51

Odp: GTIA TRITONE contest

Ograniczenie? Że niby tylko 64 pliki? Katalogi MyDOSa mi wystarczają, nie tworzę sztucznych bytów.

Sikor umarł...

52

Odp: GTIA TRITONE contest

Pin napisał/a:

Wygodniej jest mieć 400 plików w jednym katalogu

Pin napisał/a:

Co do "MENU" to chciałbym zobaczyć, jak przy kilkuset plikach przewijasz listę w pół godziny

Ciekawe jak dostajesz sie do plikow (by je odegrac) w powiedzmy w czwartej setce. Bo nie wierze, ze znasz nazwy oraz formaty wszystkich plikow na pamiec.

Poza tym ta swoja nachalnoscia nudzisz juz jak tusk.

53

Odp: GTIA TRITONE contest

mazi napisał/a:

Ciekawe jak dostajesz sie do plikow (by je odegrac) w powiedzmy w czwartej setce. Bo nie wierze, ze znasz nazwy oraz formaty wszystkich plikow na pamiec.

mam np. 400 plików w katalogu, zazwyczaj trzymam formaty rozdzielnie w różnych podkatalogach (jest wygodniej - np. TMC, MPT, ST, MUZ, MOD, NEO itd.) i teraz:

1. Jeśli jestem pod commanderem, to ctrl+shift i strzałki - przewijanie ekranu po całości. Jeden w dół, lub w górę. Dość szybka metoda, lecz:

2. Mam 400 plików posortowanych w katalogu alfabetycznie, jestem pod command processor i teraz szukamy jakiegoś pliku zaczynającego się na literę "z":

dir z*.*

Dn:>z_nazwa.ext

Muza gra.

Mazi ;) - znasz szybszą metodę? Masz wszystko w jednym miejscu, łatwo dostępne itd. Na tej zasadzie mam kilkanaście megabajtów muzy w postaci źródłowej dostępnej w dowolnym momencie i co najważniejsze - szybko i wygodnie. I jak sobie teraz myślę, że mam coś przewijać w jakimś menu ... ;) No nic, powtarzam - pytałem, nie da się - nie pytam więcej, nie interesuje mnie to.

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-02-22 20:07:02)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

54

Odp: GTIA TRITONE contest

Na hdd to pewno zapierdzilela calkiem calkiem.

55

Odp: GTIA TRITONE contest

nie tylko, bo nawet na sio nie ma aż takiej tragedii (w turbo oczywiście, ale to raczej nie problem jest). Przynajmniej biorąc pod uwagę sposób w jaki sparta odczytuje katalog.

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-02-22 20:10:46)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

56

Odp: GTIA TRITONE contest

A jaki problem zrobić taką funkcjonalność w menu rozwijanym? Poza tym - psioczysz na MyDOSa, a sam używasz nakładki na spartę, bo Ci nie starcza :D Marna to reklama...

Sikor umarł...

57

Odp: GTIA TRITONE contest

Sikor - raz, to w "menu rozwijanym" (w sensie tego o czym prawisz) istnieje raczej konieczność, by każdy np. muzak był zintegrowany z playerem co stanowi marnotrawstwo nośnika to raz, dwa - CP mi starcza i jest dobry w przeciwieństwie do menu MyDOS'a i wydolności FS AtariDOS, a użycie commandera nie stanowi o braku funkcjonalności CP SDX, bo pod CP można zrobić zasadniczo więcej niż pod SC (na chwilę obecną), lecz to ostatnie rozwiązanie z przyczyn oczywistych jest wygodniejsze. Dlatego też powstało i ma się dobrze ;)

Po trzecie - przestań się przyczepiać, proszę.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

58

Odp: GTIA TRITONE contest

Pin napisał/a:

Sikor - raz, to w "menu rozwijanym" (w sensie tego o czym prawisz) istnieje raczej konieczność, by każdy np. muzak był zintegrowany z playerem

Dlaczego? Przeca wystarczy, że będzie robił DIRa po rozszerzeniu i po sprawie.

