1

Temat: APEL DO JAGERA !!!

Drogi Jagerze.

Jako, ze jak sam stwierdziles opuszczasz Atari i nie zamierzasz juz nic na nim robic, mam do Ciebie wielka prosbe. Napisales doskonaly program zwacy sie DOS Control - wrecz cudo. Niestety dostepny jest on tylko dla uzytkownikow korzystajacych z DOS II Stefcia Dorndorfa - co wyklucza jego uzycie wsrod stale rosnacej rzeszy posiadaczy twardych dysków w Atari. Nie zamierzasz rozwijac tego programu wiec czemu nie warto opublikowac jego zrodel jak Freeware - tak jak np. uczyniła moja grupa dając za darmo źródła do nawiekszego osiagniecia w sferze dem - Numena.

Jest kilka osób, które z chęcią przyjmą te źródła i dorobią do bardzo dobrego DOS Controla obsługę dysków MyDOS oraz SpartaDOS co poszerzy grono jego uzytkowników.

Prosze pod spodem o dopisywanie sie osob, które popieraja moj apel. Od razu mowie ze za offtopic i pisanie glupot BAN natychmiastowy. Jesli Jager nie czyta forum wszystkie podpisy zbiore i przesle mu mailem.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: APEL DO JAGERA !!!

popieram kierownika  8) źródła dla wszystkich !!!!!!!!

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: APEL DO JAGERA !!!

TAK ! TAK TAK ! Chcemy DOS Controla dla wszystkich liczących się DOS'ów  :!:   8)

Odp: APEL DO JAGERA !!!

I Ja I Ja ;-) Podpisuję się.

5

Odp: APEL DO JAGERA !!!

Ja tez sie podpisuje!

6

Odp: APEL DO JAGERA !!!

Popieram w całości i szczególach.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

Odp: APEL DO JAGERA !!!

Jako zarejestrowany uzytkownik popieram idee Kierownika!

8

Odp: APEL DO JAGERA !!!

Ja również dołączam się do apelu - w sumie niedługo twardziela montuję w Atarce i dobry tool będzie jak najbardziej na miejscu!

I Ty zostaniesz big endianem...

9

Odp: APEL DO JAGERA !!!

jestem za? TAK!

10

Odp: APEL DO JAGERA !!!

Ja z oczywistych powodow takze popieram. Nawet kupie DC, by popierac jako zarejestrowany uzytkownik - jesli trzeba.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

11

Odp: APEL DO JAGERA !!!

wszyscy popieraja ten pomysl, lacznie ze mna

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

12

Odp: APEL DO JAGERA !!!

mój przedmówca ma świętą rację.  8)

13

Odp: APEL DO JAGERA !!!

I ja, i ja... Mimo że jeszcze twardziela nie mam ;((

Sikor umarł...

14

Odp: APEL DO JAGERA !!!

mogę się pod tym podpisac ... ;)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

15

Odp: APEL DO JAGERA !!!

"Jako, ze jak sam stwierdziles opuszczasz Atari i nie zamierzasz juz nic na nim robic..."

Jak tak powiedzialem? Hm... nie przypominam sobie :) Raczej oswiadczylem ze odchodze na blizej nie okreslony czas :D

"Nie zamierzasz rozwijac tego programu wiec czemu nie warto opublikowac jego zrodel jak Freeware..."

Temat ten juz poruszalismy... jedynie Vasco z zarejestrowanych uzytkownikow wyrazil zgode (co i dzisiaj potwierdzil).

Co do dalszych prac nad programem... Rzeczywiscie, sa wstrzymane do czasu az w koncu kupie odpowiedni sprzecik, na ktorym w rozsadnej predkosci bedzie dzialal emulator.

Obecnie powstaje jedynie dokumentacja w wersji ONLINE, ktora bedzie dostepna za kilka dni na mojej stronie www.serious-dial.atari.pl

"Jest kilka osób, które z chęcią przyjmą te źródła i dorobią do bardzo dobrego DOS Controla obsługę dysków MyDOS oraz SpartaDOS co poszerzy grono jego uzytkowników."

