezłe zdjęcia (taki nowomodny granatowy filtr, ale OK), bardzo dobre role drugoplanowe i nastrojowa muzyka. Trza poczekać jak będzie dalej, ale zapowiada się przyzwoicie, szczególnie na tle polskiej bryndzy serialowej. No może tylko Boguś Linda gra za bardzo sobą, czyli twardym Bogusiem, ale w końcu za to go publika kocha.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

64

Odp: Jaki film obejrzec

dely napisał/a:
syscall napisał/a:

Takie karty historii sa systematycznie wymazywane z 'przestrzeni publicznej' przez postsowieckich urzędników państwa polskojęzycznego znanego jako Polska rękami ich służalczych mediów

ROTFL. Kandydat do tekstu miesiąca.

Dely daruj sobie. Wiesz że na tej płaszczyznie jesteśmy na totalnie przeciwnych biegunach. Nie podoba ci się że ktoś o państwie może mieć takie zdanie? Ze uwaza dzisiejsza Bolande za spadkobierce 'najlepszych' tradycji sowieckich zwierzchników? A media za służalczych gnojów?

Nie wpisuj się w retorykę robienia ze mnie i ludzi o podobnych poglądach oszołomów. I wierz w to że gdy już ludzie wyjdą na ulice, to policja i służby ochronią twoją pupę :)  Howgh.

Ostatnio edytowany przez syscall (2012-09-20 22:06:35)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

65

Odp: Jaki film obejrzec

No coś Ty, nie było moim celem robienie z Ciebie oszołoma - jestem daleki od nazywania ludzi w ten sposób (a już w szczególności publicznie). Po prostu rozbawił mnie powyższy akapit. Dla rozluźnienia tematu i atmosfery załączam obrazek.

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/s480x480/251794_493145637362244_1559958805_n.jpg

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

66

Odp: Jaki film obejrzec

a tymczasem Arabusy wybrały kozią miss:

http://niewiarygodne.pl/gid,10233409,im … jecie.html

PunBB bbcode test

gep/lamers^dial

67

Odp: Jaki film obejrzec

raz jeszcze poprosze o powrot do tematu, tj. filmy, a moze seriale (moga byc i z kozami ;) ).
co do nila - cholernie wolno sie ssie :P

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

68

Odp: Jaki film obejrzec

Seriale....ależ proszę..."Kiepscy" współczesna dulszczyzna w pigułce :) :)
Film: "Ciało".....ale to trzeba oglądać w skupieniu bo wątek jest mocno przeskakująco-nawiązująco-zaskakujący.

69

Odp: Jaki film obejrzec

Jeśli chodzi o kozy, to ostatnio oglądałem film pt. "Człowiek, który gapił się na kozy":
http://www.filmweb.pl/film/Cz%C5%82owie … 009-490321
Obsada całkiem niezła, ale film słaby, tak, że nie mogę go polecić. :)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

Odp: Jaki film obejrzec

a tak, genialne. Aż pójdę do pokoju obok ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

71

Odp: Jaki film obejrzec

Polecam "Film o pszczołach" (nie mylić z "Historią Roja...").

Niech żyje Rój!
I ch.uj!

Ostatnio edytowany przez jer (2012-09-21 10:14:06)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

72

Odp: Jaki film obejrzec

jer: badz trendi - stac Cie na wiecej - iCh uj!

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

73

Odp: Jaki film obejrzec

cicho bo chłopcy z GW zaraz wylezą i będą pyszczyć ;)

gep/lamers^dial

74

Odp: Jaki film obejrzec

Czy GW = Gdańsk Wrzeszcz ?

75

Odp: Jaki film obejrzec

PunBB bbcode test

gep/lamers^dial