Pin napisał/a:

Po trzecie - przestań się przyczepiać, proszę.

Czy stanowi dla Ciebie problem to, że nie używam sparty? Bo póki co to Ty promujesz ten system jako jedyny słuszny i będący wyznacznikiem Atari... Choć niestety w coraz większym stopniu jest to SRATARI, co pisze z całą odpowiedzialnością, mimo, że Cię lubię i szanuję. Konfigi od sparty wyglądają już dużo gorzej od starego MS DOSa na grzyba. Po co tak komplikować sobie życie? Ten program się uruchomi na konfigu 10, tamten na konfigu 50 plus X przed nazwą, ten nie pójdzie wogle, boma nieudokumentowane rozkazy, ten język programowania jest be, bo źle działa ze spartą... (no dobra, BLOAD Draco poprawił). Heh... Dziękuję, pozostanę przy MyDOSie póki co...

Sikor umarł...

59

Odp: GTIA TRITONE contest

Sikor napisał/a:

Czy stanowi dla Ciebie problem to, że nie używam sparty?

Nie.

Sikor napisał/a:

Bo póki co to Ty promujesz ten system jako jedyny słuszny i będący wyznacznikiem Atari...

Nie. Uważam że jest to wygodne rozwiązanie ale nigdzie chyba nie inputowałem komukolwiek, że "musi". Nigdy też nie napisałem, że jest wyznacznikiem Atari. Taka wypowiedź przeczy logice rozumowania.

Sikor napisał/a:

Choć niestety w coraz większym stopniu jest to SRATARI, co pisze z całą odpowiedzialnością, mimo, że Cię lubię i szanuję.

To znaczy co, DOS z 1989 roku? ;)

Sikor napisał/a:

Konfigi od sparty wyglądają już dużo gorzej od starego MS DOSa na grzyba. Po co tak komplikować sobie życie? Ten program się uruchomi na konfigu 10, tamten na konfigu 50 plus X przed nazwą, ten nie pójdzie wogle, boma nieudokumentowane rozkazy, ten język programowania jest be, bo źle działa ze spartą... (no dobra, BLOAD Draco poprawił).

Dużo gorzej, to znaczy że co? Czy jeśli coś wymaga konfiguracji raz a dobrze, to jest złe? ;) A po co "komplikować" sobie życie? Po to, by robić to tylko raz przy zapisie konfiguracji do Boot-Selectora. Co mam nadzieję uda mi się usunąć tę "niedogodność" pisząc program instalacyjny do Sparta DOS X. Taki jest pomysł.

"X" przed nazwą to fikcja. Coś takiego w normalnie skonfigurowanym systemie nie występuje. Są pliki *.COM, które korzystają z lib dosa, lub *.EXE, przy uruchomieniu których system automatycznie "dokleja" sobie owe CAR:X.COM. Rzecz niezauważalna dla usera. Nielegale? - nie ma to związku oczywiście z DOS, ma związek z CPU. Mi to nie przeszkadza, bo nie wszystko musi się u mnie uruchamiać.

Pozostań przy MyDOS, przecież nikt Ci nie broni tak samo, jak nikt Ci nie broni zapytać w tym wątku, czy może ktoś napisze player do GTIA na MyDOS. Tylko widzisz, ja w tym problemu nie widzę i jak ktoś sobie postanowi taki player napisać, to niech sobie pisze, bo to jego sprawa.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

60

Odp: GTIA TRITONE contest

ilez tego smapu mozna wyprodukowac... litosci.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

61

Odp: GTIA TRITONE contest

co to jest smap? ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

62

Odp: GTIA TRITONE contest

Pin napisał/a:

Dla Beepera, to powinien być jakiś normalny player, coby pod Spartą działał.

Czyli według Ciebie każdy inny jest nienormalny. Wymuszasz działanie pod spartą, choć dla wielu jest to zbędne. Ale jest taka domena, która powinna Ci pomóc: napisz.se

Sikor umarł...

