Temat: Montezuma's Revenge - jak to przejść

No właśnie, czy ta gierka jest w ogóle do skończenia? Bo nigdy mi się to nie udało. Jeśli jest do skończenia to co trzeba zrobić?

2

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

Grę się da przejść zrobiłem to kilka razy. Zależy tylko jakiego oczekujesz zakończenia, bo możesz sie troche zdziwić. Jeśli nie możesz sobie dać rady to wejdź na strony atari strikes back. Znajdziesz tam mapę

Matthew

3

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

Mapę mam ale co dalej, bo po niej nic nie wynika. BTW, mapę znałem już ze 2-3 lata temu.

4

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

Montezumy przejśc się nie da, choć da się chyba przejść Preliminary Monty. Dlaczego? przeczytajcie tutaj:

http://www.idn.org.pl/users/lesz/legend/montezuma.html

5

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

no, to po tylu latach wszystko się wyjaśniło !!!! :-) :-) :-)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

6

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

a ja cholera comp'a nie wylaczalem po 2 a czasami 3 doby zeby zobaczyc koniec tej jakze wspanialej gry .... eeeeeeeeeeee od razu sie grać odechciewa !!!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

7

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

Też całymi godzinami siedziałem przed ekranem próbując przejść to ustrojstwo...

8

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

Czuje sie oszukany  :cry: ;//////

--
Mateusz < Mateusz@88net.trzepak.pl >

9

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

coz ja kiedysn probowalem przejsc Another World,o malo  sobie zyl nie podcialem...wiecej jest takich gier.

gep/lamers^dial

10

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

tej gry nie da sie przejsc i koniec tematu.Ale giera rzondzi forewer i basta.zagrywalem sie kiedys z kasety tak dlugo az z kasety wiory lecialy.

gep/lamers^dial

11

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

Moze ktos zaproponuje autorowi aby ja dokonczyl po latach... :D

Mysle, ze teraz tworcy gier maja wazniejsze sprawy na glowie niz ukanczanie gier sprzed 20 lat... ;)

[code]--------------- daVid -------------
---------- david@scene.pl ---------
-- GG: 470569 -+- ICQ: 152532728 --
--------- IRCnet: #atari8 ---------[/code]

12

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

tak np. pisza patche do tych z przed dni kilkunastu.......

gep/lamers^dial

13

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

Ja nie znalazłem podobnej gierki jak MONTEZUMA'S REVENGE... Dla mnie to gra kultowa. A fakt, że nigdy nie została ukończona, po tylu latach jakoś mnie nie razi. Co nie znaczy, że nie jest niezwykła. Grywalność, grafika, intro, itd. - to przecież cudeńka. Bardziej mnie dziwi fakt, że nie znalzł się nikt, aby dokończyć tą grę ?!!

14

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

benji: czemu czepiasz sie tematow od lat nie poruszanych?

lepiej zacznij to w nowym watku...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

15

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

Żeby było zabawniej to właściwie tylko na małe Atari jest "właściwy" Montezuma's Revenge. Na innych komputerach pod tą nazwą kryje się po prostu Preliminary Monty - które moim zdaniem jest dużo gorsze od MR. Okrojona grafika, dźwięki, brak ptaszka - no nie ten klimat po prostu.

Raz widziałem MR na Commodore (czyli Preliminary Monty) - ale paskudstwo! Grafika jakaś rozpłaszczona, potworki lekko zmienione.

Zdaje się wersje na Atari 2600 są nieco inne (tam są jakieś 3 poziomy tylko) i na inne kompy też są różnice w grafice. Np. wersja chyba Segi - w ogóle nie przypomina oryginału.

A Montezumę można skończyć! Na Gameboy Color ukazał się remake gry - zachowano większość z klasycznego labiryntu mocno go rozbudowując (komnaty są scrollowane). Do pokonania są dwa posągi Montezumy ("zabija" się je kilkoma mieczami) i masa innego badziewia.