Wcale w to nie watpie :)
Szkoda tylko ze pod Twoim apelem podpisalo sie tyle osob, a tylko jedna z nich (dzieki Vasco) sie zarejestrowala :(

Chyba przyznasz ze to daje do myslenia. Ja odebralem to tak - brak calkowitego zainteresowania DOS Control'em, czyli nie trafilem w gusty uzytkownikow :(

Program trafil takze na aukcje (Allegro, Polano, Adico) za namowa Vasca, gdzie mozna go bylo zarejestrowac po nizszej cenie - brak zainteresowania :(

Takze zrodlowki byly na sprzedaz (gdzies jeszcze napewno na forum mozna odnalezc ten post). Niestety... i tym razem nie bylo zainteresowanych.

Podsumowujac... podtrzymuje to co powiedzialem wczesniej - jezeli wiekszosc zarejestrowanych uzytkownikow wyrazi zgode, to zrodla beda dostepne na mojej stronie. Oferta sprzedazy (oczywiscie za rozsadna cene) jest takze aktualna, wtedy nowy "wlasciciel" zadecyduje o statusie programu i kierunku jego dalszego rozwoju.

Jager/Dial

16

Odp: APEL DO JAGERA !!!

Temat ten juz poruszalismy... jedynie Vasco z zarejestrowanych uzytkownikow wyrazil zgode (co i dzisiaj potwierdzil).

Prosze w takim razie o podanie listy zarejestrowanych uzytkownikow, mysle ze kazdy z nich bylby zainteresowany darmowym upgradem.

Szkoda tylko ze pod Twoim apelem podpisalo sie tyle osob, a tylko jedna z nich (dzieki Vasco) sie zarejestrowala

Zrozum Jager, malo kto (oprocz dziadzi Vaska) korzysta aktualnie z DOS II ! Wlasnie oto nam chodzi, aby program obslugiwal szeroko stosowane aktualnie DOS`y.

Oferta sprzedazy (oczywiscie za rozsadna cene) jest takze aktualna, wtedy nowy "wlasciciel" zadecyduje o statusie programu i kierunku jego dalszego rozwoju.

Ile w takim razie sobie wyobrazasz za żródła ? Możemy zrobić zrzute i wypuścić program jako freeware. Sam wiem o tym, że kontynuatorów mamy na bank.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

17

Odp: APEL DO JAGERA !!!

Zrozum Jager, malo kto (oprocz dziadzi Vaska) korzysta aktualnie z DOS II ! Wlasnie oto nam chodzi, aby program obslugiwal szeroko stosowane aktualnie DOS`y.

Ja to doskonale rozumiem, ale rok, czy dwa lata temu 95% uűytkownikow uzywalo tego DOS'u, i co? I nic :( W tym wlasnie czasie zarejestrowal sie Vasco (a moze i nawet wczesniej).

Ile w takim razie sobie wyobrazasz za żródła ?

Jestem otwarty na wszystkie propozycje... ;)

Jager/Dial

18

Odp: APEL DO JAGERA !!!

Nie podales listy zarejestrowanych userow, jesli oni nadal nie beda wyrazac zgody to wtedy usiadziemy do negocjacji nt. ceny.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

19

Odp: APEL DO JAGERA !!!

I nie podam, bo nie wiem czy wyrazaja na to zgode, a nie mam ochoty zawracac im ponownie glowy. Odpowiedzi otrzymalem poprzednim razem. Kazda byla bardzo podobna i ogolnie mozna ja przedstawic tak:

"Jezeli ja zarejestrowalem, to  dlaczego inni maja otrzymac program za darmo? Jezeli chcesz zmienic status to zwroc mi koszt rejestracji".

Jager/Dial

20

Odp: APEL DO JAGERA !!!

Sluchajcie, to moze zrobic tak: poprosimy, aby Jager zrobil nam jakas znizke powiedzmy 10 zl, a my hurtem, powiedzmy 20-30 osob robimy rejestracje. Oglaszamy, ze jest nas wiekszosc (chyba...) i wtedy bedzie mozna umiescic zrodla za free. Ja oczywiscie tez sie doloze!

