Temat: ape pod ixpe

jw. Czy gdzieś już krąży ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: ape pod ixpe

przydaloby sie na W2000 takze !

3

Odp: ape pod ixpe

No przeciez jest do sciagniecia na stronie domowej. Nie rozumiem o sso chozzi. Aktualna wersja wspiera wszystkie windy.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: ape pod ixpe

mam XP-eka i APE 2.0.6 i aby atarka cos odczytala z tego gownianego systemu ustawiam u siebie  SERIAL CONTROL na RI bo inaczej nie chodzi i na dodatek w QMEG gdy cos zaladowuje to obraz stoi i aby cos czytal trzeba przelaczyc w nim bodajrze na czytanym dysku literke na  "n" ale wtedy czyta jak z os-u Atari..
I tak najlepszy jest APE 1.18 for DOS który z QMEGIEM chodzi szybciej niz z OS Atari....
----DOS RZĄDZI----
WIN XP ---------syf dla maniaków gier....

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: ape pod ixpe

No przeciez jest do sciagniecia na stronie domowej. Nie rozumiem o sso chozzi

No chozii o fulowna wersje, a nie jakiegos trajala.

WIN XP ---------syf dla maniaków gier....

No panowie uszanujmy winde ;) przeciez czesto z niej korzystamy, nawet jadac na pietro .... :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

6

Odp: ape pod ixpe

Ja ostatnio tez mam niezle jajca. Moze ktos pomoze...

Zmieniłem płytę główną (chipset KT400, wcześniej KT266A i wszystko smigalo) i od tego momentu mam problemy z odczytem czegokolwiek na XP+APE2.0 trial. Co jakis czas wyskakuje Drive NAK (pod Sparta, to chyba jakis blad o zlej konfiguracji stacji, nie pamietam). Ale co jakis czas lapie i czyta, a pozniej znowu bledy. Konfigurowalem COMy na rozne sposoby i nic.
Zainstalowalem Win98 i najlepsze jest to, ze APE98, ktore kiedys dawno dzialalo teraz wywala Unable to load device driver (to samo co pod XP). gdy powalczylem udalo sie go uruchomic, ale wskazanie jakiegokolwiek ATRa sie nie udaje - nic sie nie pojawia w polu z nazwa ATRa...
Obecnie uzywam APE2.0 pod Win98 i jakoś chodzi, ale podlamalem sie troche, bo mialo byc lepiej....

ps. W konfiguracji APE tez oczywiscie mieszalem i nic nie pomaga. SIO2PC mam na układzie 1489.

Odp: ape pod ixpe

Kasa na full wersje jest zebrana (kto sie zlozyl - ten dostanie :). Tylko pan T. nie bardzo odpowiada na maile - Jurgi w tej chwili to zalatwia, tylko zero odpowiedzi. Jak zamawialem 98 to tez byly klocki, ale teraz to jest jeszcze gorzej - no chyba, ze rozpowszechniona wersja 98 zostala i za ocean, to wtedy...

8

Odp: ape pod ixpe

> Zmieniłem płytę główną (chipset KT400, wcześniej KT266A i wszystko smigalo) i od tego momentu mam problemy z odczytem

Zachcialo sie nowinek hie hie :)

A tak na serio to musze sie przyznac, ze mi tez sie raz na jakis czas zdarza, ze przy uruchamianiu APE 2.x pokazuje sie komunikat "Unable to load device driver". Wychodzi na to, ze p. Autor cos popsul.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: ape pod ixpe

WIN XP ---------syf dla maniaków gier....

Dla maniakow gier? Wydaje mi sie, ze do gier to wlasnie xp sie najmniej nadaje (no moze poza 2k). No chyba, ze za gry uznawac tylko te, ktore wyszly po 2000 roku.

10

Odp: ape pod ixpe

A ja mam takie drobne pytanie do bractwa. Co sie wszyscy uparli na to APE???? Nie dosc, ze trza za to placic, to jeszcze widac jakie sa hocki klocki. Ja uzywam darmowego Atari810 i jestem zadowolony.  I tyle.

Nazywam sie Milijon, dla przyjaciol banka ;)

11

Odp: ape pod ixpe

Biuster!!!!!!!!!!!! Kope lat!

