51

Odp: Side2 by Candle

AS... przecież pierwsza wersja też ma SDX i RTC, i slot CF...

52

Odp: Side2 by Candle

ale AS to fanboj, tymczasem
zmiany w stosunku do v1:
- layout - co widać
- cf card issues with some cf cards are gone - był problem z zasilaniem karty i ze zboczami (dzwonieniem) niektórych sygnałów, teraz są tam terminatorki linii, a zasilanie jest ciągnięte nie ścieżką, a tzw polygonem (placek z miedzi)
- mapping in cartridge A space possible - do tej pory można było mapować ROM SIDE tylko w obszar A000-BFFF, teraz można również zamapować go w obszar 8000-9FFF
- cf card insertion removal detection in hardware - już nie trzeba się opierać na rejestrach IDE aby to wykryć, wystarczy odczytać odpowiedni rejestr SIDE
- SDX base register was moved (some issues with U1MB using the same address) - to juz kosmetyka, bo nie przeszkadzało tak bardzo, ale trzeba było pamiętać, że w przypadku używania SIDE jako NewDevice należało go przełączyć w tryb loadera
- Status LED, showing if cardridge is enabled or ATR swap is in progress - to taki wizualny indykator czy driver PBI/loader zrobił swoje (światełko gaśnie) czy też nie

przechodze na tumiwisizm

53

Odp: Side2 by Candle

lemiel napisał/a:

AS... przecież pierwsza wersja też ma SDX i RTC, i slot CF...


I ładowanie Atr-ów...

54

Odp: Side2 by Candle

owszem

przechodze na tumiwisizm

55

Odp: Side2 by Candle

trub napisał/a:
conrad napisał/a:

Na czołówce i po wpisaniu ultime.sys informuje: "Ultimate clock not present"

To nieciekawie. Spróbuj jeszcze uruchomić:
ULTIME.SYS /F
a potem TIME i TD ON żeby sprawdzić czy zegar tyka

Zresetowałem - do 00:00:00, ustawiłem przez TIME i DATE nową godzinę i datę. Po wpisaniu TD ON pokazuje:

"Wed 0-iDe-00 00:00:00"

Czyli nie uwzględnia moich zmian czasu/daty.

A co do zmian w SIDEv2: czy "cycek" przełączający tryb loadera i STX będzie wystawał na tyle z obudowy by móc przełączać nim bez użycia śrubokręta? :)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

56

Odp: Side2 by Candle

zawsze wystawal wg dokumentacji, ale tak, zmienilem typ suicza
powinien wystawac na przynajmniej 2mm

przechodze na tumiwisizm

57

Odp: Side2 by Candle

hehe, wedlug dokumentacji :)
na pewno nie wedlug tego co pootrzymywalismy po montazu :)
az myslalem o przypilowaniu obudowy by sie latwiej do niego dostawac ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

58

Odp: Side2 by Candle

Jellonku, a miales cos z mojej raczki ?

poczekaj, oblookasz, i jeszce za to wypijemy ;-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

59

Odp: Side2 by Candle

epi napisał/a:

Dodam tylko, że odkurzyłem r0l0playera i w planach jest port na side, jak już przyjedzie. :)

... daj info na priv koniecznie. Może na SV się coś pokaże. pin(miałpa) .. . . ghnet(dott)pl ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

60

Odp: Side2 by Candle

+ 1 proszę

mail poszedł, dzieki

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

61

Odp: Side2 by Candle

i jak tam sprawy się mają
?

62

Odp: Side2 by Candle

No właśnie? :) Wiadomo, że teraz pewnie kwestie medyczne są najważniejsze, ale kiedy mniej więcej byś się spodziewał realizacji?

63

Odp: Side2 by Candle

SIDE 2 :

- wlasnie dzisiaj weszlo na automaty - na razie 2 formatki, ale to w celach uruchomieniowych
- MASZCZYK przygotowuje mi obudowy carta przezroczyte -po zaakceptowaniu ruszam z finalnym  montazem.

tak wiec soon :-)

Ostatnio edytowany przez lotharek (2013-01-10 14:04:02)

Post's attachments

2.jpg 118.99 kb, liczba pobrań: 3 (od 2013-01-10) 

3.jpg 101.64 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

64

Odp: Side2 by Candle

lotharek napisał/a:

wlasnie dzisiaj weszlo na automaty

Nie wiedziałem że Side lubi pograć :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

65

Odp: Side2 by Candle

no nie, a bateria dalej spiepszona...

66

Odp: Side2 by Candle

sam jestes "spiepszony"

oswiec nas, ciemniakow, co jest "spiepszone"

a ty, Candlasty, sie ku..wa ucz !

Ostatnio edytowany przez lotharek (2013-01-10 20:13:26)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

67

Odp: Side2 by Candle

aj nie ważne, sory

a możesz napisać mi jedną rzecz? co się mamy oszukiwać, nie stać mnie na to wszystko, w związku z tym mam pytanie, czy ta sprzedaż (tu i na allegro) to stała oferta? znaczy można zakupić później bo jeszcze będą, czy jak wszystko tu, wypuszczasz 10 sztuk dla kumpli i tych co kupują za większe sumy?

68

Odp: Side2 by Candle

lodziu: ucha formatki zwalili, pick and place polozy 3 z 4 slotow CF, nie ma tez podfrezowania na zlaczu krawedziowym, nietopsze, no ale to probna formatka, rajt?

przechodze na tumiwisizm

69

Odp: Side2 by Candle

probna

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

70

Odp: Side2 by Candle

uf

przechodze na tumiwisizm

71

Odp: Side2 by Candle

1 szt. poproszę

72

Odp: Side2 by Candle

bezrobotny napisał/a:

czy jak wszystko tu, wypuszczasz 10 sztuk dla kumpli i tych co kupują za większe sumy?

tak, wypuszczam 13 szt, do tego angazuje produkcja na automatach, place za uruchomienie produkcji i do kazdej sztuki dokladam od sibie ok 300 pln. taki mam gest i chec. a co ? jak szalec to szalec. lepiej wydać na atari niz na dziwki tańczące po pokojach na zlotach ;-)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3b/Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg/300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg

Ostatnio edytowany przez lotharek (2013-01-10 21:56:07)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

73

Odp: Side2 by Candle

kamienny fejspalm... do czego to doszlo...
relaks, to tylko milicjant, dostanie zeszyt w kolka to mu przejdzie

przechodze na tumiwisizm

74

Odp: Side2 by Candle

lotharek napisał/a:

lepiej wydać na atari niz na dziwki tańczące po pokojach na zlotach ;-)

Mocne.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

75

Odp: Side2 by Candle

lotharek napisał/a:

lepiej wydać na atari niz na dziwki tańczące po pokojach na zlotach ;-)

Najlepiej na jedno i drugie :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...