276

Odp: Side2 by Candle

Jacques
Zrobiłem testy na swojej atarce i wszystko działa. Do testów użyłem leadera z postu 270 i za każdym razem odpalałem BN, OS(vbxe) i tą animkę z włączoną transmisją turbo. Testy zrobiłem na SIDE od zakxona oraz na wersji od Lotharka. U mnie wszystko działa. Karta CF to jakiś noname 4GB z allegro kupiony za grosze.

Może znajdzie się ktoś jeszcze kto zrobi takie testy ? (stryker ?)

@swinkamor12: Amiga tak zresztą jak ST jest 32 bitowa bo procesor jest 32 bitowy, int w C jest 32 bitowy, a to po ilu bitach się komunikuje z resztą jest nieistotne.

277

Odp: Side2 by Candle

Hmm... A korzystałeś z samodzielnej binarki czy zaprogramowałeś loadera w urządzeniu? Ja próbowałem na SIDE1 od Zaxona i Side2 od Lotharka i te objawy u mnie się powtarzały. W transmisji standardowej bez problemu, hmmm... A Atarka nie jest jakimś prototypem (sorry Pin ;) ), zawsze WSZYSTKO działa ;)

278

Odp: Side2 by Candle

loader uruchomiony bez programowania - samodzielny. Atarka ma ultimate, iobord, vbxe2 i ostatnią wersje stereo Lotharkowego

@swinkamor12: Amiga tak zresztą jak ST jest 32 bitowa bo procesor jest 32 bitowy, int w C jest 32 bitowy, a to po ilu bitach się komunikuje z resztą jest nieistotne.

279

Odp: Side2 by Candle

A moja ma IO-board, Simplestereo, VBXE2, 1 MB RAM (by Pasiu na płytce Pajero)...  Niech ktoś inny jeszcze może sprawdzi te przykładowe programy.

280

Odp: Side2 by Candle

Chciałem to przetestować, ale mam pod ręką tylko 32MB kartę CF która była w komplecie z Canonem A80. 512MB gdzieś się zapodziała.
Sformatowałem ją pod Ubuntu na fat32, nagrałem kilka plików.
Niestety, SDX z SIDE2 zwraca coś o błędnej tablicy partycji a loader nic nie pokazuje, nawet nie jestem pewien, czy dobrze wygląda. Bo screeny kojarzę z bardziej zaawansowanymi efektami graficznymi. Tylko scroll.
Za mała karta na fat32?
Mam prawie "gołe" 65XE z 256kB RAM - ultimate, stereo i gtia czekają na czas na wy/lutowanie, a vbxe jeszcze w usa.

Po chwili.
Znalazłem SIDE1 z kartą 128MB Lexar 8x. Odlutował się uchwyt baterii. Jedno z pierwszych wysłanych, pierwsze uruchomienie dziś... Dolutuję sobie.
SIDE loader wypisał 3 linijki śmieci po starcie z kartą 32MB.
Z kartą 128MB SIDE2 w SDX napisało No HDD, a SIDE1 znowu śmieci.

Znalazłem kartę 512MB. Była włożona w przejściówkę i do IDE Plus, które też pierwszy raz odpaliłem, ale że próbowałem go startować z powyższymi kartami w fat32, to dostałem D3: z błędem 138.

Z przeformatowaną 512-tką pod SIDE2 pojawiła się linijka z datą i informacją o Basicu. Ale dalej tylko 3 linijki śmieci. W treści coś jakby zrzut pamięci fdisk z linuksa. "dos.fs" chyba tam jest m.in.

Co robię źle?

Jak trzeba mogę podpiąć EasyCap (taki na Empii) i nagrać co widać, ew. zrobić obrazy tych kart.
Ale to już nie dziś rano, bo Zoo w Chorzowie czynne od 9 a wypadałoby jeszcze pospać i tam spokojnie po śniadaniu dojechać ze smykami.

281

Odp: Side2 by Candle

a nie mówiłem... o tej baterii, zrób fotos zanim przylutujesz, ważna sprawa więc zrób.

