1

Temat: Port Atari800 na SymbianOS

No coz, zaczelismy o tym tutaj ale nie skonczylismy.
Uprzedzam z gory nie zjestem specjalista od C i nie umiem tego przeportowac - ja tam na atari moge pisac ;)
A dlaczego nowy temat, otoz pod konec roku pojawi sie zatrzesienie telefonow z tym systemem. Wchodzi nowy Siemens, Motorole, kilka Nokii, Samsung, a co najwazniejsze Nokia N-gage !
A co w tym takiego waznego? Otoz nokia (chyba nie mogac wymyslic nic nowego), wrzucila do nowej obudowy swoj stary model 7650 (posiadam - cudo), dodala obsluge kart MMC i radio, wyrzucajac aparat foto. Uzupelnila soft o player MP3 i Real i bedzie sprzedawac jako konsole. Biore w ciemno, jak tylko sie pojawi.

Poprostu wynika coraz wieksza potrzeba przeportowania jakiegos emulatora na ten sprzet.
Ja tego nie potrafie, stad moj apel!

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

2

Odp: Port Atari800 na SymbianOS

na Nokie n-gage mozna pomyslec o portowaniu emulka. Sila tej konsolki jest naprawde niesamowita. Widzialem filmiki z gier - in game. Tony Hawk 3 nie roznil sie zbytnio od teog na pieca (of coz inne rozdzialki ;  ) tom rider wygladal ladnie, full 3D, pelne obroty, 1-2 rameczki all. Im impressed.

Jedyna ponoc wada, ze kartridz w n-gage wymienia sie tak, ze najpierw musimy otworzyc komoorke i wyciagnac baterie ; -). Ale bajerka miod !

Ja tam mam ochote napisac jakies robbo na tą konsole : D

3

Odp: Port Atari800 na SymbianOS

NGage napędza stumegahercowy ARM - o połowę wolniejszy od tego zastosowanego w konsoli GP32 (nota bene kosztującej obecnie nieco ponad 100 eurosów i posiadającej działajęce emu Atari800 i AtariST). Telefon ten nie posiada również sprzętowej akceleracji 3D - wszystkie te "wyglądające prawie jak na PC" gry to efekt sztuczek, ostrej optymalizacji i... malutkiego ekraniku (ok. 180x200px). Swoją drogą - NGage nie zrobił na mnie osobiście żadnego wrażenia - grywalnościowo obecne pozycje (poza THPS i TR) nie umywają się do największych szlagierów z GBA, a graficznie wcale nie jest dużo lepiej - zobaczcie Stuntmana na GBA w akcji (przy czym GBA posiada CPU zaledwie 16MHz + 2D custom chipy).

4

Odp: Port Atari800 na SymbianOS

Ja tam nie zamierzam kupowac tego do gier :)
Jak pisalem, jest to 7650 w obudowie dla graczy i z mozliwoscia rozszerzenia pamieci. Mi w 7650 najbardziej brakuje pamieci poprostu, reszta sprawdza sie doskonale - wgralbym sobie np. Opere zamiast mojej prymitywnej przegladarki, ale nie mam gdzie.....
Co do gier, to faktycznie trzeba wyjac baterie przy wymianie karty, ale jak tam wrzucisz zamiast karty z gra, MMC o pojemnosci np. 256MB i nie potrzebujesz oryginalnych gier, to moznaby miec Emulator i wszystkie gry na atari.
Co do porownania z innymi konsolami, to pamietajcie ze nie mozliwosci samej konsoli decyduja o polularnosci, decyduje o niej polityka producenta, a Nokia ma juz wszedzie na calym swiecie kupe umow developerskich popodpisywanych.
A poza tym nie chodzi mi o porownywanie mozliwosci. Chodzi o to , ze pojawia sie coraz wiecej telefonow z systemem Symbian, a nie ma na nie Atari800, a taki C64 jest ;)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