A ruszyć autora? Dobry pomysł. Trzeba zarzucić go mailami..

Charlie

16

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

W 'Preliminary Monty 16K' grałem jak byłem mniejszy. I było świetnie. Ten skarbiec na końcu, jak Pedro spada w dół i zbiera skarby - było wiadomo, że przeszedłeś gierkę, a przynajmniej jakiś poziom. Ale gdy trochę podrosłem, i 'wyzbyłem się tego co dziecięce',  zaczęła się przygoda z 'Zemstą Montezumy'. Po jakimś czasie błądzenia w piramidzie, wreszcie dotarłem do finalnej komnaty. Później dowiedziałem się, że tej gierki nie idzie przejść. I to wzbudziło we mnie niedosyt. Nie mogę - i chyba nikt nie może - powiedzieć, że przeszedłem 'Montezume'... Straszna prawda!

Ciekawe, czy autor legendarnej gry, po tylu latach będzie chciał (mógł?) wrócić do niej i ją dokończyć? Jakby się tak uwziąść i użyś smerfnego ataku emaili, to może by się udało (choć to dość drastyczne posunięte, 'ciut nietaktowne').

Ostatnio edytowany przez BenjiAtarowiec (2006-05-11 09:55:53)

17

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

Tjaa, my chcemy final version.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

18

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

Chcemy, chcemy. Ale kto zna aktualny mail do autora Montezumy - Roberta Jaegar'a?! Na stronie Leszka Zaciury jest napisane, że ktoś się z nim kontaktował i pytał o zakończenie gry i całej historii z nim związanej...

Ostatnio edytowany przez BenjiAtarowiec (2006-05-11 10:20:01)

19

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

Było to mówione wielokrotnie - wersja z "intrem" z muzyczką i tupiącym Montezumą jest wersją roboczą pochodzącą z 1983 roku (nazwijmy ją: wersją beta) i stworzoną przez R. Jaegera, natomiast wersja znana pod nazwą Preliminary Monty 16k jest finalną sklepową wersją gry wydaną w 1984 roku przez Parker Bros. Jej prawdziwy tytuł brzmi Montezuma's Revenge a nie żadne Preliminary Monty (mylący napis pozostawiony przez "crackerów" w pirackiej wersji plikowej).

Jaeger odszedł z branży growej po wydaniu Montezuma's Return (PC, 1998). Do Montezuma's Return dołączał jako bonus roboczą wersję Montezuma's Revenge ale wynikało to z faktu braku praw autorskich do finalnej wersji (Preliminary Monty), której nie był autorem! Nie był też autorem żadnej z konwersji na żadną platformę.

Napisałem jakiś czas temu dosyć konkretny tekst o Montezumie, postaram się go niedługo udostępnić, może jeszcze dzisiaj.

20

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

galu: to od razu można w Atariki umieścić, nie? :)

I Ty zostaniesz big endianem...

21

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

Jestem właśnie na etapie wykańczania stronki, nie chciałem za bardzo publikować linków dopóki wszystkiego nie zapmnę na ostatni guzik, ale co tam...

http://galu.info/index.php?a=renderpub&id=1

Jeśli to możliwe, prosiłbym o wrzucenie tego jako newsa na stronę główną. Myślę, że jest to rzecz która chyba każdego Atarowca powinna żywo zainteresować ;)

Jeśli chodzi o sprawy merytoryczne to mam wątpliwości w zasadzie tylko do jednej rzeczy - nie jestem na 100% pewien czy gość na pierwszym zdjęciu to rzeczywiście Jaeger. A cała reszta, jakkolwiek zaskakująco i kontrowersyjnie by nie brzmiała, to tzw. "sama prawda" ;D

22

Odp: Montezuma's Revenge - jak to przejść

Uważam że brak finału Montezumy jest bardzo dobrym wyjściem przez to gra rzeczywiście jest nieśmiertelna ;)
i można w nią grać w nieskończoność