282

Odp: Side2 by Candle

lemiel
Aby karta cf działała spod SIDE należy ją przygotować fdisk-iem jaki znajduje się w SDX-e.
Fdisk podczas inicjalizacji karty (opcja inicjalize disk) zapyta czy tworzyć partycje APT. To właśnie tą partycje można potem sformatować na PC jako FAT i wgrać na nią dane z poziomu PC które będą widoczne z poziomu side loadera.

@swinkamor12: Amiga tak zresztą jak ST jest 32 bitowa bo procesor jest 32 bitowy, int w C jest 32 bitowy, a to po ilu bitach się komunikuje z resztą jest nieistotne.

283

Odp: Side2 by Candle

falsz prawisz :)

przechodze na tumiwisizm

284

Odp: Side2 by Candle

To popraw :-)

@swinkamor12: Amiga tak zresztą jak ST jest 32 bitowa bo procesor jest 32 bitowy, int w C jest 32 bitowy, a to po ilu bitach się komunikuje z resztą jest nieistotne.

285

Odp: Side2 by Candle

fat32 bedzie widziany przez loader na side2 jakkolwiek go nie zrobimy, pod warunkiem ze stosuje sie do zalecen microsoftu - tj nie mozna (teoretycznie) stworzyc partycji 32mb fat32 - oczywiscie linux umi, a windows odczyta, ale wbrew wlasnym wytycznym
tak czy inaczej wystarczy karte sformatowac na fat lub fat32 pod windowsem i side2 ma to rozpoznac i odczytac
APT to partycja kontener, w ktorej znajduja sie partycje natywne dla atari, a sluzy do zapewnienia kompatybilnosci z pc - nie ma nic wspolnego z fat32 czy fat

przechodze na tumiwisizm

286

Odp: Side2 by Candle

Dobra, cytując "Czarne stopy": "moja wuienka". Nie śmiejcie się.

Jak jest za mała karta to mkfs.vfat robi FAT16 pomimo typu partycji "b". Windowsowa maszyna mi pokazała fat16. Windows dopiero 512MB kartę sformatował w FAT32.
Co prawda mkfs.msdos -F32 chyba zrobił co trzeba, ale wypisał coś o niewystarczającej ilości klastrów na karcie 32MB. Chyba o czymś podobnym była dyskusja jak Pin dzielił kartę 32MB na pół. Sprawdzę kiedy indziej jak zadziała w SIDE.
To pomogło dla SIDE2, w SIDE1 dalej krzaki. Ale ono nie aktualizowane, więc podejrzewam, że czeka mnie użycie sio2sd albo ape.
Loader z 22.03 po flashowaniu wczytał np. nie ładowaną wcześniej Lasermanię. Sflashować jedynki z ww. powodu mi się nie udało.

A co do patchowanego przez Willego loadera - u mnie po włączeniu szybkiej transmisji Boogie Nights się nie ładują. Po chwili pojawia się sieczka na ekranie i tak jakby pierwsze nuty muzyczki i dalej sieczka audio również. Nie ma ekranu z wyborem Spacja/Start i Pin Ready. W trybie z wizualizacją nie ma nawet tego. Chyba różowy ekran po kilku mignięciach.
Zybex i ww. Lasermania też się nie ładują. Tanks chyba też. Za dużo więcej nie sprawdzałem. Te gierki z jakiegoś archiwum na 4 dyski - pewnie z tego z AAge.
Reset w Zybexie nie zwrócił uwagi na włączenie handlera Reset.

A co do samego Boogie Nights, to w moim kompie, w którym mam 256kB wykrywa 320kB. A że mam takie rozszerzenie z przełącznikiem zmniejszającym pamięć do 192kB, to w tym położeniu pokazuje poprawną wielkość.

W SIDE1 ten przycisk nie działa tak jak w 2, że po resecie wraca do kartridża? Czy to tylko mam stary firmware?