63

Odp: GTIA TRITONE contest

Nie chwytaj mnie za słowa, bo dla mnie to jest normalne że mam kilkanaście MB plików z muzyczkami, wciskam RETURN i działa. To nie jest jakiś luksus, bo jest to bezproblemowo osiągalne nawet na Atari ;).

Niczego nie wymuszam, dla Ciebie jest to zbędne więc nie rób sobie problemów i ładuj dane nawet z magnetofonu. Nikt Ci nie broni.

Napiszę.se to, co potrafię. Być może wspomniany instalator dla dysków twardych i Sparta DOS X. Playera sobie nie napiszę, ale może kogoś namówię tak, jak namówiłem Mono do przygotowania playerów dla SDX do większości formatów występujących na 8-bit. Bynajmniej nie na forum, bo nie chce mi się bredni czytać.

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-02-22 22:48:29)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

64

Odp: GTIA TRITONE contest

więc nie widzę problemu, abyś przestał nachalnie promować spartę w tym wątku. Każdy używa tego, czego lubi: Ty sparty, XXL X-BIOSa, ja MyDOSa, Miker DOSa 2.64, ktoś tam tylko loadera... Nie wymuszaj czymś takim, jak zacytowany powyżej fragment, aby robił pod Ciebie. Pogadaj z mono, z Drac030, nie wiem, Epim - niech Ci napisze. Bo póki co mocno spamujemy w wątku XXLa.

Sikor umarł...

65

Odp: GTIA TRITONE contest

Nie. Ja nie wymuszam niczego, nie promuję niczego i nie zmuszam Ciebie do zmiany nawyków, czy innych przyzwyczajeń. Pytałem tylko o możliwość, no i teraz dzięki temu sobie rozmawiamy spamując bez sensu wątek ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

66

Odp: GTIA TRITONE contest

Ale za tomiłonam się spamuje :P

Sikor umarł...

67

Odp: GTIA TRITONE contest

Pin napisał/a:
mazi napisał/a:

Ciekawe jak dostajesz sie do plikow (by je odegrac) w powiedzmy w czwartej setce. Bo nie wierze, ze znasz nazwy oraz formaty wszystkich plikow na pamiec.

2. Mam 400 plików posortowanych w katalogu alfabetycznie, jestem pod command processor i teraz szukamy jakiegoś pliku zaczynającego się na literę "z":

dir z*.*

Dn:>z_nazwa.ext

Muza gra.

Mazi ;) - znasz szybszą metodę?

DOSKEY.SYS

Z[TAB][RETURN]

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

68

Odp: GTIA TRITONE contest

:) - przepraszam, faktycznie jest pod SDX szybsza metoda ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

69

Odp: GTIA TRITONE contest

i znowu nakładka :P

Sikor umarł...

70

Odp: GTIA TRITONE contest

I to działająca :)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

71

Odp: GTIA TRITONE contest

Ciekawe, czy ze wszystkim:P

Sikor umarł...

72

Odp: GTIA TRITONE contest

Ze wszystkim. Nie działa jedynie z niepełnosprawnym MYDOSem ;)

Dobra, wracając do tematu. Mono - idzie taki player ogarnąć na SDX? Jak się uda, to Ci nawet hooy_f przepiszę na GTIA ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-02-23 00:26:35)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

73

Odp: GTIA TRITONE contest

@pin: to sprawdźmy pod DOSem 2,5 i pod X-BIOSem. Jak nie pójdzie - wisisz mi browara.  I drugiego, jak nie pójdzie pod magnetofonem.

Sikor umarł...

74

Odp: GTIA TRITONE contest

Sikor, i bez testów mogę Ci postawić czteropak więc luz ;) Potrzebna jest tylko "okazja".

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

75

Odp: GTIA TRITONE contest

Sikor z tamtą pracą wtedy to była ewidentnie moja wina, miałem starego CAD.SYS, chyba już nie supportowanego i tyle. Dlatego też zawsze mam do wyboru config minimum i nie ma bata, zawsze jakoś ruszy.

grzybson/SSG^NG