5

Odp: Port Atari800 na SymbianOS

A ja po pelnym rozeznaniu jestem zalamany ze nie ma zadnego porzadnego emulatora XL na platforme PocketPC! - jedyny wszedzie polecany PocketATARI nie wyrabia sie na ARM 206MHz (jakies 50% szybkosci oryginalu). I nie jest to kwestia szybkosci procka bo emu ST dziala dobrze z szybkoscia prawie 100%, jak troche pokonfigurowalem i chociaz na tym pogrywam. Emu ZX tez pomyka. PO prostu atarka ma tyly... :( szkoda ze nie umiem na toto pisac :(((
A nokia ngage z 100MHz prockiem to bedzie chyba najbardziej przereklamowany produkt roku ;)

6

Odp: Port Atari800 na SymbianOS

Swojego czasu zastanawialem sie nad kupnem GP-32;namawial mnie na to jeden maniak z makii.pl..ale okazuje sie ze to sprzet pokroju Jaguara...czyli generalnie mało (znikomo) supportowany...niestety Koreańce nie mają siły przebicia i np. gierce mozna policzyc na palcach dwóch rąk...jest na to scena i spore podziemie programistyczne,ale...to wszystko...z kolei N-Gage wydaje sie ze ma lepszą przyszłosć przed sobą-wszak to Nokia...więc mysle,że kupie sobie to cacko.

gep/lamers^dial

7

Odp: Port Atari800 na SymbianOS

wszystkie te "wyglądające prawie jak na PC" gry to efekt sztuczek, ostrej optymalizacji i... malutkiego ekraniku (ok. 180x200px). Swoją drogą - NGage nie zrobił na mnie osobiście żadnego wrażenia - grywalnościowo obecne pozycje (poza THPS i TR) nie umywają się do największych szlagierów z GBA, a graficznie wcale nie jest dużo lepiej

A mial kolega toto w rekach, czy opiera sie na fotkach z sieci ? ;)
No wlasnie w GBA ekranik tez jest malutki 240x160, a jakosc nawet z podswietlaczem, ktory tak naprawde jest naklejka z oswietlaczem zewnetrznym, nijak sie ma do tego co widze na codzien w 7650 (poprostu ma ona normalne podswietlenie). Zobacz, porownaj, a potem sie wypowiadaj :)
A poza tym o czym my tu piszemy.... czy to jakies forum konsolowe ? Chodzi o port Atari800 na Symbian OS - wszystko, czy N-gage sie komus podoba czy nie nie ma znaczenia - moge sie zalozyc ze sprzedawal sie bedzie swietnie i dlaczego ma nie byc na niego dobrego emulatora... ?

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

8

Odp: Port Atari800 na SymbianOS

Swojego czasu zastanawialem sie nad kupnem GP-32;namawial mnie na to jeden maniak z makii.pl..ale okazuje sie ze to sprzet pokroju Jaguara...czyli generalnie mało (znikomo) supportowany...niestety Koreańce nie mają siły przebicia i np. gierce mozna policzyc na palcach dwóch rąk...jest na to scena i spore podziemie programistyczne,ale...to wszystko...z kolei N-Gage wydaje sie ze ma lepszą przyszłosć przed sobą-wszak to Nokia...więc mysle,że kupie sobie to cacko.

Pod względem gier komercyjnych GP32 leżał od samego początku - kilka tytułów na krzyż, prezentujących poziom raczej cienki. Nie znaczy to jednak, że jest to sprzęt którego nie warto mieć - właśnie ze względu na - jak to nazwałeś - "scenę" (emulatory, porty gier komercyjnych, homebrew stuff, divx/mp3 playery). Emulatory A800 i AST (bo to was zapewne interesuje) działają naprawdę solidnie, w przeciwieństwie do PocketShitowej biedy. Premiera GP32 w Europie dopiero ma nadejść, więc myślę że będzie okazja nabyć tą konsolkę za jakieś naprawdę niewielkie pieniądze (obecnie na aukcji ok. 600zł za sprzęt+kartę pamięci).
Nie znaczy to, że namawiam do kupna GP32 - sam mam GBA, który pod względem gier i "klimatu" kopie tyłek. Ale Atari na nim nie zemulujecie (aczkolwiek są działające z pełną prędkością emu Segi Master System, Colecovision, A2600, PC Engine i ZX Spectrum).