287

Odp: Side2 by Candle

BN wymaga do działania 192KB. Przy wykryciu 256 rozszerza automatycznie do 320 wykorzystując pojemność kondensatorów w zasilaczu.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

288

Odp: Side2 by Candle

Dobre.
Nie pomyślałem żeby je przepisać, ale numerki wolnych bloków były różne, chociaż tylko w drugim rzędzie.
SDX MEM raportuje odpowiednio 11 i 7 wolnych banków.

289

Odp: Side2 by Candle

pamięć w bn wykrywana jest przez http://atariki.krap.pl/index.php/Obs%C5 … 4%99ci_RAM
ale to w tym wątku jest temat poboczny.
Wychodzi na to, że jestem jedynym farciarzem któremu działa ten turboloader :-)

@swinkamor12: Amiga tak zresztą jak ST jest 32 bitowa bo procesor jest 32 bitowy, int w C jest 32 bitowy, a to po ilu bitach się komunikuje z resztą jest nieistotne.

290

Odp: Side2 by Candle

Warto by zidentyfikować źródło problemu bo wygląda na to, że więcej rzeczy nie działa. Pytanie podstawowe - gdzie on siedzi w pamięci? Pytanie poboczne - czy wyłączacie Basic przed startem? Jaki ROM macie uruchomiony?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

291

Odp: Side2 by Candle

Standardowy ROM.
W loaderze paczowanym małe "b" albo Basic OFF w standardowym.
Może on chodzi tylko z Ultimate w komplecie?

I jeszcze nie widziałem wyświetlania wielkości pliku - czy to online czy przy kolejnym uruchomieniu dopiero?

edit:
A może paczowany loader się chrzani jak jest wczytany z loadera a nie z SDX?

Ostatnio edytowany przez lemiel (2013-05-20 10:12:40)

292

Odp: Side2 by Candle

u mnie loader wille-go działa po wczytaniu z loadera side, wieczorem sprawdzę na atarce gdzie nie mam ultimate

@swinkamor12: Amiga tak zresztą jak ST jest 32 bitowa bo procesor jest 32 bitowy, int w C jest 32 bitowy, a to po ilu bitach się komunikuje z resztą jest nieistotne.

293

Odp: Side2 by Candle

Próbowałem na różne sposoby i nie udało mi się uzyskać wspomnianego efektu.
Mógłby ktoś zrobić obraz karty z której się nie ładuje poprawnie i wysłać mi? albo gdzieś uploadować. Chcę wykluczyć problem z filesystemem.  Bo zauważyłem że problem jakby występuje na małych kartach. Niestety najmniejsza jaką udało mi się znaleźć ma 1G.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

294

Odp: Side2 by Candle

hello, i have problem with loading ATR files..
130xe+u1mb, sdx enabled, side with button..

i see video with pressing and holding L key.. for me doesnt work.. i have U1MBv2 and sdx446a_side2

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

295

Odp: Side2 by Candle

Willy, nie wiem czy na małych kartach, ja mam Sandisk Ultra II 4GB.

296

Odp: Side2 by Candle

na atarce bez ultimate posiadającej 1mb w wersji SIMM, bn również działa z turboloaderem z side1 i side2

@swinkamor12: Amiga tak zresztą jak ST jest 32 bitowa bo procesor jest 32 bitowy, int w C jest 32 bitowy, a to po ilu bitach się komunikuje z resztą jest nieistotne.

297

Odp: Side2 by Candle

Zrobienia zrzutu pamięci pewnie nie masz możliwości. Dziś nad ranem przyśniła mi się możliwa przyczyna, ale zweryfikowałem to i to nie jest to.

Dziwne jest także to że włączenie/wyłączenie pasków zmienia zachowanie się loadera ...
Zamieniam 'sta COLBK' na 'lda COLBK' - nie powino to chyba mieć najmniejszego wpływu.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

298

Odp: Side2 by Candle

Chyba, że COLBK to nie COLBK :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

299

Odp: Side2 by Candle

COLBK:             equ    $D01A

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

300

Odp: Side2 by Candle

Tak sobie myślę... Co w sumie miałaby do tego karta, skoro te raportowane programy ładują się bez problemu w normalnej transmisji SIDE Loadera?