Mozna tez te $ przeznaczyc na wykup. Rozumiem, ze Jager nie za bardzo bedzie chcial powiedziec "za ile", wiec zrobimy tak:
- kazdy kto chce sie dolozyc (po dychu?) pisze do Kierownika, ze chce,
- Kierownik uaktualnia liste i wiadomo, ze tyle i tyle osob sie deklaruje
- po ok. 2-3 tyg. patrzymy ile jest $ i Jager mowi:
  a) starczy
  b) nic z tego nie bedzie

Po prostu okaze sie ile jest w tym deklaracji, ze chcemy i jakie za tym idzie poparcie (czy jestesmy gotowi te dyche za to dac).

A przy okazji, wydaje mi sie, ze Jurgi tez sie rejestrnal (dawno to bylo, wiec Jagerku kochany - potwierdz, zaprzecz) i na 100% byl za udostepnieniem jak z nim rozmawialem ;)

Wlasnie pojawilo sie:

"Jezeli ja zarejestrowalem, to dlaczego inni maja otrzymac program za darmo? Jezeli chcesz zmienic status to zwroc mi koszt rejestracji".

No tak to chyba nie moga postawic sprawy, bo niby z jakiej racji? Skoro Mirage oglosilo freewarami swoje gry, to ja moge teraz isc do nich aby mi zwrocili za oryginaly? Ktos zarejestrowal - chwala mu za to, ale dzieki temu mogl uzytkowac program od X lat, a inni nie. W koncu wykupili licencje, a nie na wlasnosc.

21

Odp: APEL DO JAGERA !!!

Oczywiscie znizke  moge zrobic... i bedzie ona wynosila tyle co na aukcjach czyli 15zl.

Jurgi rzeczywiscie sie zarejestrowal, ale od niego nie otrzymalem zadnej odpowiedzi.

Wlasnie pojawilo sie:

"Jezeli ja zarejestrowalem, to dlaczego inni maja otrzymac program za darmo? Jezeli chcesz zmienic status to zwroc mi koszt rejestracji".

No tak to chyba nie moga postawic sprawy, bo niby z jakiej racji? Skoro Mirage oglosilo freewarami swoje gry, to ja moge teraz isc do nich aby mi zwrocili za oryginaly? Ktos zarejestrowal - chwala mu za to, ale dzieki temu mogl uzytkowac program od X lat, a inni nie. W koncu wykupili licencje, a nie na wlasnosc.

I ja sie z Toba Vasco w 100% zgadzam, ale... nie mam potem zamiaru sie "sprzeczac" na ten temat z tymi osobami.

Jager/Dial

22

Odp: APEL DO JAGERA !!!

Okej, dziadza ma racje. Prosze o wpisywanie sie ponizej kto (i ew. ile - min. 15PLN) sie zrzuca.

Wracajac do kwestii rejestracji to Jagerku mozesz zrobic z programem co chcesz poniewaz jestes Autorem - mozesz nawet z kazda kopia dodawac 10 PLN bo to TY JESTES AUTOREM I POSIADACZEM PRAW. A to ze ktos chce kase z powrotem ... jest po prostu niepowazny - zreszta Vasco wyjasnil to na bardzo prostym i dosadnym przykladzie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

23

Odp: APEL DO JAGERA !!!

45 - tak za 3 osoby ;)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

24

Odp: APEL DO JAGERA !!!

> Jurgi rzeczywiscie sie zarejestrowal, ale od niego nie otrzymalem zadnej odpowiedzi

Bo Jurgi jest generalnie oflajnowiec - gadalem z nim jak wyszla ta sprawa po raz pierwszy.

> I ja sie z Toba Vasco w 100% zgadzam, ale... nie mam potem zamiaru sie "sprzeczac" na ten temat z tymi osobami.

Nie dyskutowac ;)

+15 zeta za Vaska

25

Odp: APEL DO JAGERA !!!

+20 za mnie

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.