Pecus --> Miałem w rękach. Ekran GBA jest jakieś 2x większy od tego w NGage (a swoją drogą - ekran w GBA w ogóle nie jest podświetlany - dopiero w GBASP). Nie porównujmy tych urządzeń - konfrontujesz przereklamowany gadżet producenta telefonów z najbardziej kultowym handheldem wszechczasów.

9

Odp: Port Atari800 na SymbianOS

No to tera ja.

Mialem GBA + Linker + 256 Mbit przez pol roku i musze z cala stanowczoscia powiedziec ze brak podswietlenia ekranu wg mnie dyskwalifikuje ta konsolke w calej rozciaglosci. Po prostu shit i koniec. Przez pierwszy tydzien jeszcze jakos to znosilem, ale pozniej gdy musialem grac z mocna lampa za soba zrezygnowalem i spylilem ten kawalek plastiku. Dla mnie jedynym plusem GBA jest to, ze malo zre baterii.

Natomiast jesli chodzi o GP to jestem pod wrazeniem tego ile undergroundowego stuffu na to wychodzi ... i jakiej jakosci !!! Mysle, ze jednak Nokia wie co robi, no i zna sie na reklamie i jest wg mnie synonimem dobrej jakosci.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: Port Atari800 na SymbianOS

Ekran GBA jest jakieś 2x większy od tego w NGage (a swoją drogą - ekran w GBA w ogóle nie jest podświetlany - dopiero w GBASP). Nie porównujmy tych urządzeń - konfrontujesz przereklamowany gadżet producenta telefonów z najbardziej kultowym handheldem wszechczasów.

Kultowosc niestety tu takze polegala na dosc sprytnej kampanii reklamowej ktora ja podsycala do oblednych rozmiarow :) Ja mam naprawde kultowy GBC! A co do WIELKOSCI ekranu, to moj Atari jak go podlacze do TV 32" tez ma wiekszy ekran od PC - ale rozdzielczosc juz ma mniejsza. Poprostu n-gage ma mniejsze pixele.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

11

Odp: Port Atari800 na SymbianOS

Ja mam naprawde kultowy GBC!

blah   ;)
To jeszcze raz zofftopicuję.
Fakt - GBA jak na rok 2001 "możliwości techniczne" miał przeciętne. Nie zmienia to faktu, że kilkadziesiąt pozycji growych na tą maszynkę wdeptuję w glebę (Metroid Fusion, SMA3, Ninja Five-O czy Boktai). No cóż - Nintendo robiło swoje, nikt im nie deptał po piętach, więc zamiast oczekiwanego PocketN64 wypuścili PocketSNES. Z resztą nawet teraz nie muszą oglądać się na konkurencję (myślę o Sony PSP) i na siłę starać się upchnąć Gamecube'a do rozmiarów kieszonkowych. O Mariana64 i Zeldę:OoT klienci i tak będą się zabijać!

Pecus --> Nie zrozumiałem Twojego przykładu z 32calowym TV. NGage ma po prostu maleńki ekranik, i nie ważne że przez to piksele też są malutkie - po prostu jest MAŁY.

12

Odp: Port Atari800 na SymbianOS

Mialem GBA + Linker + 256 Mbit przez pol roku i musze z cala stanowczoscia powiedziec ze brak podswietlenia ekranu wg mnie dyskwalifikuje ta konsolke w calej rozciaglosci. Po prostu shit i koniec.

To dokładnie tak jak ja! wybulilem kasiure na taki sam sprzet i zawiodlem sie :( bez podswietlania nawet w dzien kiepsko widac... tylko ja pozbylem sie tego po 3 tygodniach...

13

Odp: Port Atari800 na SymbianOS

No wlasnie, a jak fajnie sie na Symbianie gra w stare gry na emulatorze GBC :)
Przy tak dobrym podswietleniu wole to od GBA.

A co do wielkosci ekranow, to moje porownanie mialo na celu pokazanie ze rozdzielczosc jest wazniejszym parametrem od wielkosci, bo jakby to wielkosc sie liczyla to podlaczlbys GBA do TV i cieszyl oczy pikseloza....

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

14

Odp: Port Atari800 na SymbianOS

Poproszę namiar na źródła jakiegoś programu wyświetlającego grafikę, odtwarzającego sample i sprawdzającego klawiaturę - więc najlepiej jakiejś gry w C lub C++. Na maila, nie na forum.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

15

Odp: Port Atari800 na SymbianOS

fakt na GBA nie ma emulca Atari..za to jest taki shit jak Colecovision...kiedys mialem ta konsolke,ale widzialem sporo demek na GBA i bylem troszke zszokowany,demka na GP juz mnie tak nie zdziwily...polecam oblookac produkcje grupy np. Unique na GBA:) RULEZ!

gep/lamers^dial

16

Odp: Port Atari800 na SymbianOS

A w miedzyczasie pojawil sie ZXboy. Czyli tylko Atari brakuje z najwazniejszych komputerkow.

A tak wogole to mam juz N-Gage ;)
Zapakowalem emula C64 i kupe gierek, zaraz wrzuce spektruma i kupe gierek i jeszcze tylko Atari i kuuupa gierek :) Jednak karta pamieci to jest to!!

Ten emulgator Spectruma jest super, w wersji darmowej jest bez dzwieku a przegladarka do gier obsluguje gry na litery A,B,C i cyfry, ale jak obsluguje - wsakzuje sie tytul, klik i telefon sciaga ja z sieci (u mnie jak jest w pobliz kompa to laczy sie z internetem przez modul Bluetooth !! i nic dodatkowo nie place! A jak jestem poza domem to laczy sie po GPRS. W Wersji platnej (10$) sa wszystkie gry i dzwiek...

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

17

Odp: Port Atari800 na SymbianOS

w 3miescie na razie kosztuje N-Gage rowniotko 1555 zl,ale slyszalem ze tani bedzie w promocji-bo jest bardzo tani w produkcji.A to oznacza swietlana przyszlosc:)))))juz gotuje sie do zakupu.

gep/lamers^dial

18

Odp: Port Atari800 na SymbianOS

Nokia zapowiada ze nie predko bedzie w promocjach operatorow niestety. Traktuja go jako konsole a nie telefon poprostu :)

Jak narazie stwierdzilem dwie wady - obie drobne:
- brak IRDa (no ale ja i tak teraz po bluetooth sie lacze wiec nie jest to dla mnie problem - zreszta jak sie przesiadlem z podczerwienie na bluetooth - niebo a ziemia),
- srednio wygodnie sie to trzyma w czasie rozmowy, ale juz sie przyzwyczajam, zdeszta glownie i tak mam zestaw sluchawkowy bo jadac do pracy slucham radia, a w metrze przelaczam sie na MP3 :) .

Ciekawy jestem jak z kartami wiekszymi niz 128MB, bo ja nie kupilem wiekszej ze wzgledu na to ze w specyfikacji ich nie podaja, a moze trzeba bylo w sklepie sprawdzic wieksza, a noz - no coz blad.

P.-S. Wipeout chodzi jak na PSXie :)

A zeby nie bylo do konca nie na temat.... Foxiu jak tam ? ;)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

19

Odp: Port Atari800 na SymbianOS

wczoraj przed sztabem siedzialem w Empiku i testowalem N-Gage (dlatego sie spoznilem..sorki chlopaki) i stwierdzam ze sprzecior jest naprawde spoczko.Chyba kupie wczesniej niz mysle...juz wyobrazam sobie jak emulacja 8-bitow bedzie odchodzila....no i oczywiscie pewnie juz jakies demka powstaja w zaciszach finskich domostw:)

gep/lamers^dial

20

Odp: Port Atari800 na SymbianOS

witam,
jako ze emulatora malego atari na symbian (s60) jak nie bylo, tak nie ma... mam inne pytanie. jest na te telefony programik (nazwy jego nie pamietam, ale sciagnalem go ze strony aivanet.com ) zawierajacy w sobie kilka gier atari i wystarczy podmienic pliki .bin w tym programie, by cieszyc sie zupelnie innymi grami. niestety te gry to porazka :( czy posiada ktos biny do tego z bardziej przyjaznymi grami?? i co za sprzet w ogole emuluje ten program, bo xl/xe to to raczej chyba nie jest...
pozdrawiam

vayo
ps. czy robbo bylo tez na C64?