12

Odp: ape pod ixpe

Biuster!!!!!!!!!!!! Kope lat!

No kope, kope :) :) :) :) :)

A wracajac do tematu. Oto link skad mozna sobie Atari810 zassac :)

http://retrobits.net/atari810.html

Nazywam sie Milijon, dla przyjaciol banka ;)

13

Odp: ape pod ixpe

A dzieki! Poprobuje.... Ma to jakies ograniczenia? Jakies roznice w stosunku do APE?

14

Odp: ape pod ixpe

No....wyglad, a ograniczenia. Coz. Na razie jest wersja pod rodzinke NT (NT/2k/Xp). I tyle wiem. Znaczy tyle wylapalem. Atr-y smigaja bardzo ladnie. Nawet te 16 MB.

Nazywam sie Milijon, dla przyjaciol banka ;)

15

Odp: ape pod ixpe

A zapis w Ultra Speedzie dziala?

16

Odp: ape pod ixpe

Dla mnie podstawowa roznica jesli chodzi o porownanie APE i 810 jest to ze 810 nie dziala :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

17

Odp: ape pod ixpe

To zupelnie odwrotnie niz u mnie - mam win2k i interfejs sio2pc zgodny z oryginalnym projektem, tzw. wersja z dwoma scalakami (u mnie ma 3, ale z elektronicznego punktu widzenia zachowuje sie jak z 2 ;> ) - Sio2PC (program) i Ape pod DOS-a ladnie dzialaja, Ape pod Windows (nawet najnowsze) nie dziala (dlatego ssie), Atari 810 pieknie dziala.

18

Odp: ape pod ixpe

Atari 810 róló! Dziala. APE pod DOS tez, a APE 2.0.6 i 2.0.0 nie.

19

Odp: ape pod ixpe

Nie ma jak APE 1.16 (DOS) odpalony pod emu grzyba (PC-Task 4.40 róló!!! :D ) na Ami!!!!! Śmiga jak burza! Polecam nowy emu grzyba, czyli DosBox - można odpalić PCuja nawet w oknie ^_^.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

20

Odp: ape pod ixpe

Witam!
Złożyłem sobie dzis druga wersje sio2pc i zrobilem pare testów programem APE for WINDOWS 2.0.0(6) na windowsie XP i tak:
1) wersja na MAX232 dziala tylko przy ustawieniu Serial Control na 'RI' i niestety bez trybu ultra :( (w QMEGU 4.0.4 zamiast 'F' dać 'N' w QMEGU 4,3(3x) zamiast 'U' dać '-' ) i powinno chodzić
2) wersja na 1489 zalezy jak kto ma podlaczone gdy na: RI - to w optionsie ustawic Serial Control na RI i to samo co wyzej z QMEGIEM, dziala ale bez trybu ultra gdy mamy  na DSR w options/ Serial Control ustawiamy na DSR i to samo co wyzej z QMEGIEM też niedziala tryb ultra.
I co można zauważyć przynajmniej umnie - niedziala tryb ultra, gdy takowy wlaczymy w Atarce to nic niewczytuje...
Ofkors w WIN98se,DOSie tryb ultra w APE dziala :)
Może komuś to pomorze w wlaczeniu APE pod XP(i chyba 2000 też)
pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

21

Odp: ape pod ixpe

Ja doswiadczylem ciekawego zjawiska odnoscnie sio2pc. Kabelek robil mi Pasiu i nie wiem ktora to wersja (z elektroniki mam dwie lewe rece), wiem tyle, ze zadne APE nie dziala z moim kompem (ale to chyba wina kompa), dziala za to atari810 (bardzo fajnie zreszta). A zjawisko tyczylo sie tego, ze jak zainstalowalem MS Visual Studio .NET beta 2, to juz nic nie chcialo mi dzialac. W szczegolnosci atari810 nie potrafil zaladowac SIO Device Driver.

I badz tu madry i pisz wiersze ;)

22

Odp: ape pod ixpe

u mnie tez dziala tylko ape98 i atari810...ten ostatni jest bardzo wygodny...a ape od samego poczatku mnie denerwowal...nawet proggdizajn ma skaszaniony....1:0 dla atari810....

gep/lamers^dial

23

Odp: ape pod ixpe

Łatwienie APE w trakcie. Please wait. Please wait